fbpx

Minecraft. Rocznik 2019 – recenzja

Minecraft. Rocznik 2019 – recenzja

Tytuł: ,,Minecraft. Rocznik 2019”

Seria: Minecraft

Autor: Milton Stephanie

Ilustracje: Ryan Marsh, Sam Ross

Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska, Anna Hikiert

Wydawnictwo: Egmont

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

Recenzja:

Temat Minecrafta już raz pojawił się na stronie, przy okazji innego tytułu. Tym razem to jednak pozycja jeszcze ciekawsza, bo wybiegająca w przyszłość do roku 2019. Można powiedzieć, że to książka w 100% sprawdzona i zaaprobowana, ponieważ sygnuje się ją logiem Mojang, czyli producenta gry.

 

Została pięknie wydana z wręcz elegancką grubą okładką z pozłacanymi elementami oraz tytułem. Jej strony są lekko śliskie, a sam układ przypomina nieco wydanie specjalne magazynu.

 

,,Minecraft. Rocznik 2019” został podzielony na 18 rozdziałów i uzupełniony niezliczoną ilością screenów z gry. Dodatkowo każdy rozdział podporządkowany jest innej kategorii. W książce przewidziano ich aż 5.

 

 

 

 

,,Odkrywaj”, czyli część związana z ciekawostkami, opisywaniem minecraftowego świata oraz nowościami w teksturach czy modach jest oznaczona kolorem niebieskim. Przewodniczką po tej kategorii jest Sparks, którą wielu fanów gry może kojarzyć z oficjalnego magazynu Minecrafta.

 

Oprócz niej, jest jeszcze Bear, postać reprezentująca m.in. część ,,Przetrwaj”, oznaczoną kolorem fioletowym. Przed czytelnikami oraz graczami postawiono w niej wyzwania. Przykładem jest znalezienie tymczasowego schronienia na wypadek nocy czy obrona wioski przed mobami.

 

Monty, trzecia z postaci pojawia się w oznaczonej kolorze pomarańczowej części ,,Twórz”. Jak łatwo się domyślać te rozdziały poświęcone zostały sferze dla budowniczych. Można tutaj podpatrzeć sposoby na stworzenie muzeum bloków czy apartamentowca.

 

 

 

 

Najciekawszą jednak kategorią jest ,,Wyzwanie” oznaczona kolorem zielonym. W tej części zadaniem czytelnika jest sprostać celom, które wymyślili twórcy gry. Można w nich zmierzyć się ze zbudowaniem ogrodu, wykonaniem spływu w dżungli czy zaprojektowaniem wieży czarodzieja.

 

Dodatkowo w tej kategorii możemy na kartach książki przejść labirynt, zagrać w planszówkę (!) oraz rozwiązać quiz sprawdzający naszą wiedzę o grze.

 

Ostatnią częścią jest ta z kolorem czerwonym, o nazwie ,,Świat Minecrafta”. Znajdziemy w niej np. relację o ,,Minecon earh”, ogromnej imprezie odbywającej się na całym świecie i dotyczącej w sposób bezpośredni gry Minecraft.

 

 

 

 

W tej książce bardzo mi się podoba jednak to, że oprócz tego, że opisuje ona nowinki i zachęca do interakcji na komputerze, to także proponuje mnóstwo rozwiązań związanych z grą, jednak mających miejsce w rzeczywistości. Przykładem mogą być tutaj działania kreatywne, takie jak wykonanie własnego minecraftowego świata z …papieru!

 

,,Minecraft. Rocznik 2019” polecam tylko i wyłącznie fanom gry (w przeciwnym razie mało co będzie czytelne). Będzie ciekawym pomysłem na lekturę szczególnie dla dzieci, które z książkami są raczej na bakier.

 

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Minecraft.-Rocznik-2019,10345477,p.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--