fbpx

Morska wyprawa z profesorem Astrokotem – recenzja

Morska wyprawa z profesorem Astrokotem – recenzja

Tytuł: Morska wyprawa z profesorem Astrokotem

Seria: Profesor Astrokot

Autor: Dominic Walliman, Ben Newman

Ilustracje: Ben Newman

Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan

Wydawnictwo: Entliczek

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Profesor Astrokot kolejny raz zaprasza w inspirującą podróż po naukowych faktach. Tym razem niezbędny będzie strój kąpielowy, maska do snurkelingu oraz płetwy do nurkowania, ponieważ wybieramy się… głęboko pod wodę!

 

,,Morska wyprawa profesora Astrokota” jest już szóstą częścią wydawanej przez Entliczek popularnonaukowej serii dla najmłodszych. Recenzje do dwóch wybranych, poprzednich pozycji znajdziecie tutaj:

– ,,Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem”,

– ,,Rakiety kosmiczne z profesorem Astrokotem”.

 

Ich autorami są Dominic Walliman oraz Ben Newman, gdzie ten drugi z twórców odpowiada także za stronę wizualną książek. Za pośrednictwem kilkoro powtarzających się w każdej części bohaterów, poznajemy nowe zakątki świata oraz obowiązujące na nim porządki.

 

 

 

Ten tom wyjątkowo mnie zainspirował, ponieważ poruszył tematykę jednego z najbardziej tajemniczych miejsc na Ziemi, czyli… morskiej głębiny! Książka mimo swojego bardzo oczywistego profilu popularnonaukowego, zbudowana jest na solidnym fundamencie ciekawej fabuły.

 

Podróż z Astrokotem oraz jego wierną załogą rozpoczynamy jeszcze na brzegu, gdzie już uczymy się wielu rzeczy. Mnie szczególnie zainteresowała ciekawostka o tym, że hawajskie plaże składają się głównie z… odchodów papugoryb! I od razu odwiedziny na tej rajskiej wyspy stały się jakoś mniej pożądane 😉

 

,,Morska wyprawa profesora Astrokota” obfituje w mnóstwo różnego rodzaju interesujących faktów. W sposób logiczny ujawnia czytelnikowi budowę statku (w bardzo uproszczonej wersji), uczy o oceanach, wyjaśnia czym jest szelf kontynentalny oraz oczywiście opowiada o żyjących w tych wodach zwierzętach i roślinach. A to zaledwie cząstka tego, o czym można przeczytać w tym tomie przygód uczonego Astrokota!

 

Dodatkowo ta część, jak wszystkie poprzednie z tej serii, jest pięknie wydana. Różnobarwne ilustracje pozwalają skupiać wzrok, a dobrze wyważone informacje z pewnością nie spowodują przeciążenia nawet bardzo młodych umysłów. 

 

 

 

,,Morską wyprawę profesora Astrokota” czyta się niemal jak powieść – z tym, że w 100% opartą na faktach. To książka, którą zdecydowanie można polecić jako poszerzanie wiedzy o świecie nawet dla przedszkolaka. Będzie także ładnym i wartościowym pomysłem na prezent.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.entliczek.eu/sklep/69-morska-wyprawa-profesora-astrokota-9788363156527.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--