Nowości Minecrafta na Święta 2020 – recenzja 2 tytułów

Mijają miesiące i lata, a gra Minecraft wcale się nie nudzi! Nic więc dziwnego, że pojawiają się kolejne tytuły sygnowane oficjalnym logiem firmy Mojang.

Na stronie możecie przeczytać już wiele recenzji dotyczących fabularyzowanych historii, rozgrywających się w uniwersum gry, np. ,,Minecraft: Opowieści ze Świata Podstawowego czy ,,Wyprawa po serce Overworldu. Pisałam także o wszelkiego rodzaju poradnikach i mini-encyklopediach: ,,Minecraft. Rocznik 2019, ,,Minecraft. Mistrz Budownictwa. Dookoła świata, ,,Podręcznik przetrwania w Minecrafcie”. 

 

Przy okazji zbliżających się Świąt mam do pokazania dwie ostatnie, jeszcze świeże nowości od Wydawnictwa Egmont i HarperKids. Zacznę od ,,Minecraft. Rocznik 2021” – serii, która pojawia się cyklicznie co roku, a później opiszę pakiet prezentowy ,,Minecraft. Wielka kolekcja kreatywnego budowania”. 

 

 

Tytuł: ,,Minecraft. Rocznik 2021”

Autor: Dan Whitehead, Thomas McBrien

Ilustracje: Ryan Marsh

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Wydawnictwo: HarperKids (HarperCollins Polska)

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

Rok 2020 był dla wszystkich miłośników Minecrafta rokiem pełnym wrażeniem! Aktualizacje wprowadziły sporo nowości – pojawiło się więcej zwierząt, miejsc oraz postaci. 

 

W książce ,,Minecraft. Rocznik 2021” znajdziecie nie tylko nowinki z gry. W tej części pojawiają się także zdjęcia przekonujące jak duży wpływ ma ten tytuł na całe społeczności. Rzeczywiście, ja także słyszałam, że z gry zaczęli korzystać nauczyciele – niektórzy prowadzili w niej nawet swoje lekcje. 

 

 

 

Nie jestem jednak pewna czy statystyki sprzedaży oraz pokazywanie pakietów ze sklepiku marki to odpowiednia tematyka dla tego typu pozycji – niestety czasami mam wrażenie, że brzmi ona zbyt reklamowo. 

 

Pomijając jednak te kwestie, w książce można przeczytać (i zobaczyć) na przykład pszczoły – ostatnie urozmaicenie gry, którym ja jestem absolutnie zachwycona! Autorzy zdradzają wiele ciekawostek, w jaki sposób można wykorzystać ich obecność, żeby gra była jeszcze bardziej interesująca. 

 

Nie obędzie się także bez wskazówek dotyczących budowania, drobnych aktywności (w stylu ,,znajdź różnicę”), a nawet gry planszowej na jednej z rozkładówek! Poza tym to ciągle mnóstwo inspiracji, porad i wyzwań.

 

 

 

Ogólnie jest to książka, która na pewno spodoba się wszystkim fanom Minecrafta. Co prawda za każdym razem nie mogę pozbyć się wrażenia, że to po prostu magazyn w twardej oprawie… jednak myślę, że nawet to nie zniechęci kogoś, kto po prostu kocha tę grę!

 

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Minecraft.-Rocznik-2021,32556034,p.html

 

 

Tytuł: ,,Minecraft. Wielka kolekcja kreatywnego budowania”

Autor: zbiorowy

Ilustracje: Ryan Marsh, Joe McLaren

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Wydawnictwo: Egmont

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: nudy na pudy

 

Z ,,Minecraft. Wielka kolekcja kreatywnego budowania” może być jednak inaczej. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam zapowiedź tej pozycji – byłam zachwycona! Porządne tekturowe pudełko, w którym miały skrywać się same skarby – kreatywny szkicownik gracza, 2 książki, plakat oraz zawieszka na drzwi. Za okładkową cenę 64,99 zł zestaw ten wydawał się całkiem sensowny! 

 

 

 

Czas jednak na wnioski po jego otwarciu. O ile pudełko robi niesamowite wrażenie, to jednak zawartość… już nie koniecznie. Szczerze mówiąc jestem nią rozczarowana. Plakat jest co prawda dość duży, ale zawieszka została wykonana z dość cienkiego papieru – nie mówiąc już o książkach. Te dwie wspomniane wcześniej pozycje, okazały się być cieniutkimi zeszycikami, zawierającymi instrukcję budowy Lunaparku oraz Zombielandu. Mam wrażenie, że zawarte tam porady są dość chaotyczne i niewiele z nich wynika. Szkicownik także jest dość chudy, tutaj jednak można chociaż popisać się wiedzą ze znajomości Minecrafta. 

 

Ogólnie pudełko jest w połowie puste i wypełnia je niepotrzebny do niczego kartonik. 

 

 

 

 

,,Minecraft. Wielka kolekcja kreatywnego budowania” wcale nie jest wielka i pozostawia po sobie tylko duże rozczarowanie. Coś, co miało ogromny potencjał, niestety nie zostało zupełnie wykorzystane. Szkoda! 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Minecraft.-Wielka-kolekcja-kreatywnego-budowania,34405414,p.html

 

 

Poprzedni wpis
Detektyw Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek zamku na niebie – recenzja
Następny wpis
Mój dom – recenzja + bonus ze Spiżarnią Schronisko Smaków
Tags: 2020, Anna Hikiert, Dan Whitehead, HarperCollins Polska, HarperKids, Minecraft, Minecraft. Rocznik 2021, Minecraft. Wielka kolekcja kreatywnego budowania, Ryan Marsh, Thomas McBrien, Wydawnictwo HarperKids

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja