Jesień w Dolinie Tumilu – recenzja czytanki i wyszukiwanki

Tytuł: Jesień w Dolinie Tumilu
Seria: Rok w Dolinie Tumilu
Autorka: Ewa Dahlig
Ilustracje: Marta Dahlig
Wydawnictwo: Tumilu
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: wybitna

Zawsze, kiedy docierają do mnie książki od Tumilu, przygotowuję coś ciepłego do picia, moszczę się wygodnie w fotelu i zapewniam sobie dłuższą chwilę niezmąconego niczym spokoju. Wiem, że za chwilę wsiąknę w bajkowy świat, którego bohaterów znam i bardzo lubię, a którzy biorą udział w przygodach pełnych mądrości i wartości, uroczych oraz po prostu ciekawych.

Dolina Tumilu – seria pięknych książek dla dzieci

,,Jesień w Dolinie Tumilu” jest drugą po ,,Zima w Dolinie Tumilu” czytanką i wyszukiwanką, która powstała w ramach cyklu w cyklu o nazwie ,,Rok w Dolinie Tumilu”. Wydawnictwo Tumilu tworzone przez mamę i córkę, Ewę i Martę Dahlig, opiera się bowiem w dużej mierze na wspaniałym, bajkowym uniwersum, które nazwane zostało właśnie Doliną Tumilu. 

Na stronie https://tumilu.pl można znaleźć także serię ,,Przyjaciele z Doliny Tumilu”, ale i książki w języku angielskim czy nawet puzzle, naklejki oraz materiały uzupełniające opowiastki.

Zbliża się jesień

Ulubieni bohaterowie czytelników, czyli m.in. Mimi, Lulu, Tutu, Koko, Miki, Mila, Bunio oraz oczywiście Kokolinda otrzymali swoje opowiastki czy to w wersji wizualnej czy zarówno ilustracyjnej jak i tekstowej. 

Akcja książek toczy się wokół przedszkolnego wydarzenia, którego celem jest zaprezentowanie rozmaitych talentów maluchów. Nie wszyscy są jednak pewni swoich mocnych stron. Niektórzy zupełnie nie wiedzą, co mogliby robić; inni zastanawiają się nad tym, czy coś im wypada, a jeszcze inni bardzo się wstydzą opowiedzieć o swoich pomysłach.

Czytanka i wyszukiwanka

Czytanka aktywnościowa ,,Jesieni w Dolinie Tumilu” zawiera aż dziesięć zazębiających się opowieści o emocjach, wiele wierszy podsumowujących historie, ale również zgadywanki, zadania czy elementy do wskazania na ilustracjach. W zależności od wieku czytelników, można wspólnie pracować z nimi nad tekstem, zaoferować tylko wyszukiwankę z opisem postaci i sytuacji czy zanurzyć się w złożony, wielowymiarowy świat z rozmaitymi inspirującymi szczegółami.

Muszę przyznać, że ja jestem zachwycona smaczkami z kartonowej wyszukiwanki. Możecie spotkać tam bohaterów o których nie przeczytacie w czytankach. Spróbujcie wypatrzeć wątek nieśmiałego zauroczenia, indyka który bardzo chce nauczyć się latać czy nieszczęśliwej miłości z finalnym… happy endem! W książce znajdziecie także mini motyw kryminalny!

Wartościowe książki dla dzieci

Wspólnie z bohaterami z Doliny Tumilu przepracujecie ważne kwestie, które prędzej czy później będą dotyczyć każdego malucha.

  • Zastanowicie się jak ważna jest śmiałość pytania i dopytywania,
  • porozmawiacie o przyjaźni i pojawiającej się okazjonalnej zazdrości
  • czy też posłuchacie historii o nietypowym talencie, którego nie jest wcale łatwo pokazać.

A to zaledwie mała część tego, czego można oczekiwać po ,,Jesieni w Dolinie Tumilu”. Ta seria to pewnik. Są to książki, które ze względu na tak szerokie spektrum i tyle czytelniczo-wizualnych niespodzianek sprawdzą się w przypadku każdego dziecka w wieku od 2 do 6 lat.

,,Jesień w Dolinie Tumilu” dostępna jest wyłącznie na stronie wydawnictwa Tumilu, o tutaj: https://tumilu.pl/pages/sklep

Do 15.09.2023 roku z kodem: JESIEN macie na wszystko 20% zniżki!

Poprzedni wpis
Syrenki z Koralowego Zakątka – recenzja nowej serii
Następny wpis
W pogoni za sztuką – recenzja książki dla dzieci
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2023, blog książkowy, czytanka, czytanki, emocje, Ewa Dahlig, jesień, Jesień w Dolinie Tumilu, kartonówka, książki aktywnościowe dla dzieci, książki dla dzieci, książki na prezent, Marta Dahlig, przedszkole, recenzent książek dla dzieci, Rok w Dolinie Tumilu, Tumilu, Wydawnictwo Tumilu, wyszukiwanka, wyszukiwanki, zbiór opowiadań dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja