Książki z przyszłości – zapowiedzi książkowe cz. 64

czyli co przewiduję, że będzie miało wartość większą niż pozostałe

SIERPIEŃ 2023

(kolejność według wieku odbiorców)

PATRONAT

1.Sprawa czerwonej ważki. Roryk. Nieśmiały detektyw. Tom 2

Autor: Oliver Schlick

Wydawnictwo: Dwukropek

Data premiery:  23.08.2023

Wiek dziecka: 9+

,,Dwunastoletnia Matylda prowadzi podwójne życie – jako asystentka prawdziwego detektywa, błyskotliwego, ale chorobliwie nieśmiałego Roryka Nieśmiała, oraz niezwykle rozmowna dziewczyna z osiedla klasy średniej.

Niesamowity duet tym razem podejmuje sprawę aktorki podejrzanej o planowanie zamachu na męża. Bez śladu ginie także cenny obraz „Czerwona ważka”.” Wydawnictwo Dwukropek

Recenzja poprzedniego tomu:

WIEK: od 1 do 3 lat

2. Czary-mary kąpielowe, hop do wody i gotowe!

Autorka: Patricia Geis

Ilustracje: Patricia Geis

Wydawnictwo: Jupi Jo!

Data premiery:  28.08.2023

Wiek dziecka: 1+

,,Dudusie bawiły się w parku, a teraz nadszedł czas, aby wrócić do domu i się wykąpać. Młodzi czytelnicy będą towarzyszyć Króliczkowi, Kotkowi, Śwince i Misiowi podczas kąpieli, czesania i suszenia włosów, mycia zębów, obcinania pazurków i innych czynności higienicznych.

Kartonowa książeczka zawiera wyjmowane postacie i mnóstwo akcesoriów. Rymowana opowiastka sprawi, że mycie i związane z nim rytuały będą również świetną zabawą!” Wydawnictwo Jupi Jo!

Poprzednia książka z tej serii:

 

3. Mała Tarmosia

Autor: Tomasz Samojlik

Ilustracje: Ania Grzyb

Wydawnictwo: Agora dla dzieci

Data premiery:  23.08.2023

Wiek dziecka: 3+

,,Ulubiony przyrodnik, autor i rysownik książek dla dzieci powraca z historyjkami o Tarmosi – młodej borsuczce, znanej już czytelnikom z serii Zwierzaki – tym razem w wersji dla młodszych dzieci. Te ciepłe, napisane prostym językiem opowiadania w pozwolą przedszkolakom przeżyć niezapomniane przygody a przy okazji poznać zwyczaje dzikich zwierząt.

Każda z części serii Mała Tarmosia zawierać będzie propozycje prostych aktywności dla dzieci w wieku przedszkolnym, która uatrakcyjni lekturę książek.” Wydawnictwo Agora dla dzieci

Zobacz także:

 

4. Muminkowy słownik obrazkowy. Liczby

Autorka: Tove Jansson

Ilustracje: Tove Jansson

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Data premiery:  09.08.2023

Wiek dziecka: 3+

,,Dzięki tej książce:

  • nauczysz się liczb, miar i różnych figur geometrycznych;
  • będziesz wyciągać wnioski, porównywać elementy i rozwiązywać zadania;
  • poznasz nowe słowa i rymowanki.

Ten zabawny słownik obrazkowy przedstawia pojęcia liczb, miar i ilości w sposób humorystyczny i konkretny, a na dodatek w towarzystwie sympatycznych postaci ze świata Muminków. Oto pierwsza książka do nauki matematyki, pełna kolorowych ilustracji i radości odkrywania!

Oryginalne rysunki autorstwa Tove Jansson sprawiają, że książeczka obrazkowa doskonale wzbogaci dziecięcą biblioteczkę.” Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Pozostała książka z tej serii:

WIEK: od 4 do 6 lat

5. Chatka w sercu lasu. Gaja z Gajówki. Tom 1

Autorka: Anna Włodarkiewicz

Ilustracje: Kasia Piątek

Wydawnictwo: Świetlik

Data premiery:  23.08.2023

Wiek dziecka: 5+

,,Poznajcie Gaję, dziewczynkę, która mieszka w samym sercu lasu!

Gaja ma siedem lat i właśnie zaczyna pierwszą klasę. Jej życie bardzo różni się od życia jej rówieśników. Dziewczynka mieszka w leśniczówce i rozpoczęła edukację domową. Nauczycielami Gai są rodzice, którzy wymyślają najlepsze lekcje na świecie! To dzięki nim dziewczynka wie, gdzie jest Skandynawia, kim jest Hans Christian Andersen i jak zbudować karmnik dla ptaków. Taka szkoła może być naprawdę przyjemna! Ale Gaja nade wszystko pragnie mieć przyjaciół, o których nie tak łatwo w oddalonym od miasta lesie. (…)” Wydawnictwo Świetlik

 

6. Dong, co ma świecący nos i inne wierszyki pana Leara

Autor: Edward Lear

Ilustracje: Bohdan Butenko

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Data premiery:  16.08.2023

Wiek dziecka: 6+

,,Kultowa książka, na której wychowało się kilka pokoleń polskich dzieci. Wraca Dong – klasyka angielskiej poezji nonsensu z mistrzowskimi ilustracjami Bohdana Butenki!

Kim jest Akond ze Skwak? Czy Takie Coś z kraju Dżolibolibo to ryba, owad, ssak czy ptak? Czemu pan z Bombassa chodził na obcasach? Z tej książki nie dowiecie się ani tego, ani wielu innych rzeczy. Zamiast pożytecznych informacji i cennych pouczeń znajdziecie w niej absurd i dziecięcą beztroskę, dużo czułości i trochę melancholii – oraz wielu dziwnych i zupełnie niedopasowanych bohaterów. Wybierzcie się z nimi na morze w sicie, posłuchajcie, jak grają na srebrzystym flecie, zatańczcie w świetle księżyca. Poczujcie się wolni jak oni!

Wiersze Leara powstały w XIX wieku, ilustracje Butenki mają już ponad 60 lat. Ale Dong się nie starzeje – wciąż urzeka lekkością i świeżością.” Wydawnictwo Dwie Siostry

 

7. Powiedz mi, kim jestem

Autorka: Paola Mastrocola

Ilustracje: Franco Matticchio

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Data premiery:  16.08.2023

Wiek dziecka: 6+

,,Kiedy się rodzimy, nie wiemy, kim jesteśmy. A gdy nie ma nikogo, kto mógłby nam to wyjaśnić, wszystko się komplikuje. Zabawna i pobudzająca do myślenia opowieść o pewnej… No właśnie, o kim?

Urodziła się w ciepłym, przytulnym kapciu. A ponieważ kapeć był pierwszą rzeczą, którą zobaczyła, wzięła go za swoją mamę. I może już do końca życia myślałaby, że jest kapciem, gdyby nie pewien bóbr, który nie miał ochoty zostać inżynierem.

Gdy słyszy pytanie: „Kim jesteś?”, za każdym razem odpowiada inaczej. Bo każdy widzi w niej kogoś innego i czego innego od niej oczekuje. Ale czego chciałaby ona sama?

Na swojej drodze spotka wielu oryginałów, którzy tak jak ona szukają swojego miejsca w świecie. Nietoperz, który chciał być żółty, samotny wilk, empatyczna jaszczurka z talentem ortopedycznym czy cała kolonia kretów – to tylko niektórzy z nich. Czy pomogą jej znaleźć odpowiedź na pytanie, kim naprawdę jest?

Powiastka filozoficzna Paoli Mastrocoli bawi i skłania do refleksji nad tym, jacy jesteśmy, i co wynika z tego, jak postrzegają nas inni. Książkę przetłumaczono na sześć języków, a we Włoszech stała się bestsellerem.” Wydawnictwo Dwie Siostry

 

8. Świat pociągów

Autor: Sam Sedgman

Ilustracje: Sam Brewster

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Data premiery:  09.08.2023

Wiek dziecka: 6+

,,Odkryj świat na pokładzie 12 niesamowitych pociągów!

Czy jesteś gotowy na niezapomnianą przygodę? Jeśli tak, wskakuj na pokład najwspanialszych pociągów świata, które zabiorą cię na biegun północny, na południowy kraniec Pacyfiku, do Doliny Krzemowej czy na afrykańską sawannę. Poznaj nowoczesne miasta i starożytne świątynie, dzikie zwierzęta i pyszne dania. Pokonuj wysokie mosty, głębokie tunele i świętuj z miejscowymi.

Wszystko to, i jeszcze więcej, możesz zobaczyć dzięki kolei.” Wydawnictwo Zielona Sowa

WIEK: od 7 do 9 lat

9. Mitologia Greków i Rzymian w komiksie

Autorka: Sandrine Mirza

Ilustracje: Clotka

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Data premiery:  09.08.2023

Wiek dziecka: 7+

,, • Jak narodziła się Atena?

• Kim byli bogowie z Olimpu?

• Dlaczego Odyseusz to mistrz forteli?

• Jakich dwanaście prac wykonał Herakles?

• Z jakiego powodu wybuchła wojna trojańska?

• Kto zabił Minotaura?

Odkryj przygody bogów oraz herosów z mitologii greckiej i rzymskiej opowiedziane w formie komiksu – od powstania świata za sprawą Gai i Uranosa aż po założenie Rzymu przez Romulusa i Remusa.

Książka zawiera ponad 20 komiksowych opowieści, drzewo genealogiczne bogów oraz dodatkowe informacje wyjaśniające realia, kontekst historyczny, nawiązania do mitów w sztuce czy we frazeologizmach.” Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

10. Mity, potwory i awantury starożytnej Grecji

Autor: James Davies

Wydawnictwo: Marginesy

Data premiery:  24.08.2023

Wiek dziecka: 7+

,,Żywa, uwspółcześniona i niezwykle zabawna wersja najsłynniejszych greckich mitów!

Wyrusz wraz z Orfeuszem do podziemnego świata w poszukiwaniu Eurydyki, pokonaj straszliwego Minotaura u boku Tezeusza, sprawdź czym była puszka Pandory, zajrzyj do wnętrza konia trojańskiego i sprawdź, jakie 12 prac musiał wykonać Herkules.

Mity greckie to jedne z najstarszych i najbardziej znanych historii, jakie kiedykolwiek opowiedziano. Ich komiksowe wydanie to idealne wprowadzenie do świata starożytnych bogów, pełnych przygód i uniwersalnych opowieści o miłości, stracie, chciwości, zazdrości i odwadze.

Pełna humoru i szczegółów opowieść Jamesa Daviesa o greckich mitach zachwyci czytelników w każdym wieku!” Wydawnictwo Marginesy

 

11. Wielka księga tajemnic

Autor: Tom Adams

Ilustracje: Yas Imamura

Wydawnictwo: Wilga

Data premiery:  23.08.2023

Wiek dziecka: 9+

,,Czy potwór z Loch Ness naprawdę istnieje? Co się stało z załogą statku Mary Celeste? I gdzie właściwie znajdują się wiszące ogrody Semiramidy w Babilonie?

Wpadniesz w osłupienie, gdy odkryjesz największe tajemnice świata: od Wielkiej Stopy po Trójkąt Bermudzki. Przeczytasz o porwaniach przez kosmitów, nawiedzonych domach, niesamowitych zjawiskach naturalnych i wielu innych osobliwościach. Ta książka wyjaśni ci to, co niezwykłe. No chyba że niezwykłego nie da się wyjaśnić. Wtedy to ty musisz zdecydować, co o tym wszystkim myśleć…” Wydawnictwo Wilga

WIEK: od 10+

12. WITCH Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 10

Autor: zbiorowy

Wydawnictwo: Egmont

Data premiery:  23.08.2023

Wiek dziecka: 11+

,,Strażniczki muszą znaleźć pięć magicznych kamieni żywiołów, żeby uwolnić Matta uwięzionego przez magiczną księgę znajdującą się w antykwariacie podstępnego Cedrica. Wyruszają na Wyspę Syren, gdzie mierzą się z własnymi wspomnieniami i tajemniczymi strażnikami poszukiwanych kamieni. Wielkie niebezpieczeństwo czai się również w korytarzach tamtejszej jaskini. Czy dziewczynom uda się stawić mu czoło?” Wydawnictwo Egmont

Poprzednie recenzje serii:

 

13. Człowiek w poszukiwaniu sensu. Wersja dla młodych czytelników

Autor: Viktor E. Frankl

Wydawnictwo: Czarna Owca

Data premiery:  23.08.2023

Wiek dziecka: 15+

,,Bestsellerowa książka Viktora E. Frankla w wersji dla młodych dorosłych!

„Człowiek w poszukiwaniu sensu” to klasyczne dzieło literatury obozowej, które przykuwa uwagę od lat. Arcydzieło Frankla jest ponadczasowym studium życia w nazistowskich obozach zagłady ukazujące okrucieństwo Holokaustu. Jednocześnie to uniwersalne lekcje dotyczące radzenia sobie z cierpieniem i znajdowania celu w życiu.” Wydawnictwo Czarna Owca

Poprzedni wpis
Opowieści grozy – recenzja komiksu dla dorosłych
Następny wpis
Skały i minerały. Od jaskiń do kosmosu – recenzja książki
Tags: 2023, blog książkowy, co czytać dzieciom, książki dla dzieci, książki dla dzieci na prezent, nowości książkowe, nowości literatury dziecięcej, patronat medialny, premiery książek dla dzieci, premiery sierpień 2023, recenzent książek, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, zapowiedzi, zapowiedzi książek, zapowiedzi książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja