Mira #3 – nowy tom komiksowej serii dla nastolatków

Tytuł: Mira #3
Autorka: Sabine Lemire
Ilustracje: Rasmus Bregnhøi
Tłumaczenie: Zuzanna Zywert
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2024
Objętość: chudzina
Dla kogo:  dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Polubiłam Mirę na tyle mocno, że kolejny już raz sięgnęłam do jej pamiętnika, a właściwie – zajrzałam w media społecznościowe. Cykl komiksów duetu Sabine Lemire oraz Rasmusa Bregnhoi jest bowiem pierwszoosobową narracją ukazywaną także przez pryzmat publikowanych zdjęć i zamieszczanych hasztagów na narysowanych profilach głównej bohaterki.

Seria dla nastolatków o Mirze

Jeżeli poszukujecie książek o dorastaniu, pierwszych zauroczeniach czy życiu w patchworkowej rodzinie to Mira nie tylko stanie na wysokości zadania, ale także Was rozśmieszy i rozczuli.

Do tej pory ukazały się tomy:

Najnowszym jest Mira #3, w którym kontynuowane są perypetie nastolatki Miry, mieszkającej z mamą i jej nowym chłopakiem na barce. Dziewczynka stara się zrozumieć swoje emocje, zaakceptować zmiany oraz zaadaptować się do nowej sytuacji.

Wystawa z dziełami sztuki

Kiedy rok wcześniej poznała swojego tatę, jej świat zrobił fikołka i nic nie było już takie jak kiedyś. W krótkim okresie czasu okazało się, że ma nie tylko drugiego rodzica, ale także… młodszego brata, czyli syna ojca ze swoją nową żoną.

Mira odnajduje spokój w rozmowach ze wspierającą, ciepłą babcią, ale także dzięki otaczającym ją przyjaciołom. To właśnie razem wpadają na pomysł artystycznego projektu, którego celem jest stworzenie prawdziwej wystawy z ich własnymi dziełami sztuki.

Komiks o pierwszym zauroczeniu i pocałunku

Wszystko jednak wydaje się mniej istotne w kontekście tego, co dzieje się z życiem uczuciowym dziewczyny. Mira wreszcie się zakochała. Tak długo wzbraniała się i nie rozumiała tych emocji, a teraz właśnie poznała kogoś, dzięki komu świat jest nieco bardziej przystępny.

Mira #3 to komiks, który ponownie stawia przed młodymi czytelnikami ważne pytania. Dzięki wydarzeniom z codzienności tytułowej bohaterki odbiorcy mogą przyjrzeć się relacjom, porozmyślać nad uczciwością i zaufaniem. Co więcej, książka przedstawia dorosłych nie jako dziwaków, ale starsze wersje nastoletnich postaci.

Taka perspektywa sprawia, że Mirę można czytać przynajmniej w dwóch pokoleniach! Najlepiej zacząć w wieku 10 lat i nigdy już nie przestać. 😉

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/mira-3.html


Poprzedni wpis
Po prostu magia – recenzja premierowa książki dla dzieci
Następny wpis
Kuba Guzik i Dzika Trzynastka – premierowa recenzja audiobooka
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, 2024, blog książkowy, Dwie Siostry, komiksy, komiksy dla nastolatek, komiksy dla nastolatków, komiksy Mira, komiksy młodzieżowe, książki dla dzieci, Mira, Mira #3, Mira seria komiksowa, pierwsza miłość, Rasmus Bregnhøi, recenzent książek, rodzina patchworkowa, Sabine Lemire, trudna przyjaźń, Wydawnictwo Dwie Siostry, zauroczenie, Zuzanna Zywert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja