Malinka chce się bawić – recenzja komiksu dla dzieci

Tytuł: Malinka chce się bawić. Tom 1
Seria: Mój pierwszy komiks 5+
Scenariusz: Brigitte Luciani
Rysunki: Eve Tharlet
Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: ma dużo zalet

Kojarzycie komiksową serię ,,Pan Borsuk i pani Lisica”? Ja przepadłam za nią już jakiś czas temu. Zauroczyła mnie koncepcja patchworkowej społeczności, która choć tak bardzo różni się od siebie – zamieszkała w jednej norce i stała się pełnoprawną rodziną. Jeżeli nie znacie tego cyklu, zawsze możecie zerknąć do przygotowanych przeze mnie recenzji:

Autorki serii postanowiły jednak zadedykować jednej z najmłodszych bohaterek indywidualną opowieść! Brigitte Luciani – odpowiedzialna za scenariusz oraz Eve Tharlet, która wykonuje piękne rysunki, stworzyły ,,Malinkę”. Ukazała się ona nakładem Wydawnictwa Egmont oraz cyklu ,,Mój pierwszy komiks 5+”, w ramach którego możecie odnaleźć wiele ciekawych książek dla najmłodszych odbiorców.

Gdzie jest Malinka?

Malinka jest najmłodszą siostrą borsuczej części rodziny, czyli Szperaczka i Borka, ale także lisiczki Róży. Jako praktycznie jeszcze dzidziuś, ma bardzo dużo energii oraz talent do pakowania się w różne… kłopoty. Jej rodzeństwo musi mieć oczy dookoła głowy, uważając, żeby małej nic się nie stało.

Kiedy jednak Malinka nagle znika im z oczu, zaczynają bardzo się martwić. Gdzie podziała się mała borsuczka i czy uda im się ją szybko odnaleźć?

Jak nie gubić się w lesie

,,Malinka chce się bawić!” to pierwsza część serii, której narracja jest prowadzona z perspektywy najmłodszej bohaterki. Dialogi są proste, niezbyt wiele się tutaj dzieje także w kwestii fabularnej. Akcja budowana jest tak, żeby zainteresować najmłodszych słuchaczy i przy okazji zwrócić ich uwagę na pewne kwestie.

W bardzo subtelny sposób porusza się tutaj temat oddalania się od bliskich. Malinka na chwilę opuściła swoje rodzeństwo i zauroczona spotkanym motylem, zaczęła biec za nim. Kiedy jednak się zorientowała, co robi, była już daleko od Szperaczka, Borka i Róży. Na szczęście – za pomocą pewnego zbiegu okoliczności, udało jej się bezpiecznie wrócić. Dzieci muszą jednak wiedzieć, że każda decyzja podjęta samodzielnie, ma pewne konsekwencje.

Seria komiksowa o Malince

Muszę przyznać, że ta seria nie ujęła mnie tak bardzo jak zrobiły to inne z tego cyklu. Malinka sepleni, co odczytywane na głos przez rodziców czy opiekunów może sugerować niepoprawną wymowę. Poza tym, jak na serię dla maluszków jest tutaj dość dużo tekstu. 

Jestem jednak ciekawa jak będą prezentować się kolejne komiksy o Malince – kolejny, ,,Malinka się boi”, trafił już do zapowiedzi. Tymczasem polecam ,,Malinka chce się bawić” dzieciom powyżej 5 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Moj-pierwszy-komiks-5-.-Malinka-chce-sie-bawic.-Tom-1,68227105,p.html


Poprzedni wpis
Prezentownik dla fanów Harry’ego Pottera
Następny wpis
Kuba Guzik i maszynista Łukasz – recenzja audiobooka
Tags: +5, +6, 2022, blog książkowy, Brigitte Luciani, Egmont, Egmont Polska, Ernest Kacperski, Eve Tharlet, komiksy dla dzieci, książki dla dzieci, Malinka chce się bawić, Malinka chce się bawić. Tom 1, Mój pierwszy komiks 5+, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Egmont

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja