Superkot. Kolaboracje – recenzja komiksu dla dzieci

Tytuł: Superkot. Klub komiksowy. Tom 4. Kolaboracje
Seria: Superkot. Klub komiksowy
Scenariusz: Dav Pilkey
Rysunki: Dav Pilkey
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 2024

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Pamiętam, że kiedy sięgałam trzy tomy wcześniej, do pierwszej części serii o klubie komiksowym małych żabek, byłam nieco sceptyczna. Choć Dava Pilkey’a uważam za mistrza trafnego, graficznego humoru w prostej formie, obawiałam się, że nowy cykl po prostu nie trafi w mój gust.

Nowa część komiksu dla dzieci – Superkot

Najlepszym dowodem na to, jak bardzo się pomyliłam, jest już czwarty tom serii, którego z ekscytacją wypatrywałam na księgarnianych półkach. Superkot. Kolaboracje, to bezpośrednia kontynuacja poprzednich komiksów:

Autorem jest wspomniany już Dav Pilkey, który zasłynął przede wszystkim bestsellerowym Dogmanem i Kapitanem Majtasem. Moją ulubioną serią został jednak Superkot, a najnowsza część Superkot. Kolaboracja stała się zdecydowanie tą ulubioną.

Komiksy w komiksie

W czwartym tomie dochodzimy bowiem do momentu, kiedy żabki mają podpisać swój pierwszy kontrakt i wydać własne komiksy. Przeważnie dzielą się w pary lub w trzy ,,osoby”, a następnie razem pracują nad projektami. Każdy komiks powstaje więc w innym stylu, z zastosowaniem różnych technik oraz z uwzględnieniem wrażliwości twórców.

Jeżeli jeszcze nie kojarzycie tej serii, a więc nieznana jest Wam idea tych komiksów w komiksie – to warto dodać, że niektóre są naprawdę czadowe! Inne może mniej spodobają się rodzicom, ale na pewno zyskają wielką sympatię dzieci, a o to też w tym wszystkim chodzi, prawda?

Drobiazgi mają moc

Motywem przewodnim Superkot. Kolaboracja jest jednak coś jeszcze innego. Autor postanowił pokazać młodym czytelnikom, w jaki sposób drobiazgi wpływają na nasze życie. Jak niewielka suma, pomnożona razy kilka może dać już imponującą kwotę lub jak nasze codzienne wybory, a nawet po prostu bycie miłym dla innych, ma szansę wpłynąć na, nie tylko bliższe, ale i dalsze otoczenie.

Dlatego właśnie tak bardzo lubię tę serię. Choć z pozoru zupełnie nie zapowiada się, że będzie pogłębioną wielowarstwową lekturą – taka właśnie jest. Superkot. Kolaboracja uśpi więc czujność tych dzieci, które nie lubią czytać – z przyjemnością sięgną po ten komiks i nauczą się z niego dużo dobrego.

A rodzicom i tym czytelnikom, którzy z radością oddają się lekturom – przyniesie mnóstwo frajdy i wartościowego, dobrze spędzonego czasu. Polecam serię o Superkocie wszystkim powyżej 8 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwo-jaguar.pl/sklep/produkt/1086/superkot-kolaboracje


Poprzedni wpis
Zoo wymarłych zwierząt – recenzja nowej serii komiksowej
Następny wpis
Zuza Wróbel na tropie – recenzja patronatu medialnego
Tags: +10, +11, +12, +8, +9, 2024, blog książkowy, bycie miłym, Dav Pilkey, empatia, humor, Jaguar, jak rysować komiksy, Klub komiksowy, komiks, komiks o komiksie, komiksy dla dzieci, kreatywność, odpowiedzialność, poczucie humoru, Stanisław Kroszczyński, Super kot, Superkot, Superkot. Klub komiksowy, Superkot. Klub komiksowy. Tom 4. Kolaboracje, trudne wybory, Wydawnictwo Jaguar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja