Mitologia Greków i Rzymian w komiksie – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Mitologia Greków i Rzymian w komiksie
Seria: Naukomiks
Scenariusz: Sandrine Mirza
Ilustracje: Clotka
 Tłumaczenie: Martyna M. Lemańczyk
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: ma dużo zalet

Są takie tematy w literaturze, które można uznać za wyeksploatowane niemal do granic możliwości. Jednym z nich jest na przykład mitologia. I nie mam tu na myśli niestety mitologi słowiańskiej – bliskiej nam ze względu na kulturę czy miejsce akcji, ale właśnie mitologię grecką oraz rzymską. 

Mitologia nie jest dla dzieci

Nie można oczywiście zaprzeczyć, że sztuka w ogólnym rozumieniu mocno osadzona jest na inspiracjach bóstw z Olimpu. Sławy dodaje jej też fakt, że magluje się ją obowiązkowo w szkole niemal na każdym etapie edukacji. Pewnie dlatego powstaje tak wiele książek, które starają się w mniej lub bardziej udany sposób, przedstawiać ją dzieciom.

Jaki jest jednak kłopot? No właśnie, mitologia grecka oraz rzymska to temat zdecydowanie nie dla dzieci. Przeczytajcie sobie proszę, nawet na wyrywki, ,,Mitologię” J. Parandowskiego i oceńcie sami.

Przesłanie mitologii Greków i Rzymian

No ale zaraz niektórzy czytelnicy, mogą zapytać: halo! Ale przecież pisałaś i polecałaś już książki o mitologi greckiej i rzymskiej. Polecałam jedną – i to o związkach frazeologicznych. Ogólnie zazwyczaj staram się skupiać na mitologii słowiańskiej lub innych mniej popularnych, chyba że mam nadzieję, że mogę trafić na coś ciekawego. Zerknijcie na dół tej recenzji, żeby sprawdzić o czym piszę. Z ,,Mitologią Greków i Rzymian w komiksie” Sandrine Mirza z rysunkami Clotki zamierzam zrobić podobnie, czyli także ją polecić.

Skoro już bowiem zdecydowano się wtłaczać w umysły dzieci wiedzę na temat mitologii, to nic dziwnego, że będziemy poszukiwać książek, które w możliwie jak najbardziej subtelny i skrótowy sposób, oddadzą ich przesłanie.

Uporządkowanie wiedzy o mitologii

Ogólnie mam słabość do komiksowej, edukacyjnej serii wydawnictwa Nasza Księgarnia ,,Naukomiks”, w której znalazła się już masa bardzo wartościowych pozycji, m.in.:

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ,,Mitologia Greków i Rzymian w komiksie” jest jedną słabszych książek cyklu, ale jednak zdecydowanie spełnia ona swoje zadanie. Bardzo siląc się na omijanie niewygodnych tematów, autorka w skrótowy i dość klarowny sposób pokazuje, kto jest kim oraz jaką ma rolę w całej mitologii.

Pozwala to traktować ten komiks jak coś w rodzaju bryku, a nawet podsumowania lub uporządkowania wiedzy. Będzie więc przydatną lekturą dla odbiorców powyżej 10 roku życia. Podobnie ma się kwestia z rysunkami – nie wyrywają z butów, ale są czytelne i przejrzyste, a to w tego rodzaju pozycji duży atut.

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/mitologia-grekow-i-rzymian-w-komiksie/p3289.html

Recenzje pozostałych książek o mitologii dla dzieci:


Poprzedni wpis
Puste miejsce po zajączku – książka dla dzieci o stracie
Następny wpis
Prezentownik – książki dla dzieci na prezent według wieku
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, 2023, blog książkowy, Clotka, Grecy, komiks, komiksy dla dzieci, Martyna M. Lemańczyk, mitologia, mitologia grecka, Mitologia Greków i Rzymian w komiksie, mitologia rzymska, mitologia w komiksie, Nasza Księgarnia, Naukomiks, recenzent książek, recenzje książek, Rzymianie, Sandrine Mirza, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja