Atlas wróżek – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Atlas wróżek. Magiczny lud z różnych stron świata
Autorka: Anna Claybourne
Ilustracje: Miren Asiain Lora
Tłumaczenie: Joanna Wajs
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Po ,,Atlasie syren” czas wyruszyć na poszukiwania kolejnych fantastycznych istot. Tym razem zostawiamy wszelkie rybie ogony daleko za sobą i wypatrujemy delikatnych, niewielkich skrzydełek. To właśnie ten atrybut jest bowiem tym, z którym bohaterki nowej książki kojarzone są najczęściej.

Ważna lekcja przed spotkaniem z wróżkami

,,Atlas wróżek. Magiczny lud z różnych stron świata” to następna, inspirująca książka duetu Anny Claybourne oraz Miren Asiain Lory. Twórczynie kolejny raz oferują nietypową podróż po naszej planecie, uwzględniając w planie wycieczki spotkania z wróżkami z różnych kontynentów.

Książka nie została bowiem podzielona na tradycyjne rozdziały, ale składa się z wielu rozmaitych opisów postaci, ułożonych według miejsc, gdzie można je zobaczyć. Zanim jednak przejdziemy do głównych bohaterek lektury, autorka sumiennie przestrzega przed niektórymi z wróżek. Daje także cenną wskazówkę – jeżeli nie będziemy dobrze nastawieni wobec nich, nie mamy co liczyć na sympatię tych stworzeń – co też z powodzeniem można zastosować do wszystkich zwierząt oraz ludzi!

Magiczne duchy opiekuńcze

Przyznam szczerze, że zanim sięgnęłam po ,,Atlas wróżek”, nie miałam pojęcia jak wiele różnych stworzeń tego rodzaju żyje na całym świecie (w baśniach oraz legendach, oczywiście). Bo jaka jest ich rola, to raczej wiedza całkiem powszechna.

Wróżki opiekują się zwierzętami oraz roślinami (drzewami szczególnie). To swego rodzaju duchy opiekuńcze miejsc, w których można je spotkać. Choć często niewielkie – dysponują wielką mocą i zazwyczaj można je zaobserwować w dużych, dobrze zgranych grupach.

Z książki dowiecie się więcej m.in. o szalenie popularnych Pixies z tajemniczej Kornwalii, wróżkach wojowniczkach z Republiki Południowej Afryki czy pogodowych wróżkach Akalika z Boliwii. Wyjaśni się także zagadka potarganych włosów nad ranem, usłyszycie o legendach osób porwanych przez wróżki czy dowiecie się jaką wiedzą tajemną one dysponują.

Nie tylko wróżki

W ,,Atlasie wróżek” możecie jednak liczyć na trochę informacji dotyczących ogólnie magicznego ludu. Rozważania na temat dobra i zła, rozmaitego wykorzystywania mocy czy szerzej – ciekawostek ze świata przyrody to dodatkowe atuty przemawiające za tą pozycją (jeżeli na przykład z jakiegoś dziwnego powodu nie jesteście przekonani do samego istnienia wróżek).

Ta pozycja będzie odpowiednia dla każdego czytelnika powyżej 6 roku życia. Pozwólcie uwolnić swoje wodze wyobraźni i w trakcie wakacji lub nawet spaceru – wytężać wzrok w poszukiwaniu rozmaitych istot, które zazwyczaj żyją w cieniu drzew lub krzewów.

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/atlas-wrozek–magiczny-lud-z-roznych-stron-swiata/p3304.html


Poprzedni wpis
Historia naturalna stworzeń magicznych – recenzja
Następny wpis
No chodź! – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +6, +7, +8, +9, 2023, Anna Claybourne, Atlas wróżek, Atlas wróżek. Magiczny lud z różnych stron świata, blog książkowy, fantastyczne zwierzęta, fantastyka, Joanna Wajs, książki dla dzieci, książki o wróżkach, magia, Miren Asiain Lora, Nasza Księgarnia, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Wróżki, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja