Dwoje ludzi – recenzja

Tytuł: ,,Dwoje ludzi

Autor: Iwona Chmielewska

Ilustracje: Iwona Chmielewska

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2014

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna:  wybitna

 

Recenzja:

Czasami udaje się nam, czytelnikom, trafić na prawdziwą perełkę. Książkę, która zachwyca zarówno treścią, jak i stroną wizualną. Książkę, do której chce się wracać przynajmniej raz dziennie.

 

,,Dwoje ludzi” Iwony Chmielewskiej to klasyczny przykład picturebooka. Tutaj ilustracje są równie mocno znaczące, co sam tekst. Autorka swoje dzieła wydaje głównie w Korei Południowej, do Polski trafiają tylko niektóre pozycje. Kiedy jednak sięgamy po książki Iwony Chmielewskiej możemy być pewni, że będzie to dla nas niezwykła uczta literacka.

 

 

 

 

,,Dwoje ludzi” nie jest typową książką dla dzieci. To małe dzieło sztuki, które za pomocą metafor próbuje podać definicję miłości. Strona po stronie prowadzi do wspaniałej konkluzji.

 

Na sugestywnych ilustracjach dostrzegamy porównania do otaczającej nas rzeczywistości. Autorka w zwykłych przedmiotach odnajduje podobieństwa do cech charakteru człowieka.

 

Jej spostrzeżenia na temat miłości oraz związku są niezwykle trafne. W niczym nie przypominają cukierkowych, sztampowych opisów znanych z innych źródeł. Są pełne, bo budują opis miłości zarówno na jej mocnych stronach, jak i uwzględniając słabości i potknięcia. Doceniam także fakt, że nie ma w tej książce konkretnego podziału na płcie. Nie ma klasyfikowania miłości. Może być ona dowolna i niezamknięta w ramach.

 

,,Dwoje ludzi” została także pięknie wydana. Duży format A4, gruba okładka oraz szyte strony z dobrej jakości papieru. To książka, którą można z dumą prezentować na swoim regale lub podarować na prezent komuś bliskiemu.

 

 

 

 

Ze względu na jej brak dosłowności, polecałabym ją do czytania i oglądania dzieciom trochę starszym. Zarówno treść jak i ilustracje wskazują, że to lektura dla osób powyżej 7-ego roku życia.

 

,,Dwoje ludzi” to wyjątkowa pozycja. Mówi o tym co najważniejsze, w sposób poruszający i piękny. Zapewniam, że gdy choć raz ją przeczytacie, będziecie chcieli zatrzymać ją na zawsze.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/999/Dwoje-ludzi

 

Poprzedni wpis
Nelly Rapp i potwór morski w Górskim Jeziorze – recenzja
Następny wpis
Opowiedz mnie – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +7, +8, +9, 2014, blog o książkach, czytanie, czytelnictwo, Dwoje ludzi, Iwona Chmielewska, książka, książka na prezent, książki, książki dla dzieci, książki o miłości, Media Rodzina, metafora, miłość, picturebook, recenzent książek dla dzieci, recenzje książkowe, uczucie, Wydawnictwo Media Rodzina

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja