Lato w Białej Dolinie – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Lato w Białej Dolinie
Seria: Biała Dolina
Autor: Przemek Corso
Ilustracje: Marcelina (Marcelina Misztal)
Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 2023
Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Jak dobrze wrócić do Białej Doliny! Miejsca, gdzie wszystko jest jakieś prostsze, piękniejsze, lepsze. Do Anaszki i Mii, do Nadleśniczego Bębna, leśniczego Gałązki czy liska Pietruszka. 

Co nowego w Białej Dolinie?

,,Lato w Białej Dolinie” to kolejna część serii ze zbiorkami opowiadań Przemka Corso z ilustracjami Marceliny (Marceliny Misztal). Po książce ,,Opowieści z Białej Doliny”, która okazała się niezwykle ciepła, pomysłowa i mądra – z dużymi oczekiwaniami, ale także nutką podekscytowania usiadłam do kontynuacji.

W Białej Dolinie szykują się wielkie zmiany. Choć pozornie wszystko wydaje się być na swoim miejscu, to jednak nastroje mieszkańców zwiastują dość znaczący przewrót. Na szczęście przewrót w znaczeniu zwrotu akcji, a nie nieszczęśliwego upadku!

Nie trzeba się rozumieć, żeby się lubić

Książka zawierająca sześć rozdziałów, opowiada o pojawieniu się w Białej Dolinie nieznajomych. Tajemniczy ludzie w kapeluszach, płaszczach i z walizkami, nazwani przez miejscowych Obcymi, to dość czytelne nawiązanie do tego, czego chwilę wcześniej sami byliśmy świadkami na, można powiedzieć, własnych podwórkach.

Obcy nie byli jednak ludźmi ani z Ukrainy, ani z żadnego innego konkretnego kraju. Choć na pozór zamknięci w sobie i posługujący się zupełnie niezrozumiałym językiem – bardzo szybko potrafili zjednać sobie naszych znanych bohaterów, udowadniając, że nie trzeba się rozumieć, żeby się lubić.

Wielkie kino, miłość i prawda

W ,,Lato w Białej Dolinie” nie tylko jednak Obcy będą ,,atrakcją” dla czytelników. Jeszcze więcej zamieszania (o ile to możliwe) narobi słynny na cały świat reżyser, który postanowi właśnie w tym miejscu nakręcić swój kolejny film. Co więcej, zamierza on zaangażować do niego mieszkańców Białej Doliny, oczarowany tym, co ona oferuje, czyli prawdą.

Czy jednak dojdzie do nakręcenia filmu fabularnego? Jak w tym wszystkim odnajdą się Mia i Anaszka? Kto się w tym tomie zakocha (i wcale nie będzie to jedna osoba!), a kto stanie się mistrzem sprytu oraz sztuczek? Sięgnijcie po książkę, żeby znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Wartościowy zbiór opowiadań dla dzieci

,,Lato w Białej Dolinie” zaskoczy Was ogromnymi pokładami wrażliwości, mądrych podsumowań każdego rozdziału oraz podejściem do świata i życia, jakie powinno być powszechnie praktykowane.

Kolorowe, naiwne, ale zarazem piękne ilustracje obrazujące licznie fabułę, umilają czytanie i nadają całości pewnego rodzaju bezpośredniości oraz szczerości. Polecam ,,Lato w Białej Dolinie” każdemu, kto tylko skończył 4. rok życia.

Link do strony wydawnictwa: https://sqnstore.pl/wydawnictwo-sqn/sqn-pop/4780-lato-w-bialej-dolinie-przemek-corso-marcelina-misztal.html

Strona serii: https://www.opowiescizbialejdoliny.wsqn.pl


Poprzedni wpis
Wydawnictwo Literówka, czyli dobre wartości i przyjemność z czytania – wywiad Strefa Rozmów
Następny wpis
Moje drzewko pomarańczowe – nowe, wyjątkowe wydanie
Tags: +10, +11, +12, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, 2023, Biała Dolina, blog książkowy, dzik, film, humor, książki dla dzieci, książki o lesie, książki z humorem, las, Lato w Białej Dolinie, lis, mądry przekaz, Marcelina, Marcelina Misztal, nowości książkowe, Przemek Corso, przyjaźń, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, SQN, szczęście, uchodźcy, Wydawnictwo SQN, zabawne i mądre książki dla dzieci, zwierzęta

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja