Minecraft. Budowle mistrzów – recenzja książki

Tytuł: Minecraft. Budowle mistrzów
Autor: Tom Stone
Ilustracje: Mojang
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydawnictwo: HarperKids Polska
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Podobno kreatywni ludzie zawsze znajdą sposób, żeby dać ujście swoim talentom. Co dopiero w sytuacji, kiedy dostają tak potężne narzędzie, jakim jest Minecraft. To gra, która już przed laty (pamiętacie moje pierwsze recenzje książek z tej serii? Znajdziecie je na dole tego wpisu) zyskała opinię wszechstronnej i dającej ogromne możliwości!

Pomysły, które wgniatają w fotel

,,Minecraft. Budowle mistrzów” to pięknie wydana książka przez HarperKids, która liczy prawie 200 stron niezwykłych obrazów oraz inspirujących treści. Oczywiście jest to pozycja dla tych nastolatków i dorosłych, którzy dobrze znają grę i będą mogli częściowo utożsamiać się z tytułowymi mistrzami.

Autorem pozycji i zarazem tym, który zebrał wypowiedzi twórców jest Tom Stone. Z pomocą innych udało mu się wytropić oraz dotrzeć do najbardziej zaawansowanych budowniczych Minecrafta – osób, które często wiele miesięcy poświęcili na projektowanie i realizowanie swoich pomysłów, aby… wgniatały one w fotel!

Konkretne rady od mistrzów budowania w Minecrafcie

Książka składa się z kilkunastu rozdziałów poświęconych konkretnym konstrukcjom i ich twórcom, ale także zawiera m.in. rady oraz triki podpowiadające, w jaki sposób można próbować ich naśladować.

Nie będzie pewnie niespodzianką wiadomość, że te gigantyczne oraz szczegółowe konstrukcje powstają częściowo z pomocą modów – w ,,Minecraft. Budowle mistrzów” znajdziecie konkretne ich nazwy, żeby samodzielnie próbować stworzyć coś tak imponującego!

Gra i książka, które poszerzają horyzonty 

Muszę przyznać, że ja traktuję tę pozycję nie tylko jako album pełen inspiracji, ale również zbiór niezwykłej i pracochłonnej… sztuki! Wystarczy rzucić okiem na umieszczone w książce zrzuty ekranów, żeby zachwycić się szczegółowością, kolorami i przede wszystkim – różnorodnością przedstawianych prac.

Co ciekawe, z rozmów czytelnik ma szansę dodatkowo dowiedzieć się na bazie jakich rzeczywistych budowli powstały te przeniesione do Minecrafta i… wielokrotnie spotęgowane! Francuski budowniczy Iskilla dzieli się np. inspiracjami do architektury Bagdadu z VIII wieku, a faktycznie studiująca architekturę Ambroise Guenole (natsu3012) opowiada o nawiązaniach do wielu kultur w swojej pracy.

Odwiedziny budowli z Minecrafta

Wpisując nazwy budowli z rozdziałów w przeglądarce albo po prostu odnajdując ich twórców (nie jest to trudne), możliwe jest odnalezienie tych konstrukcji i… odwiedzenie ich! To niemal jak wyprawa do odległych miasteczek z innej galaktyki.  Te pomysły są po prostu piękne – oglądając je, można spędzić niezwykle przyjemny czas. 

Co więcej, dzięki temu, że ich twórcy niezwykle dobrze przygotowywali się do swoich zadań, często zdobywając wiedzę z danych epok lub miejsc – książka ,,Minecraft. Budowle mistrzów” może więc nawet uchodzić za… pozycję popularnonaukową! Oczywiście w granicach rozsądku 😉

Polecam tę pozycję jako świetny pomysł na prezent dla każdego powyżej 10 roku życia. Jeżeli znacie dziecko, które docenia Minecrafta i lubi spędzać w nim czas – ,,Minecraft. Budowle mistrzów” będą strzałem w dziesiątkę!

Link do strony wydawnictwa: https://harpercollins.pl/pl/products/minecraft-budowle-mistrzow-2829.html

Książki o Minecrafcie – moje recenzje:


Poprzedni wpis
Agnieszka Mielech, czyli o współwychowaniu przez książki – wywiad Strefa Rozmów
Następny wpis
Świąteczna przygoda – personalizowana książka dla dziecka
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, 2023, album, Anna Hikiert, architektura, blog książkowy, budowanie w minecrafcie, HarperKids, Harperkids Polska, konstrukcje, książka na prezent, Minecraft, Minecraft. Budowle mistrzów, Mojang, recenzje książek, Tom Stone, Wydawnictwo HarperKids

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja