Atlas historii – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Atlas historii
Autor: Thiago de Moraes
Ilustracje: Thiago de Moraes
Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jakie największe cywilizacje znacie? Historia składa się nie tylko z oryginalnych osobowości, brutalnych bitew czy niesamowitych odkryć. Czasami wszystkie te elementy łączą się ze sobą, stając się zbiorem miast czy krajów dalece wyprzedzających swoje epoki…

Wielkoformatowa lekcja historii

W książce ,,Atlas historii” Thiago de Moraesa (autora bestsellera ,,Atlas mitów”) czytelnik podróżuje przez 15 cywilizacji z różnych czasów, poznając najbardziej imponujące miejsca, wynalazki czy wizjonerów.

Z tą pozycją łatwiej zrozumieć fenomen świata perskiego, rzymskiego, osmańskiego czy Inków. Razem z narratorem zanurzamy się w historię dynastii Tang, codzienność faraonów, początki Stanów Zjednoczonych czy nawet z dystansu możemy obserwować współczesność w ujęciu globalnym. A to dopiero początek tego, co oferuje ta książka!

Zbiór map pełnych faktów

Każda cywilizacja przedstawiona zostaje w trzech krokach. Pierwszym jest wstęp, gdzie czytamy ogólną charakterystykę rozdziału, a także dowiadujemy się o umiejscowieniu czasowym opisywanych przez autora faktów. Następna rozkładówka przedstawia tytułową mapę – bogato ilustrowaną, z wieloma detalami i oznaczeniami, które odsyłają odbiorców do akapitów na marginesach strony.

Każda cywilizacja to także mnóstwo ciekawostek i opowieści. W tej części m.in. lepiej przyjrzymy się życiu ówczesnych Greków, dowiemy się jak powstawał drzeworytowy druk, czym był miecz Osmana lub w jaki sposób wynaleziono… popcorn.

Jak zainteresować dziecko historią

Historia może nużyć – szczególnie, kiedy kiedy jest opowiadana nieumiejętnie i bez zaangażowania. W przypadku jednak ,,Atlasu historii” nie może być mowy o nudzie. Przyznam szczerze, że sama dowiedziałam się z niej wielu ciekawostek, a i przypomniałam sporo faktów jeszcze z czasów szkolnych.

,,Atlas historii” będzie więc uzupełnieniem i świetnym podsumowaniem wiedzy zdobywanej na lekcjach historii. Dzięki niemu istnieje spora szansa zainteresowania dziecka minionymi czasami – bez względu na nauczyciela, który akurat mu się trafi.

Polecam te pięknie wydaną pozycję każdemu powyżej 7 roku życia. Dobrze się sprawdzi także jako uniwersalny prezent.

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/atlas-historii/p3209.html

Polecam także inne książki o historii dla dzieci:Poprzedni wpis
Piękna – recenzja baśni w komiksie
Następny wpis
Od stóp do głów – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +7, +8, +9, 2023, Atlas historii, blog książkowy, cywilizacje, Hanna Pasierska, historia, książka dla ucznia szkoły podstawowej, książka na prezent dla dziecka, książka popularnonaukowa dla dzieci, książka uzupełniająca lekcje historii, książki o historii dla dzieci, książki popularnonaukowe, mapy, Nasza Księgarnia, nauka historii, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Thiago de Moraes, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja