Dzika Ziemia – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Dzika Ziemia. Wierzenia i legendy o dzikich krainach
Autorka: Claire Cock-Starkey
Ilustracje: Samantha Dolan
Tłumaczenie: Monika Machowska
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Bez względu na to czy zawędrujemy w góry, do lasu czy nad jezioro – z każdym z tych miejsc związane są rozmaite opowieści, które rozpalają wyobraźnię. Magia przyrody od zawsze była inspiracją dla historii pełnych fantastycznych stworzeń i pouczających legend. W najnowszej książce wydawnictwa Świetlik poznajemy część z nich.

,,Dzika Ziemia. Wierzenia i legendy o dzikich krainach” to pozycja Claire Cock-Starkey z ilustracjami Samanthy Dolan. Autorkę możecie już kojarzyć z podobnych tematycznie ,,Dzikich mitów. Wierzenia i legendy o naturze”. Ze względu jednak na fakt, że tamtą książkę wydano w innym wydawnictwie, różni się ona nieco formatem od ,,Dzikiej ziemi”. 

Wierzenia i legendy o dzikich krainach

Pozycja ta składa się z sześciu dużych rozdziałów, w których zawarte zostały opowieści dotyczące lasów, mórz i oceanów, gór, wzgórz i dolin, rzek i jezior oraz mokradeł. Każda z tych części rozpoczyna się od podania ludowego, bajki czy też legendy z różnych stron świata. Dzięki takiemu wstępowi można wczuć się w nastrój danego miejsca, a przy okazji lepiej poznać taki kraj jak Irlandia, Anglia, Portugalia, Czechy, Brazylia czy Nowa Zelandia.

Konstrukcja sprawia również, że ,,Dzika Ziemia” nie jest tylko zbiorem ciekawostek i swego rodzaju bestiariuszem, ale także książką z kilkoma inspirującymi opowieściami, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.

Trzęsawiska, puszcze i podwodne światy

W tej pozycji folklor z rozmaitych krajów przeplata się z fantastyczną wizją z dawnych lat. Z książki dowiecie się m.in. dlaczego grzyby rosną w okręgach, kto mieszka na szczycie Góry Fudżi, dlaczego morze szumi czy kim są kakamory. A to zaledwie namiastka ciekawostek, jakie autorka zawarła w ,,Dzikiej Ziemi”. 

Poza tym, pozycja jest bogato ilustrowana. Rysunki nawiązują do różnych kultur i inspirowane są starymi podaniami. Dzięki nim z łatwością można się przenieść na trzęsawiska, puszcze lub podwodne światy, a tam – przypatrywać się istniejącym rzeczywiście roślinom oraz (być może) także istniejącym, niezwykłym stworzeniom. 

Przewodnik po magicznych miejscach

Czytając ,,Dziką Ziemię. Wierzenia i legendy o dzikich krainach” pomyślałam, że jest to swego rodzaju przewodnik po magicznych miejscach. Wiele z opisywanych lokacji można namierzyć na mapie lub przynajmniej znaleźć się w ich pobliżu. Planując bliższe lub dalsze wycieczki, warto uwzględnić tajemnicze zakątki, aby poczuć się prawdziwym poszukiwaczem przygód.

Polecam ,,Dziką Ziemię” każdemu powyżej 8 roku życia. To książka, która oferuje magię wielu miejsc w jednym tytule!

Link do sklepu: https://www.taniaksiazka.pl/dzika-ziemia-wierzenia-i-legendy-o-dzikich-krainach-claire-cock-starkey-p-1797011.html


Poprzedni wpis
Psy. Od drapieżników do obrońców – recenzja
Następny wpis
Życie Mrówki – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +8, +9, 2023, bajki, bajki z różnych stron świata, baśnie, Claire Cock-Starkey, Dzika Ziemia. Wierzenia i legendy o dzikich krainach, elfy, fantastyka, krainy, książki dla dzieci, legendy, Monika Machowska, podania ludowe, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Samantha Dolan, stworzenia fantastyczne, Świetlik, trolle, wierzenia, Wróżki, Wydawnictwo Świetlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja