fbpx

Urodziny Elmera – recenzja

Urodziny Elmera – recenzja

Tytuł: ,,Urodziny Elmera

Autor: David McKee

Ilustracje: David McKee

Tłumaczenie: Maria Szarf

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Słoń w kratkę jest już z młodymi czytelnikami od ponad 30 lat! Wielu z nich zdążyło do tej pory dorosnąć i założyć własne rodziny oraz poznawać historie o Elmerze wraz ze swoimi dziećmi.

 

Niedawno pisałam o 4 kartonówkach (,,Dzień Elmera”, ,,Elmer i pogoda”, ,,Elmer i kolory”, ,,Elmer i przyjaciele”), gdzie ten sympatyczny bohater także gra główne skrzypce. Książki miały premierę z końcem 2018 roku, a już teraz na półki księgarń wchodzi nowy tytuł poświęcony Elmerowi!

 

 

 

,,Urodziny Elmera” nie jest jednak typową bajeczką o świętowaniu dnia swoich urodzin. To zaskakująca, ale bardzo ciepła opowieść o tym czym jest nieporozumienie.

 

Znajomi Elmera postanawiają mu przygotować niespodziankę urodzinową. Przekonują wszystkie zwierzęta, żeby w dzień urodzin słonia nie składać mu życzeń i zachowywać się, jak gdyby zapomniało się o jego święcie.

 

Niektórzy chcą protestować, ale znajome słonie zawsze ich uciszają. Wyobrażają sobie, że będzie to piękny dowcip dla Elmera, który na pewno doceni ich intrygę.

Na koniec dnia miał być podany wielki tort, który w przypadku wcześniejszego milczenia przyjaciół, powinien jeszcze bardziej ucieszyć słonika!

 

W dzień urodzin, Elmer zauważa dziwne zachowanie zwierząt, nie wie jednak, co jest jego skutkiem. Wkrótce jednak wszystko wychodzi na jaw… i to podwójnie!

 

 

 

 

 

Nie będę zdradzać szczegółów, ale niespodzianka jest naprawdę udana. Największym wygranym jest w tym wypadku sam czytelnik. 😉

 

,,Urodziny Elmera” to bajecznie kolorowa książka (nie może być inaczej w przypadku tego bohatera), o charakterze picturebooka, która zarówno zachęca początkujących czytelników do samodzielnego zmierzenia się z tekstem, oraz najmłodszych do uważnego słuchania podczas, kiedy czyta dorosły.

 

Została wydana w grubej oprawie i posiada przyjemne w dotyku, lekko śliskie strony.

 

Polecam ją dzieciom już od 2. roku życia.

,,Urodziny Elmera” pomogą zwrócić maluchowi uwagę na to, jak ważna jest umiejętność słuchania oraz, że nie wszystkie niespodzianki się udają.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/urodziny-elmera

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment