5 pytań doWywiad
0

5 pytań do… Magdaleny Płuciennik, czyli kto jest po drugiej stronie książki?

Kontynuuję cykl – 5 pytań do twórców literatury dziecięcej! Wypytuję autorów, ilustratorów, tłumaczy, a nawet wydawców o swoje projekty, przyszłe pomysły i prywatne księgozbiory. Mam nadzieję, że odpowiedzi jeszcze bardziej wciągną Was w wir książkowych opowieści!

Tym razem zwróciłam się z kilkoma pytaniami do Magdaleny Płuciennik – autorki książki dla dzieci i młodzieży – ,,Podróż w głąb Tęczowej Galaktyki”. Link do jej recenzji znajdziecie tutaj: https://bajkochlonka.pl/2021/12/01/podroz-w-glab-teczowej-galaktyki-recenzja/

 

1. Czy Amelka, główna bohaterka ,,Podróży w głąb Tęczowej Galaktyki” jest inspirowana jakąś prawdziwą dziewczynką? W jaki sposób powstała jej postać?

Postać Amelki powstała właśnie z powodu deficytu charyzmatycznych bohaterek. Cechy jakimi odznacza się Amelia są z reguły przypisywane chłopcom. Zarówno jej wygląd jak i charakter są nietuzinkowe. Charakterem jest bardzo podobna do mojej córki a wyglądem do mnie z czasów kiedy byłam jeszcze dzieckiem.

 

2. Bohaterowie odwiedzają w książce trzy zupełnie nowe planety – na którą Pani chciałaby się najbardziej wybrać i dlaczego?

Dla mnie osobiście ważną planetą jest planeta wyobrażeń. Jako ludzie ogółem, sami siebie często straszymy naszymi myślami, oczekiwaniem najgorszego. Pobyt na tej planecie pokazuje jak niebezpieczne może być pielęgnowanie takich myśli i dlaczego.

 

3. Czy trzeba czasami wyruszyć w kosmiczną podróż, żeby znaleźć rozwiązania na problemy codzienności?

Myślę, że nie trzeba, jednak niekiedy może okazać się to bardzo pomocne. Perspektywa bowiem pokazuje wiele z naszych problemów w innym świetle a dystans niekiedy przywraca właściwą hierarchię wartości.

 

4. Czy pracuje Pani nad kolejnymi książkami? Gdzie tym razem zabierze Pani czytelników?

Tak, pracuję nad drugą książka, której główną bohaterką również jest mądra i odważna, choć nieco starsza dziewczynka i nie tylko ona.. Czytelników zabiorę w naprawdę pasjonujący region polskich gór  i podróż przez rzeczywistość przełomu lat 80 i 90-tych, przeplataną niezwykłymi przygodami paczki przyjaciół, przyprawionymi szczyptą starej góralskiej magii.

 

5. Jaka jest Pani ulubiona książka z dzieciństwa i dlaczego?

Moją ulubioną książką był „Winnetou” oraz „W pustyni i w puszczy” a z komiksów „Thorgal” zawsze lubiłam książki przygodowe, pełne wyzwań, tajemnic i zagadek.

 

Link do recenzji ,,Podróż w głąb Tęczowej Galaktyki”: https://bajkochlonka.pl/2021/12/01/podroz-w-glab-teczowej-galaktyki-recenzja/
Poprzedni wpis
Momo do słuchania – recenzja
Następny wpis
Z pamiętnika misia Porzucka – recenzja
Tags: autorka książek dla dzieci, blog książkowy, książki dla dzieci, Magdalena Płuciennik, mini wywiad, Podróż w głąb Tęczowej Galaktyki, recenzje książek, wywiad z autorką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja