Świąteczna przygoda – personalizowana książka dla dziecka

Tytuł: Świąteczna przygoda Gustawa (Świąteczna przygoda)
Autor: Adam Tempich
Ilustracje: Magda Poturalska
Wydawnictwo: Galeria Bajek
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Książki personalizowane, czyli takie, które uwzględniają w treści lub ilustracji odbiorców, to już obecne od pewnego czasu, ciekawe rozwiązanie prezentowe. Sprawując najmłodszym pozycję, gdzie np. główny bohater jest obdarzony imieniem dziecka, pozwalamy mu łatwiej się z nim utożsamiać i sympatyzować.

Świąteczna przygoda Twojego dziecka

Już od dawna chciałam sprawdzić książki z Galerii Bajek i w tym roku właśnie nadarzyła się do tego okazja! Po pierwsze, mają oni tytuł odpowiedni co do zbliżających się okoliczności. A po drugie, to będzie pierwsza tego typu pozycja dla naszego syna, którą zamierzam mu przechować na pamiątkę.

,,Świąteczna przygoda Gustawa”, choć książka równie dobrze może się nazywać: ,,Świąteczna przygoda Zosi” albo ,,Świąteczna przygoda Filipka”. Posiada ona tekst Adama Tempicha oraz ilustracje Magdy Poturalskiej. 

Poszukiwania sobowtóra Świętego Mikołaja

Jak sam tytuł wskazuje, to pozycja od pierwszej do ostatniej strony magicznie-świąteczna! Oczywiście, pierwsze skrzypce gra w niej dziecko, które razem ze Świętym Mikołajem pomaga mu w znalezieniu sobowtóra. 

Rzecz jest o tyle poważna, że Święty Mikołaj obawia się czy zdąży ze swoimi obowiązkami przed Gwiazdką. Gdyby udało mu się znaleźć kogoś, kto tak jak on może nosić czerwony kostium, przeciskać się przez kominy czy latać saniami – wszystko byłoby o wiele prostsze!

Pomocnicy Świętego Mikołaja

,,Świąteczna przygoda” jest więc książką, która uświadamia dzieciom, przed jak bardzo poważnym zadaniem staje każdego roku Mikołaj. To jednak dopiero początek, bo kandydaci, którzy zgłosili się do konkursu… nie do końca przypominają dobrotliwego staruszka z brodą.

Autor jednak sprytnie udowadnia, że nawet hipopotam, żyrafa i pingwin mogą być świetnymi, świątecznymi pomocnikami, ale nikt nie będzie w stanie w pełni zastąpić samego Świętego Mikołaja! Zamiast tego, można jednak robić to, w czym jest się dobrym i to, co się lubi.

Personalizowana książka dla dzieci

Muszę przyznać, że jestem zauroczona tym pomysłem, w którym buduje się pewność siebie dziecka, wskazując na zalety innych bohaterów. Narracja podkreśla, że każdy jest wyjątkowy i tylko wykorzystując swoje mocne strony, można czuć się potrzebnym oraz poradzić sobie z każdym zadaniem.

Co więcej, ,,Świąteczna przygoda” kierowana do małych dzieci, uczy je także znaczenia podstawowych określeń, takich jak m.in. za duży, za niski, za ciężki. Niewielka ilość tekstu na stronach, dużo ładnych ilustracji w pastelowych kolorach, a także częste, imienne wzmianki o odbiorcy sprawią, że stanie się ona na pewno jedną z ulubionych książek, do których zagląda się tuż przed Świętami.

Polecam ją maluchom już powyżej 2 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://galeriabajek.pl/produkt/swiateczna-przygoda/

Uwaga, nie zamawiajcie książki na ostatni moment – zróbcie to wcześniej i pamiętajcie, że książki na zamówienie wymagają nieco więcej czasu na przygotowanie.

Poprzedni wpis
Minecraft. Budowle mistrzów – recenzja książki
Następny wpis
Detektyw Wróbel i struty dziób – recenzja książki dla dzieci
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2023, Adam Tempich, akceptacja, bajki personalizowane, blog książkowy, Boże Narodzenie, dziecko bohaterem książki, Galeria Bajek, Gustaw, książka na prezent, książka personalizowana, książka z imieniem twojego dziecka, książki świąteczne, Magda Poturalska, recenzje książek, różnorodność, Świąteczna przygoda, Świąteczna przygoda Gustawa, Święty Mikołaj, wydawnictwo Galeria Bajek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja