Historia naturalna stworzeń magicznych – recenzja

Tytuł: Historia naturalna stworzeń magicznych
Seria: Historia naturalna
Autorka: Emily Hawkins
➜ Ilustracje: Jessica Roux
➜ Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Wydawnictwo: HarperKids Polska
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Odkrywcy niezwykłych istot – pakujcie plecaki! Czeka na Was kolejna, intrygująca wyprawa. Czwarty i wygląda na to, że niestety już ostatni tom serii ,,Historia naturalna” duetu Emily Hawkins oraz Jessiki Roux, to zbiór intrygujących stworzeń z różnych zakątków globu, które tylko czekają na to, żeby je poznać. 

Historia naturalna fantastycznych istot

,,Historia naturalna stworzeń magicznych”, która ukazała się pod zapadającą w pamięć, intensywnie czerwoną okładką, ale także z tradycyjnymi dla tego cyklu uszlachetnieniami – to piękna książka dla fanów fantastyki.

Poprzednie dość konkretnie skupiały się, albo na konkretnych istotach, albo na dziedzinie, jak w:

Pozycja stylizowana na książkę popularnonaukową

W czwartej części serii podążymy przez różne kontynenty i rejony, żeby odkryć rozmaite przykłady zwierząt, których istnienie… wymyka się nauce oraz podręcznikom do biologii. Za pośrednictwem zaginionych w tajemniczych okolicznościach członków tajnej organizacji – Artemis i Dimitrosa, poznamy nieco lepiej takie gatunki jak np.: żółwia ropucha, bazyliszek, rogaty wąż wodny, abada czy thunderbird.

Co ciekawe jednak, narratorzy podważą istnienie kilku, znanych np. z legend stworzeń, jeszcze bardziej uwiarygadniając tę stylizowaną na książkę popularnonaukową pozycję!

W obecnych czasach ludzie pędzą przed siebie z pochyloną głową i spuszczonym wzrokiem, a opowieści o fantastycznych istotach traktują jak bajki. Jednak gdyby tylko się zatrzymali, spojrzeli w niebo lub usiedli spokojnie na leśnej polanie, byliby zaskoczeni tym, co mogliby zobaczyć.

Emily Hawkins, Historia naturalna stworzeń magicznych

Samodzielne podążanie tropem magicznych istot

,,Historia naturalna stworzeń magicznych” to w rzeczywistości zbiór legend lub podań zebranych z rozmaitych państw. Autorki nie wymyślają ,,historii naturalnej” od nowa, ale inspirują się tym, co zostało już wcześniej napisane lub powiedziane. Wpisując na przykład którąś z nazw magicznego stworzenia w internetową przeglądarkę, można natrafić na dalsze jego tropy.

To intrygująca zabawa w poszukiwaczy przygód – ogromnie oddziałująca na wyobraźnię i zachęcająca do samodzielnego podążania tropem wskazówek tajemniczych istot.

Książka ,,Historia naturalna stworzeń magicznych” będzie lekturą odpowiednią dla dzieci już powyżej 9 roku życia. To wspaniała rozrywka na wiele godzin czytania i podziwiania pięknych ilustracji. Polecam ją, a także wszystkie pozycje z serii, jako udaną propozycję prezentową.

Link do strony wydawnictwa: https://harpercollins.pl/pl/products/historia-naturalna-stworzen-magicznych-2876.html


Poprzedni wpis
Niesamowita Betty – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Atlas wróżek – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +9, 2023, blog książkowy, Emily Hawkins, Ernest Kacperski, fantastyka, HarperCollins, HarperKids, Harperkids Polska, Historia naturalna, Historia naturalna stworzeń magicznych, Jessica Roux, książka na prezent, książka popularnonaukowa, magia, magiczne stworzenia, piękne wydanie, recenzent książek dla dzieci, Wydawnictwo Harper Kids

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja