Masło śpi – recenzja

Tytuł: ,,Masło śpi

Autor: Tina Oziewicz

Ilustracje: Agata Królak

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Rok wydania: 2017

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Jest kilka naprawdę ciekawych książek dla dzieci, które pozwolą im szybko i spokojnie zasnąć. Od klasycznych dobranocek, jak ,,Dobranoc, księżycu, przez krótkie wyciszające opowieści, podobne do ,,Moje ulubione dobranocki”, ,,Dobranocki na Gwiazdkę” czy ,,Dobranocki na pogodę i niepogodę”, aż po pozycje interaktywne, które wymagają nieco większego zaangażowania odbiorcy. Przykładem tych ostatnich mogą być chociażby ,,Gotowi do snu” czy ,,Zaśnij ze mną”.

 

Do ciekawych książek interaktywnych zalicza się także ,,Masło śpi”, które mimo swojej stosunkowo niedawnej premiery szturmem podbiło serca najmłodszych czytelników.

 

 

 

 

Autorkami pozycji jest Tina Oziewicz oraz Agata Królak, której kreskę możecie kojarzyć z dwóch pozycji o których już pisałam na stronie: ,,Różnimisie” i ,,Czujemisie”.

 

,,Masło śpi” to picturebook z okienkami oraz z jednozdaniowymi rymowanymi opisami tego, co widać na ilustracjach. Fabuła rozgrywa się w domu oraz najbliższym jego otoczeniu i obrazuje moment w którym wszystkie przedmioty, które nas otaczają, powoli zapadają w sen.

 

 

 

 

Autorki zdecydowały się pokazać rzeczy, które są znane dzieciom. Wspomniane zostały tutaj kapcie, kredki, pralka, parasol czy chociażby tytułowe masło.

 

Często, żeby dostrzec ukryte przedmioty, należy otworzyć różne okienka. Mają one różne kształty, które już wiele sugerują małemu czytelnikowi oraz z pewnością oddziałują na jego wyobraźnię.

 

,,Masło śpi” postawą narratora wskazuje także, że nocy nie trzeba się bać, a to, co czasami wydaje nam się straszne, jak np. pająki lub robaki, również zapada w sen i kiedy my śpimy, jest dla nas zupełnie nieszkodliwe.

 

 

 

 

Książka została bardzo ładnie wykonana. Ma grubą oprawę, zaokrąglone rogi oraz śliskie, lekko sztywne strony.

 

,,Masło śpi” polecam do wieczornego rytuału zasypiania dzieciom już od 1-ego roku życia. Skuteczność sprawdzona i potwierdzona!

 

 

Poprzedni wpis
🎄 Najciekawsze książki na świąteczne wieczory 🎄
Następny wpis
Gwiazdkozaur – recenzja
Tags: +1, +2, +3, +4, 2017, Agata Królak, ciekawe książki dla dzieci, czytam dziecku, dobranocki, Dwie Siostry, książki dla najmłodszych, książki do zasypiania, książki na dobranoc, książki z okienkami, Masło śpi, noc, okienka, picturebook, pora spać, recenzje książkowe, rytuał zasypiania, sen, Tina Oziewicz, Wydawnictwo Dwie Siostry, zasypiania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja