Zombie – recenzja

Tytuł: ,,Zombie”

Scenariusz: Waltch

Ilustracje: Jon Lankry

Tłumaczenie: Julia Chimiak

Wydawnictwo: FoxGames

Rok wydania: 2018

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

 

 

Recenzja:

Książki paragrafowe są jednym z ciekawszych wynalazków dla literackich miłośników. Z jednej strony łączą tradycyjną formę lektur z fabularnymi rozwiązaniami przypisywanymi zazwyczaj grom. Z drugiej strony angażują czytelnika, pozwalając mu na bezpośredni udział w akcji.

 

Wydawnictwo FoxGames ma wiele interesujących propozycji tego typu paragrafówek. Ten wpis poświęcony jest jednoznacznie zatytułowanej książce ,,Zombie”.

 

 

 

 

Początkowo nastawiałam się raczej na krótką, maksymalnie półgodzinną rozgrywkę. Prawie 400 komiksowych kadrów – choć ich liczba robi wrażenie, sądziłam, że podczas jednorazowej zabawy zostanie pominięte.

 

Kiedy jednak zaczęła mijać druga godzina mojego pierwszego obcowania z książką, zdałam sobie sprawę, że to nie jest szybka lektura na chwilę.

 

,,Zombie” ma dwie podstawowe możliwości rozpoczęcia gry. Można wcielić się w rolę młodej dziewczyny – Judy, lub w Bena – chłopca przemienionego w zombie. W obu przypadkach cel jest ten sam: chęć ucieczki z miasta ogarniętego plagą i ocalenie przed śmiercią.

 

 

 

 

Do rozgrywki obowiązkowe jest coś do pisania. Na końcu książki znajdują się też karty, które można wyciąć lub wydrukować ze strony internetowej. Bardzo polecam mieć je przed sobą.

 

Zadaniem czytelnika jest zbierać punkty, wypatrywać i kolekcjonować broń, liczyć życia i oczywiście – dotrwać do celu bez stracenia wszystkiego.

 

Komiks został rewelacyjnie przygotowany. Sama jestem pod dużym wrażeniem, jak sprytnie zostały wymyślone rozwiązania polegające na błądzeniu po mieście, unikaniu przeszkód i realizowaniu celu gry.

 

Finalnie jest 6 alternatywnych zakończeń, po 3 w przypadku każdej postaci. Samej możliwości gry, jak i przeprowadzenia akcji jest w rzeczywistości znacznie więcej.

 

Oznacza to, że ,,Zombie” to książka nie na jeden wieczór, ale co najmniej na kilkanaście!

 

 

 

 

Polecam tę rewelacyjną realizację dla dzieci powyżej 12-ego roku życia. Nauka szybkiej umiejętności rachowania w pamięci jest tutaj jak najbardziej wskazana!

 

Link do strony wydawnictwa: http://foxgames.pl/zombie/

 

 

Poprzedni wpis
Widmo z Głogowego Wzgórza – recenzja
Następny wpis
Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela – recenzja
Tags: +100, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, 2018, bloger książkowy, Fox Games, FoxGames, gra, gra młodzieżowa, gra paragrafowa, Jon Lankry, Julia Chimiak, komiks, komiks młodzieżowy, komiks paragrafowy, książka interaktywna, paragrafówka, recenzje książek dla dzieci, Waltch, Wydawnictwo Fox Games, Wydawnictwo FoxGames, zombi, zombie

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja