Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem – recenzja

Tytuł: ,,Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem”

Autor: Dominic Walliman, Ben Newman

Ilustracje: Ben Newman

Tłumaczenie: Andrzej Stołecki

Wydawnictwo: Entliczek

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Profesor Astrokot to postać o której już wiele słyszałam, ale dopiero ostatnio miałam szansę przekonać się jak wiele ma on do zaoferowania! 

W książce ,,Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem” poznajemy dogłębnie ludzki organizm; począwszy od komórki, przez kości, układ nerwowy czy limfatyczny, aż do zębów i oczu. Profesor wraz ze swoimi naukowcami pilnie przyglądają się ochotnikowi doktorowi Dominikowi Wallimanowi, starając się nie pominąć żadnego z ważnych aspektów jego funkcjonowania. 

 

Autorem serii jest właśnie nie kto inny jak… Dominik Walliman oraz Ben Newman, który odpowiada także za stronę wizualną książek. Wydawnictwo Entliczek w ramach cyklu wydało także ,,Profesor Astrokot odkrywa kosmos”, ,,Atomowa przygoda profesora Astrokota” oraz ,,Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem”. 

 

 

 

,,Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem” to graficzna opowieść o cudzie życia. Staranie wydana, niezwykle kolorowa książka, która zachęca do zagłębiania się w niuanse funkcjonowania ludzkiego organizmu. 

Autorzy nie unikają tutaj trudnych pojęć – wplatają je w treść, starając się jak najprościej tłumaczyć różne zawiłości z dziedziny biologii i chemii. 

 

Dzięki graficznym ilustracjom, które zdecydowanie przemawiają do dziecięcej wyobraźni i pomagają skupić się na omawianym zagadnieniu, łatwiej zrozumieć kwestie dotyczące budowy skóry, funkcji mózgu czy rozmnażania. Książka udziela także odpowiedzi na kilka ważnych pytań, np. z czym wiąże się dorastanie, skąd biorą się zmarszczki oraz na czym polega zdrowe odżywanie. 

 

Sama postać głównego bohatera profesora Astrokota dodaje tej, jakby nie było, dość wymagającej tematyce pewnej lekkości. Wprowadzenie postaci, którą dzieci lubią i której poczynania mogą śledzić sprawia, że wiedza szybciej wchodzi do głowy i po prostu ma się chęć czytać dalej!

 

 

 

,,Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem” to książka udana pod wieloma względami. Jest ciekawą alternatywą dla poważnych i często nudnych encyklopedii. Doskonale wprowadzi najmłodszych czytelników w tematykę biologii i organizmu człowieka, może być także uzupełnieniem wiedzy zdobywanej w szkole. 

 

Polecam dzieciom powyżej 7 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.entliczek.eu/sklep/49-odyseja-po-ludzkim-ciele-z-profesorem-astrokotem-9788363156282.html

 

 

Poprzedni wpis
Jedwabne szlaki. Nowa historia świata – recenzja
Następny wpis
Gwiazdkozaur i zimowa czarownica – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +7, +8, +9, 2018, Andrzej Stołecki, Ben Newman, ciało, Dominic Walliman, Entliczek, książki dla dzieci, książki na prezent, książki o anatomii dla dzieci, książki o ciele, książki popularnonaukowe dla dzieci, literatura dziecięca, Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem, organizm, profesor Astrokot, recenzent książkowy, recenzje, Wydawnictwo Entliczek

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja