Niesamowita Betty – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Niesamowita Betty
Autorka: Reese Witherspoon
Ilustracje: Xindi Yan
Tłumaczenie: Ewa Rosa
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Reese Witherspoon kojarzy się Wam pewnie z kultowym filmem ,,Legalna blondynka” (swoją drogą na 2024 rok zapowiadana jest ,,Legalna blondyna 3”), doskonale obsadzonym serialem ,,Wielkie kłamstewka” czy wysoko cenionym przez krytyków ,,American Psycho”. Umówmy się jednak, żaden z tych filmów nie jest kierowany do dzieci.

Książka dla dzieci Reese Witherspoon

Aktorka, podobnie jak i inne artystki (chociażby Natalie Portman z jej ,,Natalie Portman’s Fables”) postanowiła w oparciu o swoją sławę, dotrzeć do młodych czytelników na całym świecie. A  inicjatywy, w których książki mają szansę być czytane przez więcej osób – ja zdecydowanie popieram!

Na dobrą sprawę jednak można byłoby pominąć cały powyższy wstęp, bo ,,Niesamowita Betty” to pozycja tak pełna uroku, wdzięczna i broniąca się fabułą oraz ilustracjami, że nawet słynne nazwisko jej autorki nie byłoby potrzebne, żeby szczerze móc ją polecić.

W gorącej wodzie kąpana

Na pewno każdy z Was zna choć jedną osobę, która jest… żywym srebrem. Wszędzie jej pełno, nie potrafi na chwilę usiedzieć w miejscu i ma sto tysięcy pomysłów na minutę. Taka właśnie jest tytułowa Betty, bohaterka książki ,,Niesamowita Betty”.

Tata mówi jej, żeby nie była w gorącej wodzie kąpana, a mama radzi, żeby najpierw zaczęła to, co robi, zanim zajmie się czymś zupełnie innym. Ale Betty nie potrafi. Ona wprost kipi od kreatywności i chęci do działania!

Wiara we własne możliwości

Okazuje się, że taka postawa – oczywiście w połączeniu z oddaną przyjaciółką i dobrym pomysłem, może poskutkować… świetnie prosperującym biznesem! ,,Niesamowita Betty” jest bowiem książką, która ma zachęcić dzieci do inwestowania w siebie – dodać im skrzydeł na przyszłość oraz pozwolić uwierzyć, że jeśli tylko się chce, można osiągnąć wszystko.

To bardzo amerykańskie podejście, na które warto czasami sobie pozwolić. Branie sprawy we własne ręce, ale przede wszystkim –  wiara we własne możliwości i pozostawiania wątpliwości oraz pesymizmu za sobą, to postawa, która sprawia, że dzieciom powinno być nieco łatwiej w dorosłym życiu.

Dla kogo jest ta książka?

W ,,Niesamowitej Betty” godne zauważenia jest również to, że Reese Witherspoon pisząc tę książkę dla dzieci… rzeczywiście ją pisała! Nie korzystała z usług ghostwriterów, jak często robią to osoby popularne, ale ta historia popłynęła prosto z jej serca. 

Zresztą, najlepszym przykładem takiego podejścia do świata i siebie jest sama autorka. Reese Witherspoon znana jest z bycia aktorką, ale to także wielozadaniowa przedsiębiorczyni, która posiada m.in. firmę produkującą filmy oraz seriale telewizyjne.

Polecam ,,Niesamowitą Betty” dzieciom już powyżej 4 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/niesamowita-betty-reese-witherspoon-sku15881ebc97f6702db800.html


Poprzedni wpis
Linka w mysim mieście – recenzja książki dla dzieci o depresji
Następny wpis
Historia naturalna stworzeń magicznych – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2023, Betty, blog książkowy, Busy Betty, Ewa Rosa, kreatywność, książki aktorek, książki dla dzieci, Niesamowita Betty, pies, przedsiębiorczość, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, Reese Witherspoon, Reese Witherspoon children book, Reese Witherspoon's book, sto pomysłów na minutę, Wilga, własny biznes, Wydawnictwo Wilga, Xindi Yan, żywe srebro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja