fbpx

Mortynka i nieznośny kuzynek – recenzja

Mortynka i nieznośny kuzynek – recenzja

Tytuł: ,,Mortynka i nieznośny kuzynek”

Autor: Barbara Cantini

Ilustracje: Barbara Cantini

Tłumaczenie: Lucyna Rodziewicz – Doktór

Wydawnictwo: Debit

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Z Mortynką poznałyśmy się dokładnie rok temu w Bolonii, na jednym z najważniejszych Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci. Zastanawiałam się wtedy czy kiedyś będzie mi dane przeczytać ją w języku polskim.

 

Już kilka miesięcy później nakładem Wydawnictwa Debit ukazała się pierwsza część w naszym ojczystym języku o tytule ,,Mortynka, a kilka dni temu miała premierę druga książka z tej serii, czyli ,,Mortynka i nieznośny kuzynek”.

 

 

 

Główną bohaterką tych niedługich, obrazkowych opowiastek jest dziewczynka zombie, która zamieszkuje Zrujnowaną Willę wraz ze swoją ciotką Agonią oraz psem o imieniu Smutas.

 

Nie przeszkadza jej to jednak w przyjaźnieniu się z normalnymi dziećmi, które chętnie odwiedzają swoją nietypową koleżankę (ten wątek został rozwinięty w pierwszej części).

 

W ,,Mortynka i nieznośny kuzynek” dziewczynka będzie musiała zmierzyć się nie tylko z bardzo nieprzyjemnym krewnym, ale również rozwikłać detektywistyczną zagadkę zniknięcia ciotki oraz jednego ze znajomych.

 

W tej części okaże się także, że nawet rośliny mogą okazać się niezwykle nieprzyjemne, jeżeli tylko z należytą uwagą nie przeczyta się informacji na ich temat, zanim zacznie się hodować jakiś okaz w domu.

 

Poza tym zaskakujący jest także morał całego opowiadania, gdzie Mortynka stwierdza, że każdy ma jakiś talent – nawet jeżeli jest to, jak w przypadku jej kuzyna Dilberta, umiejętność niezwykłego… marudzenia.

 

 

 

 

 

 

Na odbiór książki zdecydowanie wpływają także fantastyczne ilustracje, a dla prawdziwych miłośników sztuk wizualnych ciekawostką mogą być liczne elementy, poukrywane wśród obrazków historii.

 

W ,,Mortynka i nieznośny kuzyn” można odnaleźć kota z filmowej wersji ,,Alicji w Krainie Czarów”, kultowy obraz ,,Krzyk”, portret Edgara Allana Poe oraz wiele innych.

 

Książkę, ze względu na bardzo przystępną treść, mnogość ilustracji i wciągającą fabułę, polecam dzieciom już od 6. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwo-debit.pl/6-9-lat/544-mortynka-i-nieznosny-kuzynek.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--