fbpx

Nelly Rapp i potwór morski w Górskim Jeziorze – recenzja

Nelly Rapp i potwór morski w Górskim Jeziorze – recenzja

Tytuł: ,,Nelly Rapp i potwór morski w Górskim Jeziorze

Autor: Martin Widmark

Ilustracje: Christina Alvner

Tłumaczenie: Karolina Augustyniak

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

O książkach Martina Widmarka pisałam już przy okazji jego serii dla trochę starszych dzieci, czyli ,,Dawid & Larisa” (link do najnowszej recenzji tutaj: https://bajkochlonka.pl/2018/06/29/pod-szklanym-niebem-recenzja-trailer/ ).

 

Okazało się, że to jednak bardzo uniwersalny twórca. Napisał także wieloczęściową serię dla młodych czytelników, którzy dopiero co rozpoczęli swoją przygodę z samodzielnym czytaniem.

 

Książka ,,Nelly Rapp i potwór morski w Górskim Jeziorze jest 10-tym tomem przygód o rezolutnej dziewczynce, która różni się tylko tym od rówieśników, że wierzy w różne stwory.

 

 

 

 

Dla niej wilkołaki, czarownicy czy człowiek śniegu to chleb powszedni. Ma wielkie serce i jasne zasady, którymi kieruje się w codziennym postępowaniu. Jest empatyczna i skora do pomocy. Nie ocenia z góry, a swoją opinię wyrabia dzięki wnikliwej obserwacji.

 

Nelly reprezentuje bardzo ważne cechy w grupie wiekowej pierwszych klas szkoły podstawowej. Książka jest bardzo atrakcyjna dla dzieci w tym wieku. Ma dużą czcionkę oraz sporo ilustracji. Szybko się ją czyta, a lekkie pióro autora tylko zachęca do sięgania po kolejne pozycje.

 

Poza tym seria ,,Nelly Rappjest napisana z lekkim dreszczykiem. To detektywistyczna powiastka dla najmłodszych, w której pojawiają się takie elementy jak emocjonująca walka z czarnym charakterem, śledzenie bądź skradanie się i główna intryga, która prowadzi do szczęśliwego zakończenia.

 

 

 

 

W książce ,,Nelly Rapp i potwór morski w Górskim Jeziorzedziewczynka z rodzicami wyjeżdża na krótkie wakacje nad jezioro na camping. Odkrywa, że pod wodą żyje morski potworek, którego przetrzymują właściciele tutejszej ziemi. Dziwne dźwięki dobiegające z pobliskiego morza wskazują, że rodzice tęsknią za małym potworkiem. Nelly wraz z przyjacielem postanawiają przechytrzyć bezdusznych właścicieli i zwrócić potworkowi wolność.

 

Bardzo polecam tę książkę tym, którzy kochają przygody i ciągle ćwiczą się w płynnym czytaniu. ,,Nelly Rapp i potwór morski w Górskim Jeziorzewciągnie bez reszty każdego ucznia szkoły podstawowej oraz zachęci go do dalszej eksploracji biblioteczki.

To doskonały przykład sprawnie napisanej książki dla dzieci.

 

Link do strony sklepu: https://www.taniaksiazka.pl/nelly-rapp-i-potwor-morski-w-gorskim-jeziorze-martin-widmark-p-1050425.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--