fbpx

Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem – recenzja

Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem – recenzja

Tytuł: ,,Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem”

Autor: Dominic Walliman, Ben Newman

Ilustracje: Ben Newman

Tłumaczenie: Andrzej Stołecki

Wydawnictwo: Entliczek

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Profesor Astrokot to postać o której już wiele słyszałam, ale dopiero ostatnio miałam szansę przekonać się jak wiele ma on do zaoferowania! 

W książce ,,Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem” poznajemy dogłębnie ludzki organizm; począwszy od komórki, przez kości, układ nerwowy czy limfatyczny, aż do zębów i oczu. Profesor wraz ze swoimi naukowcami pilnie przyglądają się ochotnikowi doktorowi Dominikowi Wallimanowi, starając się nie pominąć żadnego z ważnych aspektów jego funkcjonowania. 

 

Autorem serii jest właśnie nie kto inny jak… Dominik Walliman oraz Ben Newman, który odpowiada także za stronę wizualną książek. Wydawnictwo Entliczek w ramach cyklu wydało także ,,Profesor Astrokot odkrywa kosmos”, ,,Atomowa przygoda profesora Astrokota” oraz ,,Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem”. 

 

 

 

,,Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem” to graficzna opowieść o cudzie życia. Staranie wydana, niezwykle kolorowa książka, która zachęca do zagłębiania się w niuanse funkcjonowania ludzkiego organizmu. 

Autorzy nie unikają tutaj trudnych pojęć – wplatają je w treść, starając się jak najprościej tłumaczyć różne zawiłości z dziedziny biologii i chemii. 

 

Dzięki graficznym ilustracjom, które zdecydowanie przemawiają do dziecięcej wyobraźni i pomagają skupić się na omawianym zagadnieniu, łatwiej zrozumieć kwestie dotyczące budowy skóry, funkcji mózgu czy rozmnażania. Książka udziela także odpowiedzi na kilka ważnych pytań, np. z czym wiąże się dorastanie, skąd biorą się zmarszczki oraz na czym polega zdrowe odżywanie. 

 

Sama postać głównego bohatera profesora Astrokota dodaje tej, jakby nie było, dość wymagającej tematyce pewnej lekkości. Wprowadzenie postaci, którą dzieci lubią i której poczynania mogą śledzić sprawia, że wiedza szybciej wchodzi do głowy i po prostu ma się chęć czytać dalej!

 

 

 

,,Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem” to książka udana pod wieloma względami. Jest ciekawą alternatywą dla poważnych i często nudnych encyklopedii. Doskonale wprowadzi najmłodszych czytelników w tematykę biologii i organizmu człowieka, może być także uzupełnieniem wiedzy zdobywanej w szkole. 

 

Polecam dzieciom powyżej 7 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.entliczek.eu/sklep/49-odyseja-po-ludzkim-ciele-z-profesorem-astrokotem-9788363156282.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment