Godzina czarów – recenzja patronatu medialnego

Tytuł: Godzina czarów
Autorka: Małgorzata Starosta
Ilustracje: Przemek Szukaj
Wydawnictwo: Dwukropek
Rok wydania: 2023

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Zazwyczaj, kiedy historia zaczyna się od odziedziczonego spadku, mamy do czynienia z powieścią dla starszych odbiorców, w której pieniądze, niesnaski oraz rodzinne zawirowania wychodzą na pierwszy plan. Kiedy jednak tego rodzaju wątek pojawia się w książce dla dzieci i nastolatków – można spodziewać się prawdziwego trzęsienia ziemi!

Magia, tajemnice i zjawiska nadprzyrodzone

,,Godzina Czarów” to opowieść fantastyczna napisana przez Małgorzatę Starostę – autorkę, która może kojarzyć się przede wszystkim z literaturą dla dorosłych, i to w dodatku taką mocno osadzoną w przestrzeni kryminalnej, wspomaganej nawet kulturą słowiańską. Jeżeli więc, będąc niedziecięcym czytelnikiem, sami zaczytujecie się w prozie Starosty i chcielibyście podarować egzemplarz ,,Godziny Czarów” dziecku lub młodszemu rodzeństwu – istnieje szansa, że i Wy przepadniecie w tej historii bez reszty.

Książka powstała bowiem z niezachwianej wiary w magię oraz tzw. zjawiska nadnaturalne. Mało tego, ,,Godzinę Czarów” wypełniają rozmaite tajemnice, które strona po stronie pozwalają się odkrywać, sprawiając odbiorcom przy okazji mnóstwo czytelniczej satysfakcji. Z przyjemnością objęłam ten tytuł swoim patronatem medialnym.

Przeprowadzka do Hebanowego Dworku

Główną bohaterką opowieści jest jedenastoletnia Nina Grinn, która prowadzi zupełnie normalne życie. Mieszka z rodzicami, nieco upierdliwą starszą siostrą Bianką oraz oddaną kotką o imieniu Amber. Życie rodziny Grinn wywraca się jednak o 180 stopni, kiedy tata przynosi wiadomość o otrzymanym spadku. Okazuje się, że wszyscy stali się właścicielami małej willi o wdzięcznej nazwie Hebanowy Dworek, znajdującej się w niedalekim Miasteczku.

Siostry reprezentują kontrastujące ze sobą stanowiska odnośnie tej przeprowadzki. Nina nie może się doczekać nowych przygód, a jej starsza siostra jest załamana pozostawieniem przyjaciółki i swojej sympatii w dawnym miejscu zamieszkania. Kiedy jednak okazuje się, że Hebanowy Dworek skrywa coraz to nowe tajemnice, nawet Bianka musi przyznać przed sobą, że jest zainteresowana jego historią.

Opowieść szkatułkowa

W trzyczęściowej powieści autorka zabiera czytelników do świata, gdzie realizm przenika się z magią oraz trudnymi do wytłumaczeniami zjawiskami. Fascynacja legendami oraz wiara w niezwykłość pewnych miejsc łączy się z miłością do czytania książek oraz chęcią podążania w kierunku przygody.

,,Godzina czarów” to dopiero preludium do historii, która przed czytelnikami odsłoni… nowe uniwersum! Kiedy tylko nadejdzie upragnione Halloween, Nina wraz z przyjaciółmi będzie mogła sprawdzić czy tajemnica po której – jak po nitce do kłębka – podążali przez ostatnie tygodnie, wreszcie pozwoli się przeniknąć.

Polecam tę książkę wszystkim czytelnikom powyżej 9 roku życia. ,,Godzina czarów” to historia, w której można odnaleźć lekki styl niczym w serii o Harrym Potterze czy też subtelną słabość do magii jak w ,,Ennie i Towarzystwie Szmaragdowego Atramentu”.

Link do strony wydawnictwa: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/godzina-czarow/

OFICJALNA premiera: 11 października 2023 rok


Poprzedni wpis
Niechciejkowo – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Książki dźwiękowe dla dzieci – nowe części Pakusia, recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2023, blog książkowy, duchy, Dwukropek, Godzina czarów, Halloween, książki dla dzieci, książki podobne do serii o Potterze, magia, Małgorzata Starosta, na Halloween, Nina Grinn, Przemek Szukaj, spadek, tajemnicze domy, Wydawnictwo Dwukropek, zjawiska nadprzyrodzone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja