Roryk. Nieśmiały detektyw. Sprawa zaginionej perły – recenzja patronatu

Tytuł: Roryk. Nieśmiały detektyw. Sprawa zaginionej perły
Autor: Oliver Schlick
Tłumaczenie: Emilia Skowrońska
Wydawnictwo: Dwukropek
Rok wydania: 2022
Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna


Nieśmiały detektyw? Cóż to za kontrowersyjny pomysł?! Zazwyczaj postacie detektywów kojarzą się z pewnymi siebie, bardzo eleganckimi gentlemanami, którzy pod osłoną nocy i w czarnym meloniku, szukają z błyskiem w oku rozmaitych poszlak.

Oliver Schlick autor książki ,,Roryk. Nieśmiały detektyw. Sprawa zaginionej perły” udowadnia jednak, że detektyw może być nie tylko nieśmiały, ale mieć także masę innych dziwactw! To pierwszy tom zapowiadanej serii książek o niezwykłych bohaterach, emocjonujących sprawach i pewnej małej dziewczynce, która ma niezły dryg do dedukowania. Co więcej – z przyjemnością objęłam ten tytuł swoim bajkochłonkowym patronatem medialnym!

Sprawa tajemniczego detektywa

Główną bohaterką powieści jest dwunastoletnia Matylda, z perspektywy której poznajemy całą historię. Jej rodzice w czasie przerwy świątecznej musieli wyjechać w służbowej sprawie i dziewczynka została pod opieką pani Zeigler – bardzo nietypowej pomocy domowej, której dni mijają przede wszystkim na objadaniu się czekoladkami oraz oglądaniu programów kryminalnych.

Matylda zresztą, bardzo lubi te wspólne seanse przed telewizorem. Śledząc programy może wytężać swój bystry umysł i przewidywać fabułę do przodu. Największą zagadką jest dla niej jednak pewien detektyw, co ciekawe – zamieszkujący tę samą okolicę, który rozwiązał każdą sprawą, jakiej się podjął! Dziewczynka jeszcze nie wie, że ich drogi wkrótce się ze sobą skrzyżują…

Doktor Herkenrat i parzyste numery domów

,,Roryk. Nieśmiały detektyw” to wciągająca w wir przygody opowieść, która doskonale porozumiewa się z czytelnikiem, co rusz wodząc go za nos – jak przystało na wysokiej klasy książkę detektywistyczną. Oprócz tak oczywistych elementów jak zbrodnia, kradzież, podejrzani czy poszlaki, zawiera również masę zaskakujących składowych!

W książce pojawia się np. bardzo nietypowy wątek miłosny, przezabawne fragmenty z wymyśloną przyjaciółką, która może pić tylko wodę i wchodzić do domów o parzystych numerach oraz… bohater o poważnej nazwie Doktor Herkenrat, będący jednym z najbardziej uroczych psów w całej literaturze dziecięcej! 

Wspomniany Doktor panicznie boi się wiewiórek, a na stronach książki można co rusz napotkać te przemykające po rozkładówkach charakterystyczne postacie!

Dla kogo jest ta książka?

,,Roryk. Nieśmiały detektyw. Sprawa zaginionej perły” to sprawnie napisana historia z bohaterami, których natychmiast pokocha każdy czytelnik. Książka będzie odpowiednia dla dzieci już powyżej 9 roku życia. Powinnam tylko ostrzec, że trzeba liczyć się z faktem, że po zakończeniu lektury, zacznie się już tylko tęskne wypatrywanie kontynuacji tej wspaniałej serii!

Link do strony Wydawnictwa: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/roryk-niesmialy-detektyw-sprawa-zaginionej-perly/


Poprzedni wpis
Z miasta do miasta – recenzja książki
Następny wpis
Kajtek i Koko. Londyński kryminał – recenzja klasyki komiksu
Tags: +10, +11, +12, +13, +9, 2022, blog książkowy, detektyw, Dwukropek, Emilia Skowrońska, książka detektywistyczna dla dzieci, książki dla dzieci, nieśmiałość, Oliver Schlick, patronat medialny Bajkochłonki, pies, powieść detektywistyczna, powieść dziecięca, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Roryk. Nieśmiały detektyw, Roryk. Nieśmiały detektyw. Sprawa zaginionej perły, tajemnica, Wydawnictwo Dwukropek

6 komentarzy. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja