Mój sen – przedpremierowa recenzja książki z relaksacjami

Tytuł: Mój sen
Autorka: Anne Crahay
Ilustracje: Anne Crahay
Tłumaczenie: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo: Zakamarki
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją, dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Kiedy w życiu młodego człowieka wiele się dzieje, trudno mu się wyciszyć i odnaleźć sen, gdy nadchodzi wieczór. Istnieją jednak pewne, sprawdzone sposoby pozwalające zostawić to, co było za sobą, rozluźnić ciało oraz otworzyć się na noc.

Metoda Brain Gym®, czyli poszukiwanie równowagi

Mój sen to trzecia już książka z serii pozycji ze słowno-ruchowymi ćwiczeniami relaksacyjnymi dla maluchów. Dwie poprzednie Moja złość, Mój spokój zawierały nieco inny zestaw ćwiczeń. Najnowsza skupia się przede wszystkim do przygotowania dziecka do snu.

Autorką pozycji jest jest Anne Crahay, która współpracując z Marie-Anne Saive, specjalistką od kinezjologii edukacyjnej oraz metody Brain Gym®, inspiruje się połączeniem między fizycznością a umysłem, do wypracowania idealnej równowagi i ociągnięcia spokoju.

Ćwiczenia dla dzieci ułatwiające usypianie

Mój sen zawiera cztery ćwiczenia, które poprzedzone są komentarzem dla rodzica lub opiekuna. W zwięzłej formie opisywane jest zalecane przygotowanie dziecka do zadań, a także krok po kroku wyjaśnione, co powinno ono robić, aby dana aktywność przyniosła skutek.

Kolejna część każdego ćwiczenia to fragment przeznaczony dla malucha. Składa się on z prostego, poetyckiego tekstu, przy okazji zachęcającego dziecko do wykonywania danych zadań i pięknych ilustracji. Mają one formę relaksacji, w dużej mierze opartą na przytaczaniu skojarzeń z przyrodą.

Dla kogo jest ta książka?

Ćwiczenia wykonuje się tuż przed pójściem spać. Ich celem jest odprężenie ciała, wyciszenie się, ale także wzmocnienie świadomości własnego ,,ja”, odnalezienie spokoju czy poczucia bezpieczeństwa.

Można wykonać całą ich serię każdego wieczora lub wybrać jedno czy dwa, w zależności od preferencji dziecka. Mój sen jest ogólnie książką, której skuteczność bardzo zależy od temperamentu malucha, ale i cierpliwości opiekuna.

To pozycja, która może przynieść fantastyczne rezultaty, pod warunkiem, że zostanie w odpowiednim momencie wprowadzona. Z tego też powodu trudno polecić ją odbiorcom, podając ich konkretny wiek.

Dla dzieci, które potrafią się skupić i wysiedzieć kilka minut w skupieniu – można zacząć ją praktykować już z 3-latkami. Mój sen nie ma jednak górnego limitu wieku. Sprawdzi się więc również w przypadku przedszkolaków czy uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej.

Link do strony wydawnictwa: https://www.zakamarki.pl/produkt/moj-sen/

Oficjalna premiera: 10.06.2024 toku


Poprzedni wpis
Nasze cztery kąty, czyli jak dawniej mieszkano – recenzja
Następny wpis
40 haseł o demokracji – recenzja książki dla dzieci
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2024, Anne Crahay, blog książkowy, Brain Gym®, ćwiczenia dla dzieci, Ćwiczenia dla dzieci ułatwiające usypianie, Katarzyna Skalska, książki do zasypiania, Marie-Anne Saive, Metoda Brain Gym®, Mój sen, odnalezienie spokoju, poczucie bezpieczeństwa, przed zasypianiem, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, relaksacje, równowaga, usypianie, Wydawnictwo Zakamarki, Zakamarki, zasypianie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja