Kuba Guzik i Dzika Trzynastka – premierowa recenzja audiobooka

Tytuł: Kuba Guzik i Dzika Trzynastka
Seria: Kuba Guzik
Autor: Michael Ende
Czyta: Edyta Jungowska
Reżyseria: Rafał Sabara
Tłumaczenie: Ryszard Wojnakowski
Ilustracje: Marcin Minor
Muzyka: Karch/Szamburski/Zakrocki
Wydawnictwo: Jung-Off-Ska
Rok wydania: 2024
Czas: 10 h 30 min

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Wakacje trwają i jest to najprzyjemniejsza ich część – czyli sam począteczek. Przed młodymi ludźmi dopiero mnóstwo planów niezwykłych wypraw, odpoczynku, czasu spędzanego z przyjaciółmi oraz rodziną. Dwa miesiące przerwy od szkoły i chwil, które można poświęcić na zabawę, ale też na niemal każdy dowolny cel.

W drodze na te wszystkie przewidziane atrakcje lub po długim, pełnym różnych aktywności dniu, warto rozważyć dobrą książkę. Kiedy jednak brak jest już sił na czytanie lub mija się za oknem tylko monotonne widoki, wtedy najlepiej urozmaicić sobie czas audiobookiem!

Jest już kolejna część z serii o Kubie Guziku

Minęły dwa lata, odkąd wydawnictwo Jung-Off-Ska zaprezentowało pierwszą część bestsellerowej, klasycznej powieści o bohaterze zwanym Kubą Guzikiem w formie do słuchania. Kuba Guzik i maszynista Łukasz był początkiem przygód nowych tytułowych przyjaciół oraz zapoznaniem czytelnika z krainą o nazwie Trochania, czyli małą wyspą, na której zaczynają się wielkie wyprawy.

W drugim tomie powieści Michael’a Ende – Kuba Guzik i Dzika Trzynastka chłopak niezmiennie pragnie poznać swoje pochodzenie. Wyrusza z maszynistą Łukaszem w drogę, której celem jest odnalezienie pewnego olbrzyma (słuchacze pierwszego tomu dobrze go już znają). Ta wyprawa staje się początkiem rozmaitych zawirowań i przede wszystkim spotkania oko w oko z tytułową… Dziką 13!

Pełen emocji audiobook dla dzieci 

Edyta Jungowska kolejny raz zabiera nas swoim głosem do lokomotywy pędzającej w stronę niepohamowanej niczym wyobraźni. Słowo daję! Mało jest takich lektorów, którzy potrafią w tak zajmujący sposób przyciągać uwagę starszych i młodszych słuchaczy.

Kuba Guzik i Dzika Trzynastka ożywa w głośnikach, a wraz z tekstem powieści ożywają także jej bohaterowie. Głos dostaje tutaj – oprócz tytułowych postaci – mandalańska księżniczka, Złoty Smok, król mórz, Ping Pong, pewien książę czy w końcu sami piraci! Nie brakuje emocji, zwrotów akcji oraz odkrycia wielkiej tajemnicy Kuby Guzika!

Apetyt na przygody

Choć książka została napisana i wydana po raz pierwszy w 1962 roku – niezmiennie można odnaleźć w niej ponadczasowe treści, ale także fantazję, która czyni świat bardziej kolorowym i ekscytującym. Na koncie autora znajdziecie wiele kultowych pozycji (m.in. Niekończącą się historię czy Momo), ale, moim zdaniem, to właśnie Kuba Guzik jest najbardziej uniwersalną pozycją, która spodoba się największej liczbie słuchaczy.

Przez około dziesięciu i pół godziny możecie stać się częścią klasycznej opowieści, w której liczy się odwaga, ale też dobre intencje czy czyste zamiary. W której ważna jest przyjaźń, troska o innych oraz apetyt na jeszcze więcej przygód.

Zdecydowanie polecam Kuba Guzik i Dzika Trzynastka dla wszystkich powyżej 6 roku życia.

Uwaga, niespodzianka! 

Z kodem: BAJKO25 otrzymujecie aż 25% zniżki na dowolną część z serii Kuby Guzika w formie audiobooka! Kod ważny jest do 31.07.2024 roku.

Do wykorzystania wyłącznie TUTAJPoprzedni wpis
Mira #3 – nowy tom komiksowej serii dla nastolatków
Następny wpis
Książki z przyszłości – zapowiedzi książkowe cz. 75
Tags: +10, +11, +12, +13, +6, +7, +8, +9, 2024, audiobooki, audiobooki dla dzieci, blog książkowy, Edyta Jungowska, Jung-Off-Ska, Karch/Szamburski/Zakrocki, klasyka literatury, książka na wakacje, książki do słuchania, Kuba Guzik, Kuba Guzik i Dzika Trzynastka, Marcin Minor, Michael Ende, piraci, Rafał Sabara, recenzje książek, Ryszard Wojnakowski, Wydawnictwo Jung-Off-Ska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja