Nelly Rapp i potwór morski w Górskim Jeziorze – recenzja

Tytuł: ,,Nelly Rapp i potwór morski w Górskim Jeziorze

Autor: Martin Widmark

Ilustracje: Christina Alvner

Tłumaczenie: Karolina Augustyniak

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

O książkach Martina Widmarka pisałam już przy okazji jego serii dla trochę starszych dzieci, czyli ,,Dawid & Larisa” (link do najnowszej recenzji tutaj: http://bajkochlonka.pl/2018/06/29/pod-szklanym-niebem-recenzja-trailer/ ).

 

Okazało się, że to jednak bardzo uniwersalny twórca. Napisał także wieloczęściową serię dla młodych czytelników, którzy dopiero co rozpoczęli swoją przygodę z samodzielnym czytaniem.

 

Książka ,,Nelly Rapp i potwór morski w Górskim Jeziorze jest 10-tym tomem przygód o rezolutnej dziewczynce, która różni się tylko tym od rówieśników, że wierzy w różne stwory.

 

 

 

 

Dla niej wilkołaki, czarownicy czy człowiek śniegu to chleb powszedni. Ma wielkie serce i jasne zasady, którymi kieruje się w codziennym postępowaniu. Jest empatyczna i skora do pomocy. Nie ocenia z góry, a swoją opinię wyrabia dzięki wnikliwej obserwacji.

 

Nelly reprezentuje bardzo ważne cechy w grupie wiekowej pierwszych klas szkoły podstawowej. Książka jest bardzo atrakcyjna dla dzieci w tym wieku. Ma dużą czcionkę oraz sporo ilustracji. Szybko się ją czyta, a lekkie pióro autora tylko zachęca do sięgania po kolejne pozycje.

 

Poza tym seria ,,Nelly Rappjest napisana z lekkim dreszczykiem. To detektywistyczna powiastka dla najmłodszych, w której pojawiają się takie elementy jak emocjonująca walka z czarnym charakterem, śledzenie bądź skradanie się i główna intryga, która prowadzi do szczęśliwego zakończenia.

 

 

 

 

W książce ,,Nelly Rapp i potwór morski w Górskim Jeziorzedziewczynka z rodzicami wyjeżdża na krótkie wakacje nad jezioro na camping. Odkrywa, że pod wodą żyje morski potworek, którego przetrzymują właściciele tutejszej ziemi. Dziwne dźwięki dobiegające z pobliskiego morza wskazują, że rodzice tęsknią za małym potworkiem. Nelly wraz z przyjacielem postanawiają przechytrzyć bezdusznych właścicieli i zwrócić potworkowi wolność.

 

Bardzo polecam tę książkę tym, którzy kochają przygody i ciągle ćwiczą się w płynnym czytaniu. ,,Nelly Rapp i potwór morski w Górskim Jeziorzewciągnie bez reszty każdego ucznia szkoły podstawowej oraz zachęci go do dalszej eksploracji biblioteczki.

To doskonały przykład sprawnie napisanej książki dla dzieci.

 

Link do strony sklepu: https://www.taniaksiazka.pl/nelly-rapp-i-potwor-morski-w-gorskim-jeziorze-martin-widmark-p-1050425.html

 

 

Poprzedni wpis
Feluś i Gucio idą do przedszkola – recenzja
Następny wpis
Dwoje ludzi – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja