Pan Borsuk i pani Lisica 5. Karnawał. Tom 5 – recenzja

Tytuł: Pan Borsuk i pani Lisica 5. Karnawał. Tom 5
 Seria: Pan Borsuk i pani Lisica
 Scenariusz: Brigitte Luciani
➜ Rysunki: Eve Tharlet
 Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Ostatnio opowiadałam o małym komiksie ,,Malinka chce się bawić”, będącym rozszerzeniem do podstawowej serii ,,Pan Borsuk i pani Lisica”. W ramach tego drugiego cyklu ukazało się już pięć książek, o których w przeważającej większości pisałam na stronie. Jeżeli jeszcze go nie znacie, zajrzyjcie tutaj:

Odwiedziny dziadków Róży

Najnowsza z serii ,,Pan Borsuk i pani Lisica 5. Karnawał. Tom 5” to także komiks Brigitte Luciani z rysunkami Eve Tharlet. Tym razem tematem jest długa zima, która przyprawia tę niezwykłą, patchworkową rodzinę o wiele zmartwień. Zapasy szybko topnieją, a przejmujący mróz nie pozwala na długie poszukiwanie żywności na zewnątrz.

Co więcej, do norki rodziny przybywają dziadkowie Róży – stare lisy, w tym skory do żartów i zabawy dziadek, który wydaje się nie zawsze brać zagrożenie na poważnie. Takie podejście bardzo irytuje dorosłego borsuka, choć dzieciom pozwala na chwilę zapomnieć o strasznej zimie.

Niebezpieczeństwa zimowego lasu

W piątej części tej obrazkowej serii dla maluchów, która także należy do cyklu ,,Mój pierwszy komiks 5+”, przedstawione zostały różne utrudnienia, jakie zwierzęta mogą spotkać w lesie. Szczególnie za cenną można uznać scenę na lodzie. Dziadek postanawia bowiem pokazać dzieciom jak złowić rybę. Niestety wchodzi na lód, który zapada się pod jego ciężarem i lis wpada do wody.

W książce wyraźnie pokazano, co w takiej sytuacji należy robić, a czego powinno się unikać. Ta wiedza, choćby w teorii, zawsze może przydać się czytelnikom (choć szczerze wszystkim życzę, aby nie trzeba było z niej korzystać).

Równowaga między pracą a zabawą

Okazuje się jednak, że jest sposób na długą zimę – należy wyprawić karnawał! Ciekawe przebrania i rozgrzanie ziemi rytmicznym tańcem, zasugeruje jej, aby sobie już poszła. Ten główny wątek jest doskonałym ukazaniem tego, z jakim podejściem ogólnie powinno podchodzić się do życia. Postawa borsuków, którzy troszczą się o przyszłość, martwią o zdrowie i gromadzą zapasy, została zestawiona z nieco zabawowym oraz beztroskim lisim podejściem do codzienności.

Odnalezienie kompromisu między pracą a zabawą to klucz, który warto stosować niezależnie od okoliczności oraz tego, czy jest się lisem, borsukiem czy… człowiekiem 🙂

Książka ,,Pan Borsuk i pani Lisica. Karnawał” to kolejna ciekawa i wypełniona interesującymi spostrzeżeniami pozycja, która powinna spodobać się dzieciom już powyżej 5 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Moj-pierwszy-komiks-5-.-Pan-Borsuk-i-pani-Lisica-5.-Karnawal.-Tom-5,69146633,p.html


Poprzedni wpis
Najlepsze jasełka wszech czasów – recenzja książki
Następny wpis
Mała książka o wielkiej Ukrainie – recenzja
Tags: +10, +11, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, blog książkowy, Brigitte Luciani, dziadkowie, Egmont, Ernest Kacperski, Eve Tharlet, karnawał, komiksy dla dzieci, Pan Borsuk i pani Lisica, Pan Borsuk i pani Lisica 5. Karnawał. Tom 5, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, rodzina patchworkowa, Wydawnictwo Egmont, zima

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja