Dzika Ziemia – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Dzika Ziemia. Wierzenia i legendy o dzikich krainach
Autorka: Claire Cock-Starkey
Ilustracje: Samantha Dolan
Tłumaczenie: Monika Machowska
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Bez względu na to czy zawędrujemy w góry, do lasu czy nad jezioro – z każdym z tych miejsc związane są rozmaite opowieści, które rozpalają wyobraźnię. Magia przyrody od zawsze była inspiracją dla historii pełnych fantastycznych stworzeń i pouczających legend. W najnowszej książce wydawnictwa Świetlik poznajemy część z nich.

,,Dzika Ziemia. Wierzenia i legendy o dzikich krainach” to pozycja Claire Cock-Starkey z ilustracjami Samanthy Dolan. Autorkę możecie już kojarzyć z podobnych tematycznie ,,Dzikich mitów. Wierzenia i legendy o naturze”. Ze względu jednak na fakt, że tamtą książkę wydano w innym wydawnictwie, różni się ona nieco formatem od ,,Dzikiej ziemi”. 

Wierzenia i legendy o dzikich krainach

Pozycja ta składa się z sześciu dużych rozdziałów, w których zawarte zostały opowieści dotyczące lasów, mórz i oceanów, gór, wzgórz i dolin, rzek i jezior oraz mokradeł. Każda z tych części rozpoczyna się od podania ludowego, bajki czy też legendy z różnych stron świata. Dzięki takiemu wstępowi można wczuć się w nastrój danego miejsca, a przy okazji lepiej poznać taki kraj jak Irlandia, Anglia, Portugalia, Czechy, Brazylia czy Nowa Zelandia.

Konstrukcja sprawia również, że ,,Dzika Ziemia” nie jest tylko zbiorem ciekawostek i swego rodzaju bestiariuszem, ale także książką z kilkoma inspirującymi opowieściami, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.

Trzęsawiska, puszcze i podwodne światy

W tej pozycji folklor z rozmaitych krajów przeplata się z fantastyczną wizją z dawnych lat. Z książki dowiecie się m.in. dlaczego grzyby rosną w okręgach, kto mieszka na szczycie Góry Fudżi, dlaczego morze szumi czy kim są kakamory. A to zaledwie namiastka ciekawostek, jakie autorka zawarła w ,,Dzikiej Ziemi”. 

Poza tym, pozycja jest bogato ilustrowana. Rysunki nawiązują do różnych kultur i inspirowane są starymi podaniami. Dzięki nim z łatwością można się przenieść na trzęsawiska, puszcze lub podwodne światy, a tam – przypatrywać się istniejącym rzeczywiście roślinom oraz (być może) także istniejącym, niezwykłym stworzeniom. 

Przewodnik po magicznych miejscach

Czytając ,,Dziką Ziemię. Wierzenia i legendy o dzikich krainach” pomyślałam, że jest to swego rodzaju przewodnik po magicznych miejscach. Wiele z opisywanych lokacji można namierzyć na mapie lub przynajmniej znaleźć się w ich pobliżu. Planując bliższe lub dalsze wycieczki, warto uwzględnić tajemnicze zakątki, aby poczuć się prawdziwym poszukiwaczem przygód.

Polecam ,,Dziką Ziemię” każdemu powyżej 8 roku życia. To książka, która oferuje magię wielu miejsc w jednym tytule!

Link do sklepu: https://www.taniaksiazka.pl/dzika-ziemia-wierzenia-i-legendy-o-dzikich-krainach-claire-cock-starkey-p-1797011.html


Poprzedni wpis
Psy. Od drapieżników do obrońców – recenzja
Następny wpis
Życie Mrówki – recenzja książki dla dzieci
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja