Mortynka i nieznośny kuzynek – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Mortynka i nieznośny kuzynek

Autor: Barbara Cantini

Ilustracje: Barbara Cantini

Tłumaczenie: Lucyna Rodziewicz – Doktór

Wydawnictwo: Debit

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Recenzja:

Z Mortynką poznałyśmy się dokładnie rok temu w Bolonii, na jednym z najważniejszych Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci. Zastanawiałam się wtedy czy kiedyś będzie mi dane przeczytać ją w języku polskim.

Już kilka miesięcy później nakładem Wydawnictwa Debit ukazała się pierwsza część w naszym ojczystym języku o tytule ,,Mortynka, a kilka dni temu miała premierę druga książka z tej serii, czyli ,,Mortynka i nieznośny kuzynek”.

Główną bohaterką tych niedługich, obrazkowych opowiastek jest dziewczynka zombie, która zamieszkuje Zrujnowaną Willę wraz ze swoją ciotką Agonią oraz psem o imieniu Smutas.

Nie przeszkadza jej to jednak w przyjaźnieniu się z normalnymi dziećmi, które chętnie odwiedzają swoją nietypową koleżankę (ten wątek został rozwinięty w pierwszej części).

W ,,Mortynka i nieznośny kuzynek” dziewczynka będzie musiała zmierzyć się nie tylko z bardzo nieprzyjemnym krewnym, ale również rozwikłać detektywistyczną zagadkę zniknięcia ciotki oraz jednego ze znajomych.

W tej części okaże się także, że nawet rośliny mogą okazać się niezwykle nieprzyjemne, jeżeli tylko z należytą uwagą nie przeczyta się informacji na ich temat, zanim zacznie się hodować jakiś okaz w domu.

Poza tym zaskakujący jest także morał całego opowiadania, gdzie Mortynka stwierdza, że każdy ma jakiś talent – nawet jeżeli jest to, jak w przypadku jej kuzyna Dilberta, umiejętność niezwykłego… marudzenia.

Na odbiór książki zdecydowanie wpływają także fantastyczne ilustracje, a dla prawdziwych miłośników sztuk wizualnych ciekawostką mogą być liczne elementy, poukrywane wśród obrazków historii.

W ,,Mortynka i nieznośny kuzyn” można odnaleźć kota z filmowej wersji ,,Alicji w Krainie Czarów”, kultowy obraz ,,Krzyk”, portret Edgara Allana Poe oraz wiele innych.

Książkę, ze względu na bardzo przystępną treść, mnogość ilustracji i wciągającą fabułę, polecam dzieciom już od 6. roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwo-debit.pl/produkt/mortynka-i-nieznosny-kuzynek

 


Poprzedni wpis
Wielka Księga Klary – recenzja
Następny wpis
Urodziny Elmera – recenzja
Tags: +10, +6, +7, +8, +9, 2019, Barbara Cantini, blog książkowy, Debit, dziewczynka zombi, Halloween, książki dla dzieci na oswajanie strachu, książki grozy dla dzieci, książki na halloween, Lucyna Rodziewicz - Doktór, Mortynka, Mortynka i nieznośny kuzynek, recenzje książek dla dzieci, talent, talenty, Wydawnictwo Debit, zombie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja