Książki dźwiękowe dla dzieci – nowe części Pakusia, recenzja

Tytuły: Pakuś i Mozart, Pakuś i Vivaldi, Pakuś i jazz
Seria: Książka dźwiękowa
Autorka: Magali le Huche
Ilustracje: Magali le Huche
Tłumaczenie: Małgorzata Mieszkowska-Nebioglu
Wydawnictwo: Kumkamy
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Przyznam się zupełnie szczerze, że Pakuś to seria do której wracam bardzo często. Już przy okazji trzech pierwszych tomów okazało się, że ten mały, żółty piesek – wielki entuzjasta muzyki, podbił nie tylko moje serce. Te interaktywne książki wzbogacone o ścieżki dźwiękowe to połączenie edukacji muzycznej i dobrej zabawy, które polubiły przedszkolaki i uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej.

Uwaga – na końcu recenzji znajdują się kody zniżkowe na pojedyncze tytuły oraz zestawy!

Pakuś, Paco lub Poppy

Debiutujące dwa lata temu wydawnictwo Kumkamy stawia przede wszystkim na serię o Pakusiu. Obecnie ukazało się już sześć różnych tomów autorki Magali Le Huche – francuskiej twórczyni książek dla dzieci, dla której Pakuś to Paco (z kolei czytelnicy anglojęzyczni znają go z imienia Poppy).

Do wyboru są tomy:

Mam jednak wrażenie, że wraz z kolejnymi trzema nowościami, wydawnictwo Kumkamy rozpieszcza nas jeszcze bardziej! Tym razem bowiem Pakuś podąża tropem aż dwóch słynnych kompozytorów i poznaje gatunek muzyki zwany jazzem.

Nowy Orlean, Paryż i Wenecja

Podobnie jak w ,,Pakuś i rock”, w trzech nowych częściach wyruszymy w muzyczne podróże. Na spotkanie z jazzem Pakuś uda się do Nowego Orleanu. Paryż pomoże mu odkryć Mozarta, a Wenecja odsłoni kilka tajemnic Vivaldiego. 

Pozycje składają się na proste historie, które jednak oferują coś więcej niż tylko pretekst do zaprezentowania książki dźwiękowej. Choć w każdej z nich znalazło się aż 16 nagrań – muzyki lub efektów tła, są one dodatkową ilustracją przedstawionych scen, czasami elementem humorystycznym lub edukacyjnym (kiedy odtwarzają fragmenty wielkich utworów).

Pakuś i Mozart

Pakuś wraz z kolegą wspólnie muzykują. Okazuje się jednak, że w kamienicy, w której się znajdują, nie wszyscy kochają Mozarta. Postanawiają więc uczcić Święto Muzyki i wyruszyć na poszukiwanie prawdziwych muzyków. Co się wówczas okazuje? 

Bez względu na to, gdzie nie pójdą – słyszą muzykę! Co więcej, okazuje się, że ,,prawdziwymi muzykami” wcale nie są tylko ci, którzy występują w filharmonii. Każdy, kto gra – czy to we własnym mieszkaniu, czy w metrze, czy w parku – może uważać się za muzyka z krwi i kości! Bardzo podoba mi się to przesłanie. Rzadko kiedy przy opowiadaniu dzieciom o takich postaciach jak Mozart, robi się to w tak przystępny, lekki, a przede wszystkim przyziemny sposób.

Link do strony wydawnictwa: https://kumkamy.pl/ksiazki-dzwiekowe/pakus-i-mozart-ksiazka-dzwiekowa/

Pakuś i Vivaldi

Podobnie jest w przypadku kolejnej części. Tym razem jednak opuszczamy Paryż i wyruszamy do równie pięknej Wenecji! To nie tylko okazja do sprawdzenia kim był Vivaldi, ale i możliwość wzięcia udziału w karnawale! W trakcie przygody będziecie mogli posłuchać mandolin (ale i również gruchania gołębi), odwiedzić operę i oczywiście popłynąć gondolą. 

Na końcu ,,Pakusia i Vivaldiego”, podobnie jak w przypadku książki ,,Pakuś i Mozart”, znajdziecie rozkładówkę z krótką biografią kompozytora. To także miejsce, gdzie pojawia się prosty słowniczek z wyjaśnieniami trudniejszych pojęć.

Link do strony wydawnictwa: https://kumkamy.pl/ksiazki-dzwiekowe/pakus-i-vivaldi-ksiazka-dzwiekowa/

Pakuś i jazz

Wyruszając na wyprawę do Nowego Orleanu, Pakuś nie mógł odmówić sobie zabrania… saksofonu! Okazuje się, że dzięki muzykowaniu można również spotkać nowych przyjaciół. Kiedy gra się muzykę taką jak jazz, bardzo łatwo trafić na wykonawców, którzy chętnie przyłączą się do wspólnego spędzania czasu.

Kolejne instrumenty i kolejni muzycy pokazują jak wielką moc ma jazz! Nie rozczarują się także ci, którzy dobrze wiedzą jak powinna zakończyć się książka o tym gatunku muzyki! W rzeczy samej, bohaterowie z Pakusiem na czele udają się do klubu jazzowego. ,,Pakuś i jazz” to wspaniała okazja do poznania nie tylko wspaniałego rodzaju muzyki, ale także przyjrzenia się i posłuchania wielu instrumentów, takich jak m.in.: kontrabas, pianino, klarnet, puzon, trąbka czy perkusja.

Link do strony wydawnictwa: https://kumkamy.pl/ksiazki-dzwiekowe/pakus-i-jazz-ksiazka-dzwiekowa/

Polecam całą serię ,,Książka dźwiękowa” w ramach której ukazuje się cykl o Pakusiu dzieciom już powyżej 3 roku życia. Pozwoli ona poznać podstawowe instrumenty i spojrzeć na muzykę jako na coś niezwykle ciekawego!

Książki dostępne są na stronie wydawnictwa: https://kumkamy.pl/ksiazki-dzwiekowe/

Kody rabatowe na książki

Spodobał Ci się Pakuś? Wykorzystaj kod zniżkowy!

Kod BAJKOCHŁONKA12 – 10% rabatu przy zakupie 1 lub 2 książek, kod czasowy ważny do 20.10.2023 roku

Kod BAJKOCHŁONKA345 – 15% rabatu przy zakupie 3, 4 lub 5 książek, kod ważny do odwołania

Kod BAJKOCHŁONKA6 – 25% rabatu przy zakupie 6 książek, kod ważny do odwołania

Poprzedni wpis
Godzina czarów – recenzja patronatu medialnego
Następny wpis
Wojtuś – recenzja książki o wojnie
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2023, blog książkowy, dźwięki, instrumenty, jazz, karnawał, książka dźwiękowa, książki dla dzieci, książki dla przedszkolaków, książki dźwiękowe, książki o Pakusiu, Kumkamy, Magali le Huche, Małgorzata Mieszkowska-Nebioglu, Mozart, muzyka, Nowy Orlean, Pakuś, Pakuś i jazz, Pakuś i Mozart, Pakuś i Vivaldi, Paryż, pies, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Vivaldi, Wenecja, Wydawnictwo Kumkamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja