Historia naturalna syren – recenzja książki

Tytuł: Historia naturalna syren
Seria: Historia naturalna
Autorka: Emily Hawkins
➜ Ilustracje: Jessica Roux
➜ Tłumaczenie: Emilia Kiereś
Wydawnictwo: HarperKids Polska
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

W 2017 roku Brytyjskie Towarzystwo Nauk Przyrodniczych postanowiło przenieść wszystkie swoje archiwa do komputerów i udostępnić je w formie cyfrowej. W trakcie realizacji tego przedsięwzięcia natknięto się na niniejszy wolumen pokryty solą morską. Wszystko wskazuje na to, że odkrycia opisane na jego stronicach utrzymywano w tajemnicy ponad wiek.

Emily Hawkins, Historia naturalna syren, str. 2

Historia naturalna – seria niezwykłych książek

Wiele osób ma w sobie nieustanne pragnienie odkrywania sekretów. Wierzy, że świat oferuje znacznie więcej, niż można tylko przypuszczać na pierwszy rzut oka. Z tego powodu poszukuje książek, dzięki którym istnieje szansa na chwilę się zapomnieć i uwierzyć w tę magię.

,,Historia naturalna syren” Emily Hawkins należy do serii ,,Historia naturalna” – pięknie wydanych lektur, za sprawą których czytelnik może poczuć się niczym odkrywca na morzu fantastyki. Do tej pory ukazały się:

Na instagramowym profilu autorki podpatrzyłam, że możemy także spodziewać się wkrótce ,,Historii naturalnej magicznych stworzeń” (ang. ,,A Natural History of Magical Beasts”).

Syreny całego świata

Narratorką książki o syrenach jest Darcy Delamare – młoda asystentka, która podróżując na statku HMS Challenger stała się świadkiem niecodziennych odkryć. Kobieta wszystko dokładnie spisywała i dokumentowała, dzięki czemu może teraz efekty swojej kilkuletniej wyprawy podsumować w jednym miejscu.

Darcy zabiera czytelnika w fascynujący świat naukowych faktów oraz literackiej fantazji. Płynnie łączy biologiczne ciekawostki z legendami lub podaniami. Narracja porządkuje wiedzę o syrenach. Przedstawia ich rys historyczny, opisuje anatomię, ukazuje różnorodność ogonów, pokazuje ich zwyczaje czy w końcu – przytacza najsłynniejsze syrenki z różnych zakątków świata.

Książka o syrenach

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więc, gdzie m.in. odnaleziono najstarszy wizerunek syreny i na jakie czasy jest on datowany, co tak naprawdę dostrzegł Krzysztof Kolumb pomiędzy falami podczas swojej słynnej wyprawy oraz do jakiej grupy – ssaków czy ryb zaliczają się syreny, koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

,,Historia naturalna syren” zachwyci was bogatą treścią, ciekawostkami, ale również pięknymi ilustracjami Jessici Roux. Srebrne uszlachetnienia na płóciennej okładce oraz pokryte lustrzaną folią krawędzie stron sprawią, że ta pozycja doskonale nada się na wyjątkowy prezent. Polecam ją każdemu powyżej 8 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://harpercollins.pl/pl/products/historia-naturalna-syren-2645.html

Pozostałe książki o syrenach:


Poprzedni wpis
Psi park – recenzja gry planszowej
Następny wpis
Mamusiu, jak wielki jest świat? – recenzja książki
Tags: +10, +11, +12, +13, +8, +9, 2023, blog książkowy, Brytyjskie Towarzystwo Nauk Przyrodniczych, Emilia Kiereś, Emily Hawkins, HarperKids, Harperkids Polska, Historia naturalna, Historia naturalna syren, Jessica Roux, książki dla dzieci, książki na prezent, książki o syrenach, morskie tajemnice, recenzent książek, recenzje książek, syrena, syreny, Wydawnictwo HarperKids

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja