Louca. E-sport. Tom 8 – recenzja komiksu dla dzieci

Tytuł: Louca. E-sport. Tom 8
Seria: Louca
Scenariusz: Bruno Dequier
Rysunki: Bruno Dequier
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

E-sport? To dla wielu rodziców dość kontrowersyjny sposób spędzania czasu, którego z tradycyjnym sportem tyle samo łączy, co i dzieli. Nie da się jednak ukryć, że to niezwykle ekscytująca dziedzina wirtualnego świata, w którą angażują się miliony graczy i widzów z całego świata.

Kolejny tom w komiksowej serii Louca

Louca. E-sport. Tom 8 to kolejna część genialnej serii młodzieżowej o tytułowym chłopaku, z którym z łatwością można się utożsamić. Jest to przede wszystkim komiks o piłce nożnej, jednak już w ostatnich tomach gościnnie pojawiło się kilka innych dyscyplin sportowych.

E-sport jest kolejnym krokiem, który pozwoli chłopakowi dotrzeć do celu, czyli skompletować niepokonaną drużynę piłkarską. Choć może brzmieć to trochę zagmatwanie, odsyłam do recenzji poprzednich tomów, bo wątków w Louce jest o wiele więcej – wszystkie tworzą jednak spójną całość.

Eliminacje do zawodów e-sportowych

Trzyosobowa drużyna składająca się na Adela, Julię (czyli wielką miłość tytułowego bohatera) oraz samego Loucę zamierza dostać się do finału, żeby zmierzyć się z grupą innych e-sportowców. Dzieciakom zależy na tym dlatego, że jeżeli udowadnią im swoje umiejętności – dwóch bardzo ważnych zawodników dołączy do ich piłkarskiej drużyny.

Stawka jest wysoka, a doświadczenie całej trójki znikome. Z Loucą nigdy jednak nic nie wiadomo. Ten chłopak, choć można określić go wieloma epitetami, ma po prostu niewiarygodne szczęście (choć on sam uważa inaczej). To właśnie jego udział będzie więc kluczowy w eliminacjach do finałów.

Duże emocje i szybka akcja

W serii Louca wiele się dzieje. Przede wszystkim jednym z bohaterów komiksu jest… duch młodego piłkarza. Nie pamięta on momentu swojej śmierci, ale z każdą częścią cyklu autor Bruno Dequier odkrywa przed czytelnikami coraz więcej kart.

Seria ma bowiem kilkorga czarnych charakterów, którzy niepokojąco podążają za głównymi bohaterami – doskonale widać to na przykład na najnowszej okładce. Odbiorcy jednak przede wszystkim chłoną główną linię fabularną, kibicując chłopakowi i jego przyjaciołom.

Komiks Louca. E-sport. Tom 8 tak jak wszystkie poprzednie tej serii, dostarcza niesamowitych emocji. To jeden z tych rodzajów książek, po które chętnie będą sięgać osoby także stroniące od lektury, bo akcja pędzi w nich jak pocisk. 

Dzięki poczuciu humoru twórcy i świetnym rysunkom, każdy nowy tom Louci będziecie wypatrywać z wielkim entuzjazmem – zupełnie tak jak ja. Tym bardziej, że ósma część cyklu kończy się tuż… przed wielkim finałem (dosłownie!).

Polecam Louca. E-sport. Tom 8 wszystkim powyżej 10 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Louca.-E-sport.-Tom-8,81174541,p.html


Poprzedni wpis
Wakacje w Cichej Dolinie – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Aleks i elfy z doliny Abor – recenzja powieści dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, 2024, blog książkowy, Bruno Dequier, e-sport, gry drużynowe, komiks, komiks o nastolatkach, kwalifikacje, Louca, Louca. E-sport. Tom 8, Maria Mosiewicz, nastolatkowie, piłka nożna, recenzja komiksu, recenzje komiksów, rywalizacja, seria komiksowa, zawody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja