8+2 i promenada Babci – recenzja

Tytuł: ,,8+2 i promenada Babci

Seria: 8+ 2

Autor: Anne – Cath. Vestly

Ilustracje: Marianna Oklejak

Tłumaczenie: Milena Skoczko

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Rok wydania: 2018

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Odkąd pamiętam chciałam mieć dużo rodzeństwa. Zawsze z nieukrywaną zazdrością patrzyłam na wieloosobowe rodziny i myślałam sobie jak każdy obiad w takiej gromadce urasta do rankingu świąt.

Kiedy pojawił się w mojej rodzinie młodszy brat, ekscytacja trwała oczywiście do pewnego momentu.

 

,,8+2 i promenada Babci” była pierwszą książką z serii, którą udało mi się przeczytać i pierwsze na co zwróciłam uwagę to właśnie mnogość imion oraz bohaterów.

Do tej pory ukazały się następujące tytuły: ,,8+2 i ciężarówka”, ,,8+2 i domek w lesie”, ,,8+2 i pierwsze święta”, ,,8+2 i Anton z Ameryki”.

 

Chronologia nie ma jednak wielkiego znaczenia w tej serii. Oczywiście przyjemnie jest znać wcześniejsze losy swoich bohaterów, ale jeżeli to pierwsza książka po którą sięgnięcie to także przeżyjecie wspaniałą przygodę.

 

 

 

 

,,8+2 i promenada Babci” wyróżnia bowiem swego rodzaju pozytywne szaleństwo. Z tej książki bije jakaś niezwykła energia, której na początku nie potrafiłam nazwać. Z czasem okazało się właśnie, że jest to rodzinna empatia, solidarność i niezwykłe porozumienie pomiędzy bohaterami. To także ciepło rodzinnego domu, miłość oraz wzajemnie zrozumienie.

 

Historia jest doskonała w swojej prostocie. Babcia ma krowę Mućkę. Mija zima i zwierzak wreszcie może wyjść z obórki, zażyć świeżego powietrza i popaść się w lesie. Babcia jednak nie ma już tyle sił co kiedyś, żeby towarzyszyć jej w codziennym pasaniu, dlatego tata podsuwa doskonały pomysł. Dzieci podzielone w pary będą sprawować role pastuszków i co tydzień wymieniać się obowiązkami.

 

Każdej parze towarzyszą różne przygody. Szczególnie dlatego, że w lesie rozpoczyna się budowa nowej drogi. Pojawiają się tajemnicze postacie, dobrze znany im las trochę się zmienia, a dziecięca wyobraźnia podsuwa młodym bohaterom przeróżne interpretacje.

 

 

 

 

Książka składa się z 8 rozdziałów, których elementem wspólnym jest właśnie wspomniana już droga. To wokół niej dzieje się cała fabuła. Akcja trwa prawie rok, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, żeby ją wybudować.

 

,,8+2 i promenadę Babci” wyróżnia bardzo charakterystyczny, nieco abstrakcyjny skandynawski humor. Jest pięknie wydana oraz bogato ilustrowana biało – czarnymi obrazkami, które w doskonały sposób podbijają jej atmosferę.

 

 

 

 

Bardzo polecam ją dla dzieci już w wieku przedszkolnym oraz starszym do samodzielnej lektury. Gwarantuję, że ta wieloosobowa rodzinka podbije serce każdego czytelnika.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/zapowiedzi/prod-8__2_i_promenada_babci.html

 

 

Poprzedni wpis
Czy umiesz gwizdać, Joanno? – recenzja
Następny wpis
Super zwierzaki – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +5, +6, +7, +8, +9, 2018, 8 + 2, 8+2 i promenada Babci, Anne - Cath. Vestly, droga, Dwie Siostry, książki dla dzieci, książki dla dzieci ze szkoły podstawowej, książki dla przedszkolaków, las, literatura dziecięca, Marianna Oklejak, Milena Skoczko, recenzent, recenzje książkowe, rodzeństwo, rodzice, rodzina wieloosobowa, strona o książkach dla dzieci, Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja