Wakacje w Cichej Dolinie – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Wakacje w Cichej Dolinie
Seria: Cicha Dolina
Autorka: Barbara Wicher
Ilustracje: Maria Panas
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2024

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Wraz z drugim tomem powracamy do Cichej Doliny – urokliwego miejsca, gdzie w spokoju oraz przyjaźni żyje niewielka społeczność królików. Właśnie rozpoczynają się wakacje i mali bohaterowie nieco obawiają się, że kolejne tygodnie upłyną im pod znakiem nudy. Czas jednak pokaże, że los przewidział dla nich zupełnie inny scenariusz!

Podróż poza Cichą Dolinę

Wakacje w Cichej Dolinie są drugą częścią serii dla młodych czytelników, której autorką jest Barbara Wicher. Pierwszy tom, czyli Pierwsza Gwiazdka w Cichej Dolinie, ukazywał perypetie bohaterów podczas mroźnych miesięcy zimowych. 

Tym razem Cicha Dolina maluje się zupełnie inaczej, a króliczki z wielkim entuzjazmem eksplorują świat także poza swoim ukochanym miejscem zamieszkania.

Na poszukiwania domu Michasi

Wszystko zaczyna się od pewnego wydarzenia, kiedy podczas niewinnej zabawy w chowanego, bohaterowie przypadkiem znajdują… Michasię. Michasia jest nieznajomą króliczką, którą porwał nurt rzeki. Dzielnym postaciom znanym już z poprzedniej części, m.in. Stefkowi, Imisi czy Cześkowi, udaje się ją wyciągnąć na brzeg.

Z pomocą dorosłych ustalają przybliżone miejsce zamieszkania króliczki i na czele z dziadkiem Stefka ruszają w tamtym kierunku. Przed nimi pełna niebezpieczeństw, ale także ekscytujących przygód droga. Czy uda im się odnaleźć dom Michasi? Czy może króliczka będzie musiała zostać z nimi już na zawsze?

O czym należy pamiętać podczas podróżowania

Wakacje w Cichej Dolinie to królicza wersja wakacyjnych przygód, o których pewnie marzy nie jedno dziecko. Poznawanie okolicy, nocowanie w różnych ciekawych miejscach, ale także możliwość sprawdzenia siebie i udowodnienia, że jest się całkiem odważnym króliczkiem – to atrakcje, którym ciężko się oprzeć.

Młodzi bohaterowie z książki pokazują czytelnikom jak ważna jest odpowiedzialność za siebie i innych podczas podróżowania, ale także jak istotne jest przestrzeganie ustalonych przez dorosłych zasad.

Książka dla dzieci na wakacje

Podoba mi się, że króliczki dostają od dorosłych duży kredyt zaufania. Pozwala się im na swobodę i możliwość podejmowania ważnych decyzji. To też sprawia, że Wakacje w Cichej Dolinie są dla dzieci ciekawsze oraz z większym entuzjazmem najmłodsi śledzą ich akcję.

Tekst Barbary Wicher, z którą miałam przyjemność porozmawiać przy okazji projektu Strefa Rozmów, uzupełniają pełne uroku ilustracje Marysi Panas. Dzieci będą zachwycone znajdującymi się w książce: mapką okolicy, pełnorozkładową wyszukiwanką czy też zakładkami do samodzielnego wycięcia.

Wakacje w Cichej Dolinie to ciekawa, wciągająca w wir przygód książka, która bardzo dobrze sprawdzi się jako lekka lektura na wakacyjny czas. Polecam ją odbiorcom powyżej 4 roku życia.

Link do strony księgarni: https://www.taniaksiazka.pl/wakacje-w-cichej-dolinie-cicha-dolina-tom-2-barbara-wicher-p-2018021.html


Poprzedni wpis
Łoś i biblioteka na kółkach – recenzja książki nie tylko dla dzieci
Następny wpis
Louca. E-sport. Tom 8 – recenzja komiksu dla dzieci
Tags: +10, +11, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2024, Barbara Wicher, blog książkowy, Cicha Dolina, króliczki, książka na wakacje, książka przygodowa, Maria Panas, poszukiwania, przygoda, recenzent książek, recenzje książek, Świetlik, wakacje, Wakacje w Cichej Dolinie, Wydawnictwo Świetlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja