Wyprawa po serce Overworldu – recenzja

Tytuł: ,,Wyprawa po serce Overworldu”

Autor: Marine Carteron

Ilustracje: Maciek Blaźniak

Tłumaczenie: Paweł Łapiński

Wydawnictwo: Polarny Lis

Rok wydania: 2019

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Dlaczego gra Minecraft jest tak inspirująca i wciągająca niezależnie od wieku? Bo daje możliwość przeżycia fantastycznych przygód, kreowania otoczenia, ale także robienia czegoś razem z przyjaciółmi!

 

Kiedy dowiedziałam się o istnieniu książki, która bardzo mocno do niej nawiązuje, miałam dobre przeczucie.

 

W trakcie lektury ,,Wyprawy po serce Overworldu” upewniłam się, że to doskonały sposób wykorzystania uniwersum gry – zarówno ciekawy dla wielbicieli platformy, jak i osób, które jeszcze jej nie odkryły. 

 

 

 

 

Autorką powieści jest Marine Carteron. Książka nie jest oficjalnym produktem Minecrafta, co w tym przypadku uważam za duży atut. 

 

Głównym bohaterem jest 10-letni Antoine, który jest wielkim fanem gry. Razem z przyjaciółką Venus spędzają wolny czas na zabawie przy komputerze. Pewnego dnia jednak szkołę odwiedza tajemniczy gość. Ma przeszywające spojrzenie, a jego oczy wyglądają zupełnie jak oczy… Endermana! 

 

W książce pojawia się mnóstwo nawiązań do Minecrafta. Jak mogłoby być inaczej, skoro w pewnym momencie bohaterowie muszą sami przenieść się do świata gry?!

 

Okazuje się bowiem, że pewien szalony mężczyzna postawił sobie za cel, zrealizować piękną i szczytną ideę – zlikwidowania wszelkiego bólu i śmierci. Żeby jednak tego dokonać, postanowił przenieść wszystkich ludzi do gry, gdzie czekałyby na nich kolejne, niekończące się życia. 

 

Wraz jednak z powolnym wdrażaniem swojego planu, okazało się, że zniknie ze śmiertelnością nie tylko ból i smutek, ale także radość, spontaniczność i wszystko to, co nazywamy człowieczeństwem.

 

Jedyną nadzieją ludzkości jest doświadczenie Antoine’a oraz Venus zdobyte w grze. Będą musieli udać się do jej centrum, czyli Overworldu, żeby przekazać najlepszemu graczowi niezwykłe serce, które odwróci los wydarzeń.

 

Przed nimi niebezpieczna misja, pełna zombiaków, kościotrupów i wybuchających creeperów. Dzieci są jednak odważne i zdeterminowane, bo wiedzą co stoi na szali zwycięstwa!

 

 

 

 

 

,,Wyprawa po serce Overworldu” to świetna przygodówka pełna współczesnego, młodzieżowego języka, która trafi w gust każdego dziecka.

 

Godna pochwalania jest postawa autorki, która nie ukazuje grania w gry w negatywnym świetle. Ona po prostu podkreśla jak ważne jest życie. Dobrze jest czasami sobie trochę pograć i rozerwać się po szkole, ale jeszcze ważniejszym jest posprzeczać się z siostrą, napisać dyktando czy wstać rano do szkoły. 

 

Bardzo polecam tę książkę dzieciom powyżej 9. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://polarnylis.pl/ksiazka/43/Wyprawa-po-serce-Overworldu

 

Poprzedni wpis
Ryba o imieniu Fabian – recenzja
Następny wpis
Mury – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +9, 2019, książka dla dzieci, książka która dzieje się w Minecrafcie, książka przygodowa, książki dla dzieci, Maciek Blaźniak, Marine Carteron, Minecraft, nowości książkowe, Paweł Łapiński, Polarny Lis, przygoda, recenzje książek, Wydawnictwo Polarny Lis, Wyprawa po serce Overworldu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja