Czarownica Ula i wielka dynia – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Czarownica Ula i wielka dynia
Autorka: Agnieszka Wiszowata
Ilustracje: Paulina Engen
Wydawnictwo: LilleMo
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

W ten najbardziej naznaczony magią czas w roku autorki uroczej serii o myszkach… przewrotnie podchodzą do kwestii czarowania! Poznajcie prawdziwą, mysią czarownicę Urszulę Serolubkę oraz jej przygodę… z wielką dynią!

Książki o małych myszkach

,,Czarownica Ula i wielka dynia” to kolejna LilleMo książka, która łączy tekst Agnieszki Wiszowatej z ilustracjami, a właściwie w dużej mierze zdjęciami Pauliny Engen. To zestawienie baśniowej fabuły z realistycznymi obrazkami, na które składają się bohaterowie wykonani z filcu i rozmaitych materiałów, a także zachwycające mini-scenografie!

Jeżeli nie znacie poprzednich książek tego utalentowanego duetu, zerknijcie do poniższych recenzji cyklu ,,Mysia Dolina”:

Czarownica Ula – bajka na Halloween

,,Czarownica Ula” to nowa seria książek dla dzieci, która ukazała się w 2023 roku. Pozycją poprzedzającą ,,Czarownicę Ulę i wielką dynię” była ,,Czarownica Ula. Zabawy dla dzieci: Halloween: kolorowanki i zagadki dla dzieci”. Książki te niemal niczym nie różnią się pod względem tekstu i ilustracji od poprzedniczek, ale są dostępne w cienkiej oprawie. Sprawia to, że łatwo je przenosić i nie zajmują dużo miejsca na regale.

,,Czarownica Ula i wielka dynia” opowiada historię tytułowej bohaterki, która obudziła się pewnego, jesiennego dnia i zapragnęła stać się posiadaczką halloweenowego lampionu. Zanim jednak mogła spełnić swoje życzenie, musiała jakoś zdobyć dynię. Kiedy jej domek na kurzych nóżkach oraz miotła odmówiły współpracy, musiała wziąć sprawę we własne ręce… a właściwie nogi! I wyruszyć po dynię na drugi koniec lasu pieszo.

Nie należy polegać na magii

Nowa seria to jednak nie tylko tytułowa Urszula Serolubka. Autorki zaprosiły do historii pozostałych mieszkańców lasu – sowę, niedźwiedzia czy też zajęczycę. Wszystkie postaci okazały się bardzo istotne w kontekście fabularnym.

,,Czarownica Ula i wielka dynia” pokazuje bowiem dzieciom, że… nie zawsze należy polegać na magii. Wysługiwanie się innymi, czy oczekiwanie, że ktoś zrobi coś za nas, może stać się dużym rozczarowaniem. Znacznie lepiej zrobić coś samodzielnie, mieć z tego satysfakcję i być pewnym, że osiągnie się zamierzony cel.

Dlaczego dzieci polubią tę książkę?

W jesiennej ,,Czarownicy Uli” nie brak powtórzeń – które szczególnie upodobały sobie dzieci. Znajdziecie tutaj również poczucie humoru, zabawny zwrot akcji oraz satysfakcjonujące zakończenie. To naprawdę sprawnie zrealizowana książka, która świetnie wpisuje się w tę porę roku!

Polecam ją odbiorcom już powyżej 4 lat. 

Poprzedni wpis
Lśnij – recenzja książki dla dzieci o kosmosie
Następny wpis
Katarzyna Mikulska i Wielokropki, czyli własny kawałek świata – wywiad Strefa Rozmów
Tags: +5, +6, +7, +8, +9, 2023, Agnieszka Wiszowata, blog książkowy, czarownica, Czarownica Ula, Czarownica Ula i wielka dynia, dynia, Halloween, jesień, książki dla dzieci, książki o myszkach, LilleMo, magia, Mysia Dolina, myszy, Paulina Engen, recenzje książek dla dzieci, samodzielność, wydawnictwo LilleMo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja