fbpx

Przekroje: owoce i warzywa – recenzja

Przekroje: owoce i warzywa – recenzja

Tytuł: ,,Przekroje: owoce i warzywa”

Autor: Agnieszka Sowińska

Ilustracje: Agnieszka Sowińska

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina  

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Jak wygląda pomidor w środku? Łatwo to sprawdzić! Wystarczy przekroić go na pół, żeby zobaczyć nasionka i ,,mięsiste” wnętrze. Niektórych rzeczy nie da się jednak zauważyć ,,gołym okiem”, potrzeba do tego mikroskopu i nieco badań.

 

,,Przekroje: owoce i warzywa” to bardzo interesująca książka obrazkowa Agnieszki Sowińskiej! Ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia z twardymi stronami i w imponująco dużym formacie. 

 

 

 

Dowiemy się z niej, jakie wartości odżywcze oraz witaminy mieszkają w niektórych owocach i warzywach. Jestem pewna, że po takiej lekturze dzieci z przyjemnością zabiorą się do ochoczego pałaszowania jabłek, malin, ogórków, a nawet brokułów, pietruszek czy selera!

 

Na pierwszej rozkładówce poznajemy wszystkich bohaterów. Są oni nieco podobni do siebie – zazwyczaj mają bardzo prosty kształt, są podłużni i pozbawieni zbyt wielu szczegółów. Różnią się przede wszystkim kolorami, a niektóre cechy fizyczne związane są z ich funkcją lub działaniem. Wyluzowany Magnez, Fosfor przypominający nieco ząb, elegancka Witamina A, pracowita Witamina C czy lubują się w podróżach Luteina to tylko kilkoro z wielu bohaterów tej historii!

 

Zadaniem czytelników jest odnaleźć wszystkich we wnętrzu owoców lub warzyw, a następnie zapamiętać, co należy zjeść, żeby osiągnąć konkretną korzyść dla naszego organizmu. 

 

 

 

 

Przyglądając się na przykład wnętrzu brzoskwini, dostrzegamy całą gromadę Witaminy E, która chroni komórki przed uszkodzeniami i dba o czerwone krwinki. Oprócz niej znajdziemy tam także sporo Magnezu oraz wspomagającą w nauce Witaminę B. Jeżeli więc przygotowujemy się do sprawdzianu – zjedzenie brzoskwini będzie doskonałym pomysłem!

 

,,Przekroje: owoce i warzywa” to typowy przykład książki, gdzie nauka wdrażana jest przez zabawę. Odszukiwanie nazw bohaterów i przypisywanie im konkretnych funkcji w znanych każdemu warzywach i owocach to świetna lekcja, ale i zarazem masa frajdy! 

Ilustracje są zabawne, mają przyjemne kolory i mnóstwo szczegółów. Można wpatrywać się w nie długie godziny i podziwiać małe domki naszych bohaterów.

 

,,Przekroje: owoce i warzywa” niosą jasny i ważny przekaz – im częściej będziemy sięgać po te przysmaki, tym będziemy zdrowsi. Bardzo polecam tę książkę dzieciom powyżej 4. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/przekroje-owoce-i-warzywa/2814/ksiazka.html#.Xww-CS3USIQ

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment