fbpx

Minecraft. Mistrz Budownictwa. Dookoła świata

Minecraft. Mistrz Budownictwa. Dookoła świata

Tytuł: ,,Minecraft. Mistrz Budownictwa. Dookoła świata”

Autor: Juliet Stanley

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Przyznaję od razu, jestem wielką fanką Minecrafta. To świetna gra strategiczno – ekonomiczna, z elementami survivalu. Doskonała zarówno dla dziecka z podstawówki jak i dla dorosłego gracza. Brak w niej drastycznych elementów. Jej ideą jest budowanie i kreowanie świata z kwadratowych bloków,

 

Wraz ze wzrostem popularności Minecrafta, zaczęły pojawiać się na rynku wydawniczym także książki dla dzieci na jej temat. Są to pozycje wyłącznie dla fanów gry, wgłębiające się w specyfikę rozgrywki i jeszcze bardziej ją uatrakcyjniające.  Podejrzewam, że osoba, która nie miała z nią wcześniej styczności, nie będzie w stanie przyswoić sobie opisywanych w książce treści.

 

,,Minecraft. Mistrz budownictwa. Dookoła świata” to swego rodzaju przewodnik oraz zbiór inspiracji. Autorka, Juliet Stanley wpadła na fantastyczny sposób. W pewien sposób wykorzystała popularność gry, żeby z jej użyciem przedstawić różne, charakterystyczne budynki z całego świata. Idea jest o tyle wyjątkowa, że szerzy wśród szczególnie młodych graczy potrzebę poszerzania wiedzy oraz zdobywania nowych ciekawostek o świecie.

 

 

 

 

 

 

Książka jest podzielona względem kontynentów. Z każdego autorka wybrała trzy budowle i według tego ile czasu potrzeba na ich wykonanie w grze oraz jaki jest stopień trudności odwzorowania, uwzględniła zadania jako łatwe, średnie i trudne. Oprócz tego każdy kontynent rozpoczyna krótki wstęp o ciekawostkach z regionu.

 

Zadania, jak wspomniałam powyżej, zawierają opis czasu, potrzebny do ich zrealizowania oraz niezbędne materiały, czyli bloki, których używa się do budowania w Minecrafcie. Autorka podzieliła także proces powstawania budowli na kroki, w których dokładnie opisuje czym należy się kierować, żeby ukończyć zadanie. Często możemy trafić także na okienka z podpisem ,,Dobra rada!”, w których umieszczono pomocne sugestie.

 

Książka ,,Minecraft. Mistrz budownictwa. Dookoła świata” pełna jest wskazówek, które sprawią, że gra będzie łatwiejsza, ale i bardziej atrakcyjna. Jest ona źródłem wielu inspiracji dla każdego gracza.

 

 

 

 

 

Polecam ją dla fanów od 8-ego roku życia, którzy szukają kolejnych źródeł związanych z ulubioną grą. Na pewno dostając egzemplarz takiej książki nie będą czuć się zawiedzeni.

 

Link do strony sklepu: https://www.taniaksiazka.pl/minecraft-mistrz-budownictwa-dookola-swiata-p-1048803.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment