Bim-bam-bom, czyli nowe kartonówki w serii książek dla dzieci

Tytuły: Mogę usiąść w środku, kotku?, Zupa jest gotowa
Seria: Bim-bam-bom
Autorka: Susanne Straßer
Ilustracje: Susanne Straßer
Tłumaczenie: Iwona Mączka
Wydawnictwo: Tako
Rok wydania: 2024
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

BIM-BAM-BOM, nowe dwie kartonówki powiększyły świetną serię książek dla najmłodszych! Nakładem wydawnictwa Tako ukazały się kolejne pozycje, których autorką jest Susanne Strasser, niemiecka ceniona na całym świecie artystka.

(jednej książki zabrakło na zdjęciach, bo była akurat w użyciu)

Seria książek dla dzieci Bim Bam Bom

Wcześniej w skład cyklu wchodziły:

o wszystkich przeczytacie klikając na wybrany tytuł powyżej. Obecnie seria rozrosła się o kolejne dwie pozycje: ,,Zupa jest gotowa” oraz ,,Mogę usiąść w środku, kotku?”. Obie w przekładzie Iwony Mączki, opowiadają zupełnie różne historie, choć łączy je postać głównego bohatera – dziecka z dłuższymi włosami w słomkowym kolorze.

Jeżeli ustawilibyście wszystkie książki z serii na regale, grzbietami do przodu, nie różniłyby się od siebie wielkością. Wyciągając jednak tę lub tamtą, zobaczycie że jedna będzie dłuższa, a inna krótsza. W zależności od tego, o czym jest dana kartonówka, może być ona zróżnicowana pod względem formatu.

Mogę usiąść w środku, kotku?

I tak na przykład, ,,Mogę usiąść w środku, kotku?” jest tą krótszą, bardziej przypominającą proporcjami kwadrat. Można powiedzieć, że to doskonały przykład budowania napięcia w literaturze dziecięcej – choć fabuła jest… bajecznie prosta!

Dziecko woła wszystkich na wspólne czytanie książki (robi się też z tej historii ładna opowieść szkatułkowa). Pierwszy przychodzi uradowany pomysłem chomik i woła zebrę, kota oraz lwa. Już mamy zaczynać kolejną opowieść, ale… wchodzi spóźniony bocian.

Jak łatwo się domyślić, zanim każdy znajdzie swoje miejsce, wygodnie się usadowi oraz dojdzie do porozumienia z pozostałymi – mija trochę czasu. Finał jednak jest bardzo zabawny i jakże satysfakcjonujący!

Link do strony wydawnictwa: https://tako.biz.pl/p,1173,moge-usiasc-w-srodku-kotku.html


Zupa jest gotowa

Kolejna książka kartonowa należy właśnie do tych dłuższych (formatem oczywiście). Dlaczego? Ponieważ jej akcja dzieje się w kuchni, gdzie znaczące miejsce zajmuje długi stół. Tutaj także mamy do czynienia z narastaniem akcji, a finał ,,Zupa jest gotowa” również zaskakuje i bawi.

Fabuła polega na wspólnym gotowaniu zupy. Sęk w tym, że każde z przybyłych zwierząt, dodaje do niej coś od siebie. A że są to bardzo różne składniki, efekt jest, no cóż, na pewno zaskakujący!

,,Zupa jest gotowa” to książka z refrenem (elementem, który bardzo lubią dzieci), pozwalająca zapoznać się najmłodszym ze zwierzakami gospodarskimi. Jest tu i koń, i gęś i koza. Pomaga także w ćwiczeniu pamięci – jeżeli będziemy zachęcać najmłodszych do samodzielnego powtarzania pierwszej części tekstu z każdej rozkładówki.

Polecam zarówno ,,Mogę usiąść w środku, kotku?” jak i ,,Zupa jest gotowa” wszystkim maluchom, jako wartościową serię książek do czytania na co dzień.

Link do strony wydawnictwa: https://tako.biz.pl/p,1172,zupa-jest-gotowa.html


Poprzedni wpis
Strażniczka perły – recenzja wyjątkowej powieści dla dzieci
Następny wpis
Każdy jest cudem – recenzja książki dla dzieci
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, +6, 2024, Bim-bam-bom, blog książkowy, bycie razem, czytanie, czytanie książek, humor, Iwona Mączka, kartonówka, książki kartonowe dla dzieci, książki z  twardymi stronami, Mogę usiąść w środku kotku?, recenzent książek, recenzje książek, smak, Susanne Strasser, Tako, Wydawnictwo Tako, Zupa jest gotowa, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja