Dobra nasza! Polska – przewodnik dla dzieci – recenzja

Tytuł: Dobra nasza! Polska – przewodnik dla dzieci
 Autorka: Małgorzata Ruszkowska
 Ilustracje: Klaudia Kozińska
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2022

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Polska ma dużo do zaoferowania – szczególnie pod względem turystycznym, przyrody oraz zabytków. Nie znam chyba nikogo, kto odwiedziłyby wszystkie krajowe zamki lub zwiedził każde miejskie muzeum. W małych i większych miejscowościach można odnaleźć inspirujące historie, piękne dzieła sztuki oraz zachwycającą naturę – tylko jak trafić na ich właściwy trop?

Inspiracje dla małych i dużych podróżników

Nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry ukazał się ostatnio nietypowy przewodnik. Choć lato się skończyło, jego data użyteczności wcale się nie zmienia. Sięgając po ,,Dobra nasza! Polska – przewodnik dla dzieci” Małgorzaty Ruszkowskiej z ilustracjami Klaudii Kozińskiej, można odkryć wyjątkowe miejsca na mapie naszego kraju, które zainspirują nie tylko najmłodszych, ale także starszych podróżników!

Jeżeli jednak poszukujecie wskazówek co do wypraw w dalsze zakątki świata, koniecznie sięgnijcie do serii przewodników ,,Świat dla Dociekliwych”. W jego ramach zostało wydanych mnóstwo interesujących książek, m.in.:

Spis treści

Książka, wbrew przypuszczeniom, nie jest podzielona według województw lub miejscowości. Co prawda na jednej z początkowych rozkładówek znajduje się mapa Polski, ale pełni ona funkcję oryginalnego spisu treści (choć na końcu pozycji znajdziemy także ten w standardowej wersji). Planując gdzieś pobyt, możemy zerknąć właśnie na te strony, żeby pokierować się na dalsze, przygotowane przez autorkę ciekawostki.

,,Dobra nasza!” to zbiór często tematycznych miejsc – zamków, dużych miast, parków, kopalni, skansenów czy nawet zakątków, które wyjątkowo wpisały się w historię lub rekordy Polski!

Uwaga, legenda!

Przewodnik oprócz merytorycznych ciekawostek i bardzo pomocnych pobocznych atrakcji, polecanych do zwiedzania przy okazji bliskości z danym miejscem, zawiera także… legendy! Każdorazowo po nagłówku ,,Uwaga, legenda!” pojawia się krótka, inspirująca opowiastka, która uruchamia wyobraźnię i jeszcze bardziej zachęca do odwiedzenia danej atrakcji.

Dzięki nim, możecie odkryć pochodzenia różnych nazw, rozszyfrować obowiązujące do dzisiaj symbole czy poczuć ciarki na plecach, słuchając o tajemniczych duchach nawiedzających wiekowe komnaty…

Dla kogo jest ta książka?

,,Dobra nasza!” to pozycja, której nie da się przeczytać od deski do deski (to ponad 300 stron tekstu!). Dobrze sobie ją dawkować, losując którąś z rozkładówek lub sięgać po książkę tuż przed odwiedzeniem danego miejsca.

Ilustracje pełnią w niej funkcję ozdobną i lekko naprowadzającą. Zainspirują do stworzenia własnych obrazków z danego miejsca lub przygotowania fotoalbumu z pamiątkowymi zdjęciami.

,,Dobra nasza! Polska – przewodnik dla dzieci” będzie odpowiednią lekturą dla każdego powyżej 8 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/dobra-nasza.htmlPoprzedni wpis
Frida z butelki – recenzja patronatu medialnego
Następny wpis
Niepowstrzymani – recenzja premierowa książki nie tylko dla dzieci
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +8, +9, 2022, atrakcje w Polsce, blog książkowy, dobra nasza!, Dobra nasza! Polska - przewodnik dla dzieci, duchy, Dwie Siostry, gdzie pojechać na wakacje w Polsce, Klaudia Kozińska, książki dla dzieci, legendy, Małgorzata Ruszkowska, przewodnik dla dzieci, przewodnik po Polsce, przewodniki, recenzje książek, Świat dla Dociekliwych, weekend w Polsce, Wydawnictwo Dwie Siostry, zamki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja