Superkot. Klub komiksowy. Na przekór – recenzja komiksu dla dzieci

Tytuł: Superkot. Klub komiksowy. Tom 3. Na przekór
Seria: Superkot. Klub komiksowy
Scenariusz: Dav Pilkey
Rysunki: Dav Pilkey
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 2023

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jesteście gotowi na trzeci Tydzień Komiksowego Klubu Super Kota? Kolejny raz absurdalny humor łączy się tutaj z bogactwem wizualnego szaleństwa, ale także złotych myśli dotyczących moralności, empatii i dorastania.

Książki Dava Pilkey’a 

Po pierwszym ,,Superkot. Klub komiksowy” oraz drugim tomie ,,Superkot. Klub komiksowy. Perspektywy” przyszedł czas na najnowszy album – ,,Superkot. Klub komiksowy. Tom 3. Na przekór”. Autorem jest oczywiście Dav Pilkey, twórca znany z bestsellerowej serii o Kapitanie Majtasie czy Dogmanie.

W cyklu komiksów o komiksach pokazuje wielką rodzinę małych żabek, ich tatę rybę oraz oczywiście Super Kota. Warto jednak zaznaczyć, że w tomie trzecim tytułowy bohater wycofuje się na drugi plan na rzecz żabki Naomi Wielkiej.

Rozczarowanie Naomi Wielkiej

Naomi ma bowiem ambitne plany. Razem z bratem wysłali swój autorski komiks do wydawczyni i teraz czekają na odpowiedź. W myślach już wydają zarobione pieniądze (kto choć raz tak nie miał w sytuacji nagłego przypływu gotówki, niech pierwszy rzuci kamieniem). Co więcej, komiks Naomi został bardzo dobrze przyjęty przez jej rodzeństwo. Czytelnicy także sami mogą się przekonać czy historia ma potencjał, bo zwyczajem tej serii został zamieszczony w książce.

Tuż jednak przed przyjazdem słynnej reporterki Sary Czapskiej, okazuje się, że wydawczyni odrzuciła komiks Naomi! Co było tego powodem? I jakie konsekwencje wywołała ta decyzja?

Jak rysować komiksy

,,Superkot. Klub komiksowy. Tom 3. Na przekór” to niezwykle uniwersalna opowieść o tym, żeby się nie poddawać. Nie każda odmowa skazuje nas na porażkę. Zazwyczaj warto dążyć do własnych celów, nawet jeżeli nie są one wyszukane. Marzeniem Naomi było zarabiać dużo pieniędzy (ku rozpaczy jej ojca), jednak okazało się, że początkowo obrana droga nie miała być jej sposobem na osiągnięcie celu.

Naomi znalazła jednak to, co ją uszczęśliwia. Przy okazji pomogła swojemu rodzeństwu, bo choć Super Kot ma w tej części rolę marginalną, to ciągle jest to pozycja z poradami dotyczącymi… rysowania komiksów! Naomi przekona każdego czytelnika, że wszyscy potrafią rysować. Wystarczy tylko odpowiednia perspektywa i można spełniać marzenia.

,Superkot. Klub komiksowy. Tom 3. Na przekór” to bardzo oryginalny, humorystyczny i łatwy w czytaniu komiks dla tych odbiorców, którzy nie zawsze z entuzjazmem sięgają po książki. Różnorodność stylów i form przekazu sprawia, że w Klubie komiksowym każdy znajdzie coś dla siebie.

Polecam go czytelnikom powyżej 7 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwo-jaguar.pl/sklep/produkt/1042/superkot-klub-komiksowy


Poprzedni wpis
Skradzione muffinki i inne komiksy – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Antygona w komiksie – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +7, +8, +9, 2023, blog książkowy, Dav Pilkey, humor, Jaguar, jak rysować komiksy, Klub komiksowy, komiks, komiks o komiksie, komiksy dla dzieci, kreatywność, materializm, pieniądze, poczucie humoru, Stanisław Kroszczyński, Super kot, Superkot. Klub komiksowy, Superkot. Klub komiksowy. Tom 3. Na przekór, Wydawnictwo Jaguar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja