Almanach Urodzinowy – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Almanach Urodzinowy
Autorka: Claire Saunders
Ilustracje: Alison Czinkota
Tłumaczenie: Aleksandra Socha
Wydawnictwo: All Kids Publishing
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Świętowanie urodzin w każdym wieku jest tak samo ekscytujące! Z jakiegoś powodu ten dzień jest po prostu dla nas szalenie ważny, choć dla innych może być zupełnie zwyczajną środą, czwartkiem lub piątkiem. Dobrze jednak świętować urodziny w gronie przyjaciół i rodziny, zadumać się na chwilę co się zmieniło lub jak my bardzo się zmieniliśmy czy też poczynić już pewne plany na przyszłość.

Oczekiwanie na ten dzień umili z pewnością niezwykła książka, której tytuł oddaje ducha publikacji! ,,Almanach Urodzinowy. Wielka księga urodzin” to wielkoformatowa, pięknie wydana pozycja, która w jednym miejscu zbiera mnóstwo ciekawostek na temat wszystkiego, co związane jest z dniem urodzenia. Autorką tej pozycji jest Claire Saunders, a ilustracje przygotowała Alison Czinkota.

W którym miesiącu się urodziłeś?

Książka została bardzo sprytnie podzielona na trzy rozdziały, gdzie pierwszy skupia się ogólnie na symbolice dnia, miesiąca lub roku urodzenia. Na rozkładówkach można przeczytać m.in. o swoim znaku zodiaku i związany z nim opis charakterologiczny, zagłębić się w chiński horoskop, poznać swój kamień przeznaczenia oraz numerologiczną liczbę, a także dowiedzieć się z jakim drzewem i kwiatem jest się związanym.

To rozdział pełen ciekawostek, zabawnych rysopisów i oczywiście porównywania przeczytanej treści ze stanem faktycznym. Czy jako Lew naprawdę jestem pełna energii? A czy charakterystyka życzliwej i nieśmiałej Kozy chociaż trochę do mnie pasuje?

Kalendarz urodzin i okazji do świętowania

W drugim rozdziale autorka skupiła się na zebraniu najbardziej ciekawych informacji w każdy dzień roku! Brzmi to jak bardzo skomplikowane zadanie, ale w rzeczywistości zostało świetnie przemyślane. Na co drugiej rozkładówce pojawia się kartka kalendarza z dniami w roku oraz krótkimi opisami wydarzeń, które miały wtedy miejsce. Wystarczy odszukać swój miesiąc i dzień tygodnia, żeby dowiedzieć się np. czy tego dnia:

  • obchodzony jest Światowy Dzień Czekolady,
  • urodził się Neil Armstrong,
  • wystartowała kultowa gra Tetris, 
  • w kinach pojawił się film ,,Zakochany Kundel”,
  • wykonano pierwsze prześwietlenie z użyciem promieniowania X.

Książka na urodziny

,,Almanach Urodzinowy” to także bogate źródło aktywności urodzinowych, m.in. propozycji zabaw, dekoracji, a nawet testów i quizów, które pozwolą wybrać, czy lepiej urządzić przyjęcie na świeżym powietrzu albo zorganizować wieczorek filmowy z przyjaciółmi.

W książce nie brakuje również urodzinowych ciekawostek, przepisów na przysmaki i wyjątkowych rekordów. Można powiedzieć, że ,,Almanach urodzinowy” jest taką laurką dla urodzin oraz niezwykłą pozycją dla każdego, kto nie może doczekać się swojej imprezy z tortem i świeczkami!

Polecam tę książkę dzieciom już od 7 roku życia. Świetnie nada się na prezent… oczywiście urodzinowy!

Link do strony Wydawnictwa: https://allkidspublishing.com/pl/p/Almanach-Urodzinowy/21


Poprzedni wpis
166 ciekawostek o mózgu – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Ale odlot! – recenzja książki dla dzieci o lataniu
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +7, +8, +9, 2022, Aleksandra Socha, Alison Czinkota, All Kids Publishing, Almanach Urodzinowy, blog książkowy, Claire Saunders, horoskop, kalendarz, książka o urodzinach, książki dla dzieci, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, urodziny, Wydawnictwo All Kids Publishing, znaki zodiaku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja