fbpx

Mystery – recenzja

Mystery – recenzja

Tytuł: ,,Mystery”

Scenariusz: CED

Ilustracje: Stivo

Tłumaczenie: Julia Chimiak

Wydawnictwo: FoxGames

Rok wydania: 2018

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

W dobie komiksowych bohaterów, którzy święcą triumfy zarówno na ekranach kinowych, jak i w serialach czy tradycyjnych książkach, paragrafówka, gdzie można wcielić się w rolę superbohatera jest strzałem w dziesiątkę.

 

,,Mystery” to kolejny już komiks paragrafowy o którym piszę na stronie. Nie bez powodu, to jedna z ciekawszych rozrywek dla dzieci, które niechętnie sięgają po książkę. Z drugiej strony, to także świetna alternatywa dla gier komputerowych.

 

Do tej pory pisałam o poniższych komiksach paragrafowych:

  ,,Wilkołak”,

– ,,Technomagowie”,

,,Zombie”.

 

 

 

Każdą z nich wyróżniają poszczególne elementy. ,,Mystery” wydaje się z nich pozornie najprostszą pod względem konstrukcji. Jest najbardziej linearna i czytelnik może stopniowo odblokowywać poziomy, aż do osiągnięcia właściwego celu.

 

Jej fabuła opowiada historię o świecie pełnym superbohaterów i ludzi obdarzonych umiejętnościami, ale stojących po złej stronie mocy. Legion Walecznych to specjalna organizacja z Chicago, który boryka się z coraz większą przestępczością. Brakuje im superbohaterów do walki z nikczemnością, dlatego postanawiają urządzić mini casting.

 

Zadaniem czytelnika jest wcielić się w rolę rekruta i udowodnić Legionowi, że jest się gotowym nieść pomoc potrzebującym.

 

 

 

 

Do dyspozycji mamy specjalne moce: latanie, supersiła, superzmysły oraz góra forsy. W zależności od tego, jak bardzo są rozwinięte, tak będzie nam łatwiej zdobywać niezbędne punkty i awansować na kolejne poziomy.

 

Ciekawym urozmaiceniem w ,,Mystery” są także kody qr, które przenoszą czytelnika w świat ciekawostek na temat uniwersum. Ich używanie nie jest niezbędne, ale przyjemnie urozmaica rozgrywkę.

 

W komiksie w ciekawy sposób wpleciono wątki związane z różnymi czasami (np. ze średniowieczem), ale akcja rozgrywa się przede wszystkim w świecie przyszłości, pełnym nowoczesnych urządzeń i nieodkrytych (jeszcze) pierwiastków.

 

Fabuła jest wciągająca, i choć pełna rozgrywka zajmuje około 2/3 godzin, nie chce się jej przerywać.

 

 

 

 

 

,,Mystery” polecam dla wszystkich dorosłych oraz dzieci powyżej 10. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: http://foxgames.pl/mystery/

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--