fbpx

Dwoje ludzi – recenzja

Dwoje ludzi – recenzja

Tytuł: ,,Dwoje ludzi

Autor: Iwona Chmielewska

Ilustracje: Iwona Chmielewska

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2014

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna:  wybitna

 

Recenzja:

Czasami udaje się nam, czytelnikom, trafić na prawdziwą perełkę. Książkę, która zachwyca zarówno treścią, jak i stroną wizualną. Książkę, do której chce się wracać przynajmniej raz dziennie.

 

,,Dwoje ludzi” Iwony Chmielewskiej to klasyczny przykład picturebooka. Tutaj ilustracje są równie mocno znaczące, co sam tekst. Autorka swoje dzieła wydaje głównie w Korei Południowej, do Polski trafiają tylko niektóre pozycje. Kiedy jednak sięgamy po książki Iwony Chmielewskiej możemy być pewni, że będzie to dla nas niezwykła uczta literacka.

 

 

 

 

,,Dwoje ludzi” nie jest typową książką dla dzieci. To małe dzieło sztuki, które za pomocą metafor próbuje podać definicję miłości. Strona po stronie prowadzi do wspaniałej konkluzji.

 

Na sugestywnych ilustracjach dostrzegamy porównania do otaczającej nas rzeczywistości. Autorka w zwykłych przedmiotach odnajduje podobieństwa do cech charakteru człowieka.

 

Jej spostrzeżenia na temat miłości oraz związku są niezwykle trafne. W niczym nie przypominają cukierkowych, sztampowych opisów znanych z innych źródeł. Są pełne, bo budują opis miłości zarówno na jej mocnych stronach, jak i uwzględniając słabości i potknięcia. Doceniam także fakt, że nie ma w tej książce konkretnego podziału na płcie. Nie ma klasyfikowania miłości. Może być ona dowolna i niezamknięta w ramach.

 

,,Dwoje ludzi” została także pięknie wydana. Duży format A4, gruba okładka oraz szyte strony z dobrej jakości papieru. To książka, którą można z dumą prezentować na swoim regale lub podarować na prezent komuś bliskiemu.

 

 

 

 

Ze względu na jej brak dosłowności, polecałabym ją do czytania i oglądania dzieciom trochę starszym. Zarówno treść jak i ilustracje wskazują, że to lektura dla osób powyżej 7-ego roku życia.

 

,,Dwoje ludzi” to wyjątkowa pozycja. Mówi o tym co najważniejsze, w sposób poruszający i piękny. Zapewniam, że gdy choć raz ją przeczytacie, będziecie chcieli zatrzymać ją na zawsze.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/999/Dwoje-ludzi

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--