Najciekawsze książki w których jest cała masa potworów, duchów i czarownic – postaci, jakie najlepiej czują się w Halloween.
Te opowieści pozwolą nie tylko oswoić dzieci ze strachem, ale także nabrać pewności siebie i przede wszystkim – świetnie się bawić!
Pozycje podzieliłam według wieku. Po kliknięciu na zdjęcie, zostaje się przeniesionym na stronę z recenzją.
🎃 Miłego przeglądania! 🎃
Wiek: od 2 do 5 lat
Tytuł: ,,W twojej książce jest potwór”
Autor: Tom Fletcher
Ilustracje: Greg Abbott
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Strasznie brzmiące słowo ,,potwór” straciło na sile. Teraz stworek zamieszkujący książkę stał się w zasadzie zwierzątkiem, które trzeba strofować i uczyć jak traktować lektury. Z którym można się bawić, a nawet którym należy się opiekować.
Tytuł: ,,Kto straszy, Albercie?”
Autor: Gunilla Bergström
Ilustracje: Gunilla Bergström
Wydawnictwo: Zakamarki
,,Kto straszy, Albercie?” to książka, która będzie dobrym początkiem do rozpoczęcia rozmowy na temat strachu. Na jej przykładzie można wytłumaczyć jak działa wyobraźnia oraz dlaczego się boimy.
Tytuł: ,,O duchu, który się bał”
Autor: Sanna Töringe
Ilustracje: Kristina Digman
Wydawnictwo: Zakamarki
W wielkim domu, w środku ciemnego lasu mieszkali różni osobliwi lokatorzy. Żyli jednak nieświadomi swojego towarzystwa, dopóki mama małej dziewczynki nie opowiedziała jej na dobranoc bajki. Wtedy wszystko się zmieniło.
Tytuł: ,,Potrzebuję mojego potwora”
Autor: Amanda Noll
Ilustracje: Howard McWilliam
Wydawnictwo: Czy-tam
W dużym skrócie – mały Ignaś przygotowuje się do snu, ale znajduje pod łóżkiem kartkę. To wiadomość od jego potwora, z której dowiaduje się, że Gab poszedł na ryby i prędko nie wróci.
Tytuł: ,,Przepraszam, czy jesteś czarownicą?”
Tekst: Emily Horn
Ilustracje: Paweł Pawlak
Wydawnictwo: Muchomor
Głównym bohaterem tego picturebooka jest czarny kot Herbert. Spędza on całe dnie na przesiadywaniu w bibliotece i czytaniu książek. Pewnego dnia dowiaduje się z jednej z nich o czarownicach, a co więcej – udaje mu się przeczytać, że uwielbiają one koty, takie jak on.
Wiek: od 6 do 8 lat
Tytuł: ,,Mortynka”
Autor: Barbara Cantini
Ilustracje: Barbara Cantini
Wydawnictwo: Debit
Książka opowiada o dziewczynce zombie, która mieszka z ciotką Agonią w wielkiej i opuszczonej willi, i czuje się nieco samotnie. Co prawda towarzystwa dotrzymuje jej pies Smutas, ale ona marzy o wielkiej przyjaźni z dziećmi z pobliskiego miasteczka.
Tytuł: ,,Mortynka i nieznośny kuzynek”
Autor: Barbara Cantini
Ilustracje: Barbara Cantini
Wydawnictwo: Debit
W ,,Mortynka i nieznośny kuzynek” dziewczynka będzie musiała zmierzyć się nie tylko z bardzo nieprzyjemnym krewnym, ale również rozwikłać detektywistyczną zagadkę zniknięcia ciotki oraz jednego ze znajomych.
Tytuł: ,,Amelka Kieł i Bal Barbarzyńców”
Autor: Laura Ellen Anderson
Ilustracje: Laura Ellen Anderson
Wydawnictwo: Literackie
,,Amelka Kieł i Bal Barbarzyńców” to zaskakująca opowieść o przełamywaniu stereotypów. O szacunku do zwierząt i empatii. O tym, że przyjaciele są najważniejsi, że warto być dobrym i mówić szczerze o swoich emocjach.
Tytuł: ,,Amelka Kieł i Władcy Jednorożców”
Autor: Laura Ellen Anderson
Ilustracje: Laura Ellen Anderson
Wydawnictwo: Literackie
Amelka Kieł to nietypowa bohaterka literacka, która nie dość, że jest wampirem, to w dodatku nie lubi smaku krwi! Zajada się smarkowym spaghetti, skórami od paznokci czy śmiertelnymi pączkami.
Tytuł: ,,Amelka Kieł i Złodziej Wspomnień”
Autor: Laura Ellen Anderson
Ilustracje: Laura Ellen Anderson
Wydawnictwo: Literackie
Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia zapominacie jak się nazywacie. Nie pamiętacie kim są wasi przyjaciele oraz nie macie żadnych wspomnień ze swoimi bliskim, a to wszystko za sprawą… ciasteczek.
Tytuł: ,,Czy to pies, czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów”
Autor: Łukasz Loskot
Ilustracje: Kamila Loskot
Wydawnictwo: Ovo
Pomysł na książkę był dość prosty. ,,Czy to pies, czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów” to nic innego, jak zestawienie wybranych postaci, stworzenia ich krótkiej charakterystyki oraz dwóch ilustracji. Jedna to szkic postaci na białym tle, druga to umiejscowienie bohatera w jego ,,naturalnym” środowisku.
Wiek: od 9 do 15 lat
Tytuł: ,,Jak wytresować Cthulhu? Tom 3 W lunaparku szaleństwa”
Autor: Maciej Jasiński
Ilustracje: Jacek Frąś
Wydawnictwo: Tadam
,,Jak wytresować Cthulhu? Tom 3 W lunaparku szaleństwa” składa się na 214 krótkich fragmentów historii, które są jednocześnie mapą kroków czytelnika. Zależnie od podejmowanych wyborów przenoszą nas do kolejnych numerów, w ten sposób wyznaczając narracje.
Tytuł: ,,Kto się boi mumii?”
Autor: Fleur Daugey
Ilustracje: Sebastien Mourrain
Wydawnictwo: Polarny Lis
,,Kto się boi mumii?” to książka Fleur Daugey, która zawiera dużą dawkę ciekawostek naukowych przekazanych prostymi słowami i ubarwionymi fantastycznymi ilustracjami autorstwa Sebastiena Mourraina.
Tytuł: ,,Małe Licho i tajemnica Niebożątka”
Autor: Marta Kisiel
Ilustracje: Paulina Wyrt
Wydawnictwo: Wilga
,,Małe Licho i tajemnice Niebożątka” jest książką przede wszystkim o byciu innym, dziwnym, nietypowym. O tym, że nie wszyscy muszą być normalni. Gdyby tak było, świat byłby nudny, a ludzie tacy sami. Autorka pokazuje młodym czytelnikom, żeby nie bali być się sobą, bo to najwspanialsze, czego można doświadczyć.
Tytuł: ,,Mały Wampir”
Autor: Joann Sfar
Ilustracje: Joann Sfar
Wydawnictwo: Timof i cisi wspólnicy
Rok wydania: 2017
To obszerna historia, która składa się na 228 stron, 7 rozdziałów i mnóstwa wrażeń zarówno estetycznych, jak i merytorycznych. Jest dedykowana dzieciom powyżej 9-ego roku życia, a została napisana i narysowana przez Joanna Sfara.
Tytuł: ,,Magicy”
Autorzy: Neil Patrick Harris, Alec Azam
Ilustracje: Lissy Marlin
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Carter nie wierzył w magię. Każdą sztuczkę potrafił szybko rozpracować, a każde oszustwo przejrzał na wylot. Mawiał, że: ,,ludzie nie powinni wierzyć we wszystko, co widzą”.
Tytuł: ,,Petronela z Jabłoniowego Sadu. Magia Świąt”
Autor: Sabine Städing
Ilustracje: SaBine Buchner
Wydawnictwo: Esteri
,,Petronela z Jabłoniowego Sadu. Magia Świąt” to książka, której akcja dzieje się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Mała czarownica zamieszkująca ostatnie jabłko na jabłonce oczekuje gości, w związku z czym, czyni niezbędne przygotowania.
Tytuł: ,,Potworna”
Autor: MarcyKate Connolly
Ilustracje: Skottie Young
Wydawnictwo: Czy-tam
Główna bohaterka przedstawia się nam jako Kymera, w skrócie Kym i prawdopodobnie jest rówieśniczką czytelników do których skierowana jest książka.
Nie jest to jednak zwykła dziewczyna. Powstała na skutek pewnego eksperymentu, który wyszedł spod rąk jej Ojca. Nie można nawet do końca powiedzieć, że jest człowiekiem.
Tytuł: ,,Warren XIII Wszystkowidzące oko”
Tekst: Tania del Rio
Ilustracje: Will Staehle
Tłumaczenie: Wojciech Górnaś
Wydawnictwo: Tadam
Warren XIII nie był urodziwym 12-latkiem. Jego aparycję można raczej określić jako odpychającą. Miał jednak wielkie serce, fenomenalną intuicję i niezawodnych przyjaciół.
Tytuł: ,,Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem”
Autor: Ana Gallo
Ilustracje: Victor Escandell
Wydawnictwo: Debit
,,Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem” to wyjątkowo udana pozycja – pięknie wydana, z efektownym deszyfratorem i masą ciekawej treści.
Tytuł: ,,Wilkołak”
Scenariusz: Moon
Ilustracje: 2D
Wydawnictwo: FoxGames
,,Wilkołak” to komiks paragrafowy, który przeznaczony jest dla czytelników powyżej 10. roku życia. Zadaniem gracza jest pomyślnie ukończyć misję i… nie dać się zabić!
Tytuł: ,,Zombie”
Scenariusz: Waltch
Ilustracje: Jon Lankry
Wydawnictwo: FoxGames
,,Zombie” ma dwie podstawowe możliwości rozpoczęcia gry. Można wcielić się w rolę młodej dziewczyny – Judy, lub w Bena – chłopca przemienionego w zombie. W obu przypadkach cel jest ten sam: chęć ucieczki z miasta ogarniętego plagą i ocalenie przed śmiercią.
1 Komentarz. Zostaw komentarz
Bardzo fajne książki dla dzieci i dorosłych. Chętnie przeczytam razem z dzieckiem.