Historia naturalna wróżek – przedpremierowa recenzja

Tytuł: Historia naturalna wróżek
Autorka: Emily Hawkins
Ilustracje: Jessica Roux
Tłumaczenie: Emilia Kiereś
Wydawnictwo: Harper Kids Polska
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych, co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Z tą recenzją zabieram Was do prawdziwie magicznego świata. Świata, w którym istnienie wróżek jest czymś tak oczywistym, jak pory roku czy noc i dzień!

Emily Hawkins (znana z popularnonaukowych książek ,,Atlas oceanicznych przygód”, ,,Atlas przygód dinozaurów” czy ,,Podróż ekspresem odkrywcy”) oraz Jessica Roux (amerykańska ilustratorka) zachęcają czytelników do uważniejszego obserwowania przydomowych ogródków lub częstszego zaglądania pod liście drzew i krzewów.

ZAPROSZENIE DO ŚWIATA WRÓŻEK

,,Historia naturalna wróżek” to wyjątkowa książka, która ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Harper Kids. Jej narracja budowana jest wokół sylwetki fikcyjnej naukowczyni profesor Elsie Arbour. To właśnie ona w pierwszej połowie XX wieku zgromadziła obszerną wiedzę na temat wróżek.

Pozycja jest więc inspirowana szeroko rozumianą nauką. Mamy tutaj mnóstwo odniesień do świata roślin i zwierząt. Nawet wróżki zostały poddane analizie (wyłącznie teoretycznej), która pomaga je zaklasyfikować do grup zwierząt. Urocze jest porównanie ich do dziobaka (ze względu na równie nieprawdopodobne cechy, które zbiegają się w jednym rodzaju istoty). Na kolejnych stronach nie brakuje m.in. opisu anatomii oraz miejsc występowania.

GDZIE SZUKAĆ WRÓŻEK?

Okazuje się bowiem, że ci mali bohaterowie (obu płci) omawianej książki znajdują się na całym świecie – zamieszkują kraje europejskie, Ameryki czy Azję, ale nie brak ich również na Biegunach, wyspach czy pod wodą.

Jeżeli uważacie, że ,,Historia naturalna wróżek” to same bujdy na resorach i nie wniosą nic wartościowego do życia Waszych dzieci – posłuchajcie dalej. Książka w opisy wróżek wplata ciekawostki o rozmaitych roślinach czy zwierzętach. Nawet nazwy niektórych bohaterek zostały zaczerpnięte od kwiatów czy drzew w których mieszkają.

CZEGO MOŻEMY UCZYĆ SIĘ OD WRÓŻEK?

Poza tym, że pozycja pozostawia w pamięci czytelników wiele informacji ze świata flory i fauny, to dodatkowo reprezentuje prawidłową postawę wobec środowiska. Wróżki z książki słyną ze swojego opiekuńczego podejścia do roślin i zwierząt. Żyją z nimi w symbiozie – troszcząc się o nie i ostrzegając przed zagrożeniami.

Proekologiczna postawa przekłada się również na ludzi, którzy niszcząc środowiska naturalne wróżek, sprawiają że nie mają one miejsca, w którym mogą zakładać swoje domy.

DLA KOGO JEST TO KSIĄŻKA?

,,Historia naturalna wróżek” jest więc nie tylko wyprawą w głąb wyobraźni, ale i ważnym apelem dla młodych czytelników. Jej piękne wydanie – twarda oprawa, złote uszlachetniania oraz przyjemny w dotyku papier sprawiają, że to idealny prezent na wyjątkową okazję.

Książka, ze względu na wiele informacji, będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Link do strony Empik: https://www.empik.com/historia-naturalna-wrozek-hawkins-emily,p1291775178,ksiazka-p

DATA OFICJALNEJ PREMIERY: 08.03.2022 rok


Poprzedni wpis
Złodziej w Sokole Górskim – recenzja
Następny wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ. 48
Tags: +10, +11, +12, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, blog książkowy, Emilia Kiereś, Emily Hawkins, Harper Kids, Harper Kids Polska, Historia naturalna wróżek, Jessica Roux, książki na prezent, piękne książki, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Wróżki, Wydawnictwo Harper Kids

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja