Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2 – recenzja

Tytuł: ,,Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2

Autorki: Francesca Cavallo, Elena Favilli

Ilustracje: Zosia Dzierżawska, T.S. Abe, Cristina Amodeo, Alice Barberini, Elenia Beretta, Marijke Buurlage, Claudia Carieri, Beatrice Cerocchi, Barbara Dziadosz, Joana Estrela, Marylou Faure, Lisk Feng, Giulia Flamini, Monica Garwood, Debora Guidi, Kathrin Honesta, Ana Juan, Eleni Kalorkoti, Priya Kuriyan, Liekeland, Giorgia Marras, Sarah Mazzetti, Marina Muun, Sally Nixon, Sara Olmos, Martina Paukova, Lauda Perez, Camilla Perkins, Cristina Portoland, Kate Prior, Paola Rollo, Malin Rosenovist, Dalila Rovazzani, Julia Sarda, Marta Signori, Noa Snir, Cristina Spano, Gaia Stella, Lizzy Steward, Elisabetta Stoinich, Geraldine Sy, Giulia Tomai, Thandiwe Tshabalala, Eline van Dam, Annalisa Ventura, Emmanuelle Walker, Sarah Wilkins, Ping Zhu

Tłumaczenie: Ewa Borówka

Wydawnictwo: Debit

Rok wydania: 2018

Objętość: prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Kobiety tworzą historię. Są jej nieodłączną, ale często pomijaną częścią. Długo musiały walczyć o swoje miejsce w społeczeństwie. Ich głos wielokrotnie był uciszany i ignorowany.

 

Żyjemy w czasach, które pozwalają większościom kobiet postrzegać się nie przez pryzmat płci, ale jednostki. Jednak nie we wszystkich krajach tak jest. Istnieją jeszcze państwa w których życie dziewcząt przypomina to z kart naszej przeszłości.

Nie mają prawa do nauki, ich zdanie jest pomijane, a przeznaczenie sprowadza się do roli służącej podporządkowanej mężczyznom.

 

Książka ,,Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” pojawiła się w 2017 roku i natychmiast podbiła rynek czytelnicy nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

 

Ostatnio swoją premierę miała druga część tej serii, czyli ,,Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2”. Autorkami są Francesca Cavallo oraz Elena Favilli. Pisarki pochodzą z Włoch, ale obecnie mieszkają w Kalifornii.

 

 

 

 

W ,,Przedmowie” na początku książki budują wokół czytelników poczucie jedności. Piszą, że ,,Opowieści” to nie tylko książka, ale także społeczność, która wzorując się na wielkich postaciach z przeszłości i teraźniejszości, jest w stanie samemu zmotywować do robienia także rzeczy wielkich i ważnych.

 

W ,,Opowieściach na dobranoc dla młodych buntowniczek 2” pojawia się ponad sto kobiet, które swoim życiem dały lub ciągle dają świadectwo bycia odważnym, walki o swoje marzenia oraz robienia tego, co dotychczas wydawało się być niemożliwym.

 

 

 

 

 

Bardzo się cieszę, że w tej części zostały uwzględnione m.in. Wisława Szymborska, J.K. Rowling, Marina Abramovic czy Beatrix Potter. Autorki wzięły pod uwagę kobiety urodzone setki lat temu oraz te, które nie osiągnęły jeszcze pełnoletności, a już zdążyły wpisać się w historię świata.

 

Portrety przygotowały ilustratorki z całego świata, w tym także z Polski. W zacnym gronie 50 wybranych artystek znalazła się Zosia Dzierżawska.

 

 

 

 

 

,,Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2”  to kolejna, inspirująca dawka historii o wspaniałych osobach. Czytanie o ich osiągnięciach, będzie dla każdej małej kobietki motorem do działania.

 

Nie jest to jednak lektura tylko dziewczynek. To książka dla wszystkich dzieci, bez względu na płeć. Polecam ją młodym czytelnikom powyżej 6-ego roku życia.

 

 

Poprzedni wpis
Malala i jej czarodziejski ołówek – recenzja przedpremierowa!
Następny wpis
Książkowe podsumowanie Nowej Zelandii
Tags: +10, +11, +12, +6, +7, +8, +9, 2018, blog książkowy, Debit, Elena Favilli, Ewa Borówka, feminizm, Francesca Cavallo, kobieta, kobiety, książki dla dzieci, książki na faktach, książki o kobietach, nowość książkowa, Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2, prawdziwe historie, rebelgirls, recenzje książkowe, Wydawnictwo Debit, Zosia Dzierżawska

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja