Rakiety kosmiczne z profesorem Astrokotem – recenzja

Tytuł: Rakiety kosmiczne z profesorem Astrokotem

Seria: Profesor Astrokot

Autor: Dominic Walliman, Ben Newman

Ilustracje: Ben Newman

Tłumaczenie: Andrzej Stołecki

Wydawnictwo: Entliczek

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

  

Recenzja:

Kto jest fanem Profesora Astrokota? Tym razem wyruszamy z nim w kosmiczną podróż! Na pokład statku proszone są także przedszkolaki, bo ,,Rakiety kosmiczne z profesorem Astrokotem” wydano właśnie w ramach cyklu dla najmłodszych czytelników. 

Wydawnictwo Entliczek zachęca kilkulatków do odkrywania świata z kocim naukowcem. Seria zasłynęła dzięki niezwykle kolorowym i pełnym informacji książkom zgłębiającym rozmaite zagadnienia. Jakiś czas temu opisywałam i pokazywałam środek ,,Odysei po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem. 

,,Rakiety kosmiczne z profesorem Astrokotem” są nieco mniejsze formatem, ale równie starannie wydane! Skupiają się na węższym zakresie tematycznym, posługują prostszym słownictwem i nie zagłębiają się w zbędne szczegóły. 

Co ważne – są to książki, które nie rezygnują z bardziej skomplikowanych, ale objaśnianych definicji (trudne słowa są także wytłuszczone w tekście). Dzięki lekturze ,,Rakiet kosmicznych” dzieci wiele się nauczą, a nie tylko będą mogły pooglądać graficzne obrazki. Poznają nazwy promów czy statków kosmicznych, ich mechanikę działania na uproszczonych schematach oraz sylwetki słynnych astronautów. 

To także pozycja o ważnych, historycznych momentach i ogromna dawka inspiracji zachęcająca do dalszego obserwowania naukowych odkryć różnych programów badających kosmos. 

Duże litery wyeksponowane na jednolitych tłach sprzyjają nauce samodzielnego czytania. ,,Rakiety kosmiczne z profesorem Astrokotem” zachęcają do sięgnięcia po tę książkę samemu, nawet jeżeli dopiero od niedawna składamy zdania. 

Tę pozycję można także potraktować jako przystawkę przed bardziej złożoną – ,,Profesor Astrokot odkrywa kosmos”. Z całą pewnością będzie ona satysfakcjonująca i rozbudzająca wyobraźnię. 

Polecam czytelnikom już powyżej 4 roku życia. Dzięki ładnemu wydaniu doskonale sprawdzi się także jako prezent.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.entliczek.eu/sklep/65-rakiety-kosmiczne-z-profesorem-astrokotem-9788363156459.html

 


Poprzedni wpis
Złoty Wiek. Część 2 – recenzja
Następny wpis
Jak zachęcić dziecko do mycia zębów?
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2020, Andrzej Stołecki, astronauta, Ben Newman, Dominic Walliman, Entliczek, kosmos, książki dla dzieci, książki dla przedszkolaków, księżyc, profesor Astrokot, prom kosmiczny, rakiety kosmiczne, Rakiety kosmiczne z profesorem Astrokotem, recenzent książek, recenzje książkowe, Wydawnictwo Entliczek, wyprawa kosmiczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja