Ja, młoda buntowniczka. Czas na moją opowieść – recenzja

Tytuł: ,,Ja, młoda buntowniczka. Czas na moją opowieść

Autorki: Francesca Cavallo, Elena Favilli

Ilustracje: Martina Paukova, Kate Prior, Camila Rosa

Tłumaczenie: Ewa Borówka

Wydawnictwo: Debit

Rok wydania: 2019

Objętość: prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Seria o Młodych Buntowniczkach Francesci Cavallo oraz Eleny Favilli zyskała popularność na całym świecie. Pisałam o niej przy okazji ,,Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2, książce, która skupia się na odważnych i niezwykłych kobiecych postaciach naszej kultury, historii oraz nauki.

 

,,Ja, młoda buntowniczka. Czas na moją opowieść” to propozycja pozycji kreatywnej oraz aktywizującej dla dzieci, zwana także zeszytem ćwiczeniem, w którym można do woli pisać, malować i uzupełniać.

To w zasadzie miejsce do przelania swoich myśli na papier, zastanowienia się nad pewnymi sprawami lub po prostu zwalczenia nudy i zajęcia się czymś interesującym.

 

 

 

Autorki stwarzając tę książkę, jednocześnie bardzo mocno zasugerowały swoim czytelniczkom, że mimo wielu kobiet, które ujęły w swoim projekcie, każda dziewczyna zasługuje na książkę o sobie.

 

,,Ja, młoda buntowniczka. Czas na moją opowieść” to właśnie pozycja, która pomoże każdej dorastającej kobiecie w zaakceptowaniu siebie, swoich słabości, pokochaniu niedoskonałości i lepszym zrozumieniu własnego ,,ja”.

 

 

 

 

 

Książka składa się na prawie 100 mini rozdziałów, które są jednocześnie różnymi zagadnieniami i ćwiczeniami. Obok każdego tytułu znajduje się kratka, którą można zakreślić po wykonaniu zadania, dzięki czemu nie pominie się żadnej aktywności.

 

Oprócz całkiem prostych poleceń, jak np. narysowanie własnego portretu czy opisanie dań, które się lubi, znajdują się w tej pozycji także kwestie wymagające dłuższego zastanowienia. Autorki radzą poświęcić chwilę nad naszymi prawami, napisać liściki miłosne do własnego ciała, a nawet stworzyć wiersz do owłosienia.

 

W książce jest także dużo zadań związanych z codziennymi przyjemnościami, jak muzyka, ulubione słowa czy przyjaźń, ale autorki pamiętają także o tych najbardziej magicznych momentach dorastania, np. pierwszej miłości czy zyskiwaniu coraz większej samodzielności.

 

 

 

 

 

,,Ja, młoda buntowniczka. Czas na moją opowieść” pod kątem grafiki bardzo przypomina pozostałe pozycje wydane w ramach tej serii. Jest kolorowa i niezwykle pozytywna.

 

Gwarantuje zajęcie dla dziewczynek od 8. roku życia na długie godziny, a po latach – piękną pamiątkę. Miłym akcentem są także dodane na końcu książki naklejki z ciekawymi hasłami.

 

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwo-debit.pl/produkt/ja-mloda-buntowniczka-czas-na-moja-opowiesc

 

 

Poprzedni wpis
Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa – recenzja
Następny wpis
Nasze miasteczko oraz Nie ma jak w domu
Tags: +10, +11, +12, +13, +8, +9, 2019, Camila Rosa, Debit, Elena Favilli, Ewa Borówka, Francesca Cavallo, Ja młoda buntowniczka, Ja młoda buntowniczka. Czas na moją opowieść, Kate Prior, kreatywność, książka aktywizująca, książka dla dziewczynki, książka do uzupełniania, książka do wypełniania, książka interaktywna, książka kreatywna, książki dla dzieci, Martina Paukova, pewność siebie, recenzje książek dla dzieci, tożsamość, Wydawnictwo Debit, zeszyt ćwiczeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja