Nowe wydawnictwo z literaturą dziecięcą – wydawnictwo Magiczne

Ostatnio gruchnęła wieść, że otworzyło się nowe wydawnictwo z literaturą dziecięcą. Takie informacje zawsze bardzo mnie cieszą, bo oznacza to, nie mniej nie więcej, że będą kolejne książki do czytania! Biorąc pod uwagę fakt, że właśnie zbliżają się wakacje i czas urlopu – warto sprawdzić, co owe wydawnictwo ma do zaoferowania, by którąś z ich książek porwać ze sobą na letnie wojaże.

Nowe wydawnictwo z książkami dla dzieci

Wydawnictwo Magiczne, bo o nim mowa, na swojej abolutnie magicznej stronie (gdzie kursorem jest różdżka!) poinformowało, że jest młodszą siostrą znanego wszystkim wydawnictwa Muza. W ramach nowej oficyny będą wydawane książki tylko dla dzieci, w przedziałach wiekowych: 0-2, 3-5, 6-8 oraz 9+.

Na dobry początek sięgnęłam po jeden przewodnik (obowiązkowa lektura na wakacje), a także dwie serie – jedną dla maluszków, a drugą dla nieco starszych dzieci z detektywistycznym zacięciem. Zacznijmy od przewodnika.


Przerwa w Warszawie. Ilustrowany przewodnik dla dzieci

Aleksandra Przerwa-Karśnicka nie bez powodu nazwała swoją książkę Przerwą w Warszawie. Raz, że ona sama podpisuje się swoim nazwiskiem pod wyborem miejsc i tras godnych zobaczenia w stolicy. A dwa, że zachęca tym samym do zrobienia sobie krótkiego wypadu do Warszawy, żeby przetestować tamtejsze atrakcje.

Muszę przyznać, że choć sama mieszkałam wiele lat w stolicy, to nie wiedziałam o kilku bardzo ciekawych miejscach, które poleca autorka. Warto wspomnieć, że są to miejsca odpowiednie dla dzieci i ich rodzin.

Atrakcje wygodnie i praktycznie uszeregowane według warszawskich dzielnic wzbogacone zostały o dokładne adresy, ale także misje do zrealizowania w każdym z tych miejsc, czy pytania sprawdzające wiedzę i uważność po wizycie.

Dodatkowo, Przerwa w Warszawie. Ilustrowany przewodnik dla dzieci jest rzeczywiście fantastycznie ilustrowana przez Renatę Krawczyk, dzięki czemu książka zachęca do spakowania plecaka i wyruszenia tropem przygody! Polecam ją wszystkim powyżej 4 roku życia.

Link do strony z książką: https://wydawnictwomagiczne.pl/ksiazki/przerwa-w-warszawie/


Wanda Panda

Bliskościowa seria dla maluszków, której główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Wanda. Póki co, cykl składa się z dwóch pozycji:

  • Wanda Panda. Na wsi,
  • Wanda Panda. Magiczne słowo.

Od razu zwróciła moją uwagę pierwsza książka, bo pretekstem w niej do poznania gospodarskich zwierząt jest wizyta weterynarza na wsi. Autorka Sylwia Winnik wychodzi więc od potrzeby otaczania ochroną zwierzaków i zapewniania im bezpieczeństwa, żeby dalej w fabule opowiadać dzieciom, co zawdzięczamy krowom, koniom czy kurom.

Dodatkowo, zarówno w Wanda Panda. Na wsi, jak i Wanda Panda. Magiczne słowo zaproszono do współpracy psychologa dziecięcego Artura Gębka, żeby przygotowane treści odpowiadały rozwojowi maluchów oraz wspierały je w rozumieniu świata.

Druga z serii książek to opowieść zwłaszcza o emocjach. O tym, że czasami wpadamy w złość i musimy nauczyć się z nią radzić. Przede wszystkim jednak powinniśmy zwracać się do innych z szacunkiem oraz używać słów, zmiękczających nasze zachowanie oraz przypominających jak ważni są ludzie, z którymi przebywamy.

Wanda Panda, czyli seria o dziewczynce będącej wielką fanką pand z ilustracjami Natalii Berlik – doskonale sprawdzi się dla przedszkolaków.

Link do książek: https://wydawnictwomagiczne.pl/seria/wanda-panda/

 


Śledztwo od święta

Ta seria książek jest Wam już być może znana, bo jej dwie części ukazały się wcześniej w wydawnictwie Muza. Wraz z pojawieniem się jednak wydawnictwa Magicznego – płynnie znalazły się właśnie u nich, wraz z najnowszą, trzecią pozycją:

  • Śledztwo od święta. Lepkie rączki,
  • Śledztwo od święta. Fałszywy ekolog,
  • Śledztwo od święta. Trefny Mikołaj.

W związku z tym, że do Świąt jeszcze daleko, sięgnęłam póki co do dwóch pierwszych książek. Ich autorem jest, wspomniany już w tym artykule, Artur Gębka, a ilustracje stworzyła niezawodna Nika Jaworowska-Duchlińska. 

Każda książka to pewna sprawa detektywistyczna, która dzięki poszlakom, ale przede wszystkim rozmowom z podejrzanymi może zostać rozwiązania przez dziewczynkę o imieniu Klara. Młoda detektywka po prostu za każdym razem znajduje się w odpowiednim miejscu i czasie.

W tomie o Lepkich rączkach uczestniczy z kuzynką w wielkim święcie lodów. Niestety wszystkie (a właściwie prawie wszystkie) miejsca sprzedaży napotkały duży problem. Dziewczynce udaje się metodą dedukcji dotrzeć do tego, kto postanowił zbojkotować konkurencję.

Część o Fałszywym ekologu to z kolei opowieść, która dotyczy przede wszystkim Klary oraz jej wujka. Mężczyzna miał bardzo mało szczęścia, kiedy z góry spadł na niego ,,deszcz” śmieci. Dziewczynka dostrzegła, kto stał za tym występkiem, jednak osoba ta była… w przebraniu krzaka.

Dzięki przenikliwości umysłu oraz logicznemu myśleniu mała Klara wielokrotnie bije dorosłych na głowę. Pytania pomocnicze po każdym rozdziale pomagają także czytelnikom dojść do kluczowych wniosków. Polecam serię Śledztwo od święta wszystkim odbiorcom powyżej 7 roku życia – do poznawania ciekawych świąt i przyjemności czytania (zdecydowanie nie od święta!).

Link do książek: https://wydawnictwomagiczne.pl/seria/sledztwo-od-swieta/


Poprzedni wpis
40 haseł o demokracji – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Słowiańskie mity i opowieści w komiksie – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, Aleksandra Przerwa-Karśnicka, Artur Gębka, atrakcje w stolicy, blog książkowy, książka detektywistyczna dla dzieci, Magiczne, Natalia Berlik, Nika Jaworowska - Duchlińska, Przerwa w Warszawie. Ilustrowany przewodnik dla dzieci, przewodnik, przewodnik dla dzieci, przewodnik po Warszawie, recenzje książek, Renata Krawczyk, seria książek dla przedszkolaków, Śledztwo od święta, Śledztwo od święta. Fałszywy ekolog, Śledztwo od święta. Lepkie rączki, stolica, Sylwia Winnik, Wanda Panda. Magiczne słowo, Wanda Panda. Na wsi, Warszawa, wydawnictwa Muza, Wydawnictwo Magiczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja